Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

преди 19 минути, kashchey написа:

Най - общо казано нормалният разтвор съдържа количеството вещество на моларния разделен на валентността на основата или киселината.1М NaOH е еквивалентен на 1N  ,a 1М Ca(OH)2 =2N Ca(OH)2.За 0,05N р-р  

40x 0,05 / 0,95 =2,105263 g/l

Благодаря ти много... аз се опитах да я реша и виж какво измислих

вярно ли е?
0,05.40.1000   = 2                           2.100   = 2,11g     

_______                                          _______
     1000                                              95

това отдолу е върху

Редактирано от faceborrow (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...
  • Отговори 119
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

1. AgNO3 +KCl= AgCl (утайка) + KNO3 (пълно) Ag(+) + NO3(-) + K (+) + Cl (-) --> AgCl + K (+) + NO3 (-) или Na2S + H2SO4 --> H2S + Na2SO4 (пълно) 2Na(+) + S(2-)+ 2H(+) + SO4 (2-) --> H2

Както следва от името им, неметали са всички елементи, които не притежават свойства характерни за металите. Тъй като те могат да са газове, течност (само бром-а е течен неметал при нормални условия) и

Зриви учителката?! NaOH + Al = CABOOOOMM

Публикувани изображения

на 26.01.2016 г. at 9:18, Robin Hood написа:

Как става механизма на образуване на динатриев оксид? 

Това мисля, че ще ти свърши работа.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...
преди 15 часа, Мария12345 написа:

Някой ще може ли да помогне.

дай отговорите и ще ти кажем дали са верни/грешни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 година по-късно...
  • 6 месеца по-късно...

Здравейте! :07:

Искам да изчисля масовият процент на етанола, тъй като ми трябва точно количество, сметнато като чист етанол. Имам етилов спирт 95% (95 обемни %). Как да ги превърна в масови %, за да си изчисля необходимото количество? 

Благодаря предварително! :07:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, HotMusicFan написа:

Здравейте! :07:

Искам да изчисля масовият процент на етанола, тъй като ми трябва точно количество, сметнато като чист етанол. Имам етилов спирт 95% (95 обемни %). Как да ги превърна в масови %, за да си изчисля необходимото количество? 

Благодаря предварително! :07:

http://www.handymath.com/cgi-bin/dnstyvolwt.cgi?submit=Entry

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, flare написа:

Не бачка. Упорито дава грешки.

P.s. на някой ако случайно му се намира алкохолометрична таблица , ще е също огромна помощ!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/2/2017 в 15:00, fantoma написа:

Благодаря много! 
Ще си правя прополисова тинктура (30%), която се приготвя от чист прополис и 95% етилов спирт като екстрагент. 30%, т.е. в 100g разтвор имам 30g прополис и 70g етанол (но етанол). Спирта е 95 обемни % етанол, които трябва да превърна в тегловни и от там да си изчисля колко спирт ще ми е еквивалента на 70g етанол.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за някакво лечение или профилактично?

Мисля си, че едва ли разтворимостта на прополиса ще се влияе от концентрацията на "спирта", а и то разликата няма да е голяма между 70 и 95 °

Другото е да не бъркаш алкохолни градуси с температурни, защото екстракция при 70°С също е вариант.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, fantoma написа:

за някакво лечение или профилактично?

Мисля си, че едва ли разтворимостта на прополиса ще се влияе от концентрацията на "спирта", а и то разликата няма да е голяма между 70 и 95 °

Другото е да не бъркаш алкохолни градуси с температурни, защото екстракция при 70°С също е вариант.

И за двете. И профилактично – предпазва от вирусни заболявания (вместо да ходиш и да се боцкаш с "противогрипните" ваксини, съдържащи n на брой токсини), и с лечебна цел при настъпили вече вирусни заболявания, а и за много други показания (противовъзпалително, антиеметично, спазмолитично, хепатопротективно). 
Разтворимостта на прополиса се влияе най–вече от оситнеността му, но и силно от концентрацията на алкохола, защото почти всичките му ценни съставки са разтворими в етанол. Екстракция при по–висока температура не е желателна, защото една от ценните съставки на прополиса са етеричните масла, които съдържа и много от по–леките фракции на терпени и флавоноиди излитат.

Редактирано от HotMusicFan (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, HotMusicFan написа:

И за двете. И профилактично – предпазва от вирусни заболявания (вместо да ходиш и да се боцкаш с "противогрипните" ваксини, съдържащи n на брой токсини), и с лечебна цел при настъпили вече вирусни заболявания, а и за много други показания (противовъзпалително, антиеметично, спазмолитично, хепатопротективно). 
Разтворимостта на прополиса се влияе най–вече от оситнеността му, но и силно от концентрацията на алкохола, защото почти всичките му ценни съставки са разтворими в етанол. Екстракция при по–висока температура не е желателна, защото една от ценните съставки на прополиса са етеричните масла, които съдържа и много от по–леките фракции на терпени и флавоноиди излитат.

Зачетох се, малко, за това питах.

На това попаднах:

Propolis was extracted in 95% v/v ethyl alcohol, in a hermetically closed glass vessel for 4 days at 37 °C, under occasional shaking. The ethanolic extract was then filtered through a Whatman filter paper No 4 and evaporated on a rotary evaporator, under reduced pressure at 60 °C.

Щом на общо основание ще го ползваш, бих ти препоръчал да добавиш и маслоразтворима добавка (зехтин, олио...). Или поне да го обмислиш. Етанола не може да извади всичко.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, fantoma написа:

Зачетох се, малко, за това питах.

На това попаднах:

Propolis was extracted in 95% v/v ethyl alcohol, in a hermetically closed glass vessel for 4 days at 37 °C, under occasional shaking. The ethanolic extract was then filtered through a Whatman filter paper No 4 and evaporated on a rotary evaporator, under reduced pressure at 60 °C.

Щом на общо основание ще го ползваш, бих ти препоръчал да добавиш и маслоразтворима добавка (зехтин, олио...). Или поне да го обмислиш. Етанола не може да извади всичко.

Успех!

Благодаря още веднъж! :07:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване