Премини към съдържанието
МОНИ

Аларми за коли - няколко въпросчета

Препоръчан отговор

Интересуват ме няколко неща и моля който може да ми помогне. Става въпрос за следното: каква е разликата между най-евтината и средно скъпата аларма; какъв е критерия за това дали една аларма е добра, в какъв диапазон варират цените. Ако имате информация, различна от конкретните въпроси, бих я прочела с удоволствие. :love:

Предварително ви благодаря и съм готова и аз да помагам с каквото мога. Поздрави на всички :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мони не знам дали ти помагам но мисля следното:

Най-евтината аларма може да се включи след механично заключване на вратите и се задейства когато бъде отворена някоя от тях.

А колкото до това средно скъпа то е относително.Една аларма включва :при задействането и задейства централното заключване,има шок датчик за удър по колата,има обемен датчик за движение вътре в колата,допълнително има /пейжар/не знам защо му казват така-който не позволява да се чува сирената на колата но алармира собственика в дома му или на определено разтояние от колата.Да не говорим за тези които могат да угасят работеща кола,могат да палят колата дистанционно и много други.

Чувал съм от техници,че колкото по сложна повече проблеми.

Това е много обща информация.Може би някой по-компетентен ти помогне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-общо алармата ти трябва, за да можеш да си направиш автокаско. Иначе не ти върши никаква работа, освен ако имаш централно заключване и можеш да го контролираш от дистанционното. По-добрият вариант е да си сложиш имобилайзер - има нови модели, които се монтират вътре в таблото и не се виждат, а деактивирането става само с докосване на една специална джаджа до определена област от таблото. С две думи ако не държиш да имаш кой знае каква аларма взимай най-евтината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за помощта, аз наистина съм много боса в тая тема, така че всичко ми е от полза. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алармата вече е факт - струва 120 лв, има имобилайзер, сега отключването на централното е още по-лесно. Като удариш колата и предупреждава, има някакъв 20-секунден датчик, който забравих какво прави ohmy.gif Ами това е, отново мерси на Diezel и Slavun за отговорите cool.gif :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвам се, че сме помогнали. 120 лв е добра цена, а това за имобилайзера и централното - още по-добре.:*

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.