Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Така... Хора трябва да правя доклад на тема - Нефелометрия и турбидиметрия - свързано е с аналитичната химия.. Не мога да намеря никъде информация.. Докладът трябва да е готов до 10 май така че ще се зарадвам ако се намери човек който да ми помогне :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,хора нов съм и се надявам да съм попаднал на правилното място да задам следният въпрос.

Трябва да обясня галваничният елемент от учебника,който може да видите тук:

http://store.picbg.net/pubpic/B6/6F/6fc8121f645bb66f.jpg

В учебника въобще не е обяснено как тава едно от следните работи

От дясно имам меден проводник потопен в син камък (какъв е този налеп около проводника ?)

Защо по тази тръбичка дето ги съединява се движат елементите:

K и Cl а не примерно Zn и H ?

Защо над тръбичката има сулфидна група от SO 2-/4 а не примерно друг елемент ?

Благодаря много на всеки отговорил на въпросите предварително .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен химията е чужда и така си остана, но в уикипедия е обяснен точно твоя случай http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%BB%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D0%BD_%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много съм го закъсал по Химия, дали ще може дам и отговорите на въпросите по долу? :)

C+CO2---><---- 2CO - Q

А) Как ще се измени концентрацията на въглероден оксид: (C (CO)

- при повишаване на температурата?

- при повишаване на налягането?

Б) Kc=?

- при повишаване на нялгането?

- при повишаване на температурата?

- при внасяне на катализатор?

В) --> <--- - увеличаване концентрацията на (C (O2)

- при внасяне на С

- при свиване на реакционната смес?

- отвеждане на СО от системата?

- охлаждане на системата?

Ще съм ви безкрайно благодарен! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми помощ за задача по химия: Описаниета на задачата е Напишете химичните формули на съединенията които се дисоциират във воден разтвор на следните йони: a)h+ i I- b) Ba2+ i 2OH- v) 2AI3+ i 3SO24- g) Ca2+ i 2Br- d) 2K+ i SO23+ e) 2Na+ i CO23-

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скъпи съфорумци, моля помагайте!

Трябва да реша тези задачи по химия:

post-124511-0-52601700-1359650339_thumb.

Ще държа изпит върху тях и ми трябват подробно написани. Може да ги напишете на лист и да го снимате или сканирате, защото на Word ще отнеме много време.

Благодаря предварително!

--

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поне за изравняването. Другото трябва да ги решиш, вземи учебник и гледай подобни... Такива съм решавал преди 25г. май... сега ако се опитам да реша някоя, рискувам да се бъгна , и после съм за преинстал....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден на всички... Спешно ми трябват тези уравнения ;дд

Етанол + Бромоводородна киселина ->

Фенол + Натриева основа ->

Глицерол + Азотна киселина ->

Етанол + Кислород ->

Ако може и да ми означите и елементите които взаимодействат :)

Мерси предварително ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете физичните свойства на неметалите ? Търсих в интернет, но не намерих. 

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете физичните свойства на неметалите ? Търсих в интернет, но не намерих. 

Както следва от името им, неметали са всички елементи, които не притежават свойства характерни за металите. Тъй като те могат да са газове, течност (само бром-а е течен неметал при нормални условия) или твърди, по-лесно е да се каже какви свойства не притежават :)

• Не провеждат добре топлина и електричество (сравнени с металите)
  • Нямат металически блясък
  • твърдите неметали не са еластични, не могат да се коват.
  • имат ниска температура на топене/кипене (ама не и въглерода)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както следва от името им, неметали са всички елементи, които не притежават свойства характерни за металите. Тъй като те могат да са газове, течност (само бром-а е течен неметал при нормални условия) или твърди, по-лесно е да се каже какви свойства не притежават :)

• Не провеждат добре топлина и електричество (сравнени с металите)
  • Нямат металически блясък
  • твърдите неметали не са еластични, не могат да се коват.
  • имат ниска температура на топене/кипене (ама не и въглерода)

Мерси много за отговора, утре това ще го напиша на теста :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за отговора, утре това ще го напиша на теста :D

Като изкараш 6 на теста знай, че половината е заслуга на колегата "flare". Толкова ли беше трудно да напишеш в гугъл "неметали" и да получиш отговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изкараш 6 на теста знай, че половината е заслуга на колегата "flare". Толкова ли беше трудно да напишеш в гугъл "неметали" и да получиш отговор.

То 6 е невъзможно да изкарам на теста защото г-жата иска майка си и баща си за 6-ца . Това е за 4-ка + още една задача ! Благодаря на колегата flare за отговора.

Редактирано от VipKokata (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То 6 е невъзможно да изкарам на теста защото г-жата иска майка си и баща си за 6-ца . Това е за 4-ка + още една задача ! Благодаря на колегата flare за отговора.

Айде сега. Все едно не съм бил на училище. И аз имах съученици, които говореха така за химията. Мен ме гонеха от контролни, да не повишавам успеха на околните :) Химията в училище е елементарна и (поне на мен ми беше) много интересна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде сега. Все едно не съм бил на училище. И аз имах съученици, които говореха така за химията. Мен ме гонеха от контролни, да не повишавам успеха на околните :) Химията в училище е елементарна и (поне на мен ми беше) много интересна.

Изкарах 4-ка на контролното, благодарение на flare :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Много ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете да реша две задачи по химия.Само тези двете ми останаха...http://prikachi.com/images/68/6854068Z.jpgИ 3 задача.http://prikachi.com/images/75/6854075V.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Много ще съм Ви благодарен, ако ми помогнете да реша две задачи по химия.Само тези двете ми останаха...

http://prikachi.com/images/68/6854068Z.jpg

И 3 задача.

http://prikachi.com/images/75/6854075V.jpg

По първата задача:

скорост на химичните реакции

За трета задача:

t, 0C   І

І

І

І

І

І

І____________________

t, s

По ординатата нанасяш температурата, а по абцисата- времето. 

По вида на графиката си правиш извода как влияе температурата върху скоростта на химичната реакция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам нужда от помощ по Органична химия. Имам да реша около 10 теста и да развия няколко въпроса. Повечето ги реших, но ми останаха 4 теста. Моля някой да ми помогне за решаването им.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте имам нужда от помощ за решаването на една задача по химия.

Трябва ми за утре!!! Благодаря Ви предварително.

Ето го и условието:
Колко грама суха NaOH с чистота 95% са необходими за приготвяне на 0,05 N разтвор? Мол. маса на NaOH е 40 g/mol.

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най - общо казано нормалният разтвор съдържа количеството вещество на моларния разделен на валентността на основата или киселината.1М NaOH е еквивалентен на 1N  ,a 1М Ca(OH)2 =2N Ca(OH)2.За 0,05N р-р  

40x 0,05 / 0,95 =2,105263 g/l

Редактирано от kashchey (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...