Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко пъти в годината трябва да се почиства компютъра?

Препоръчан отговор

Много пъти съм се канел да го отворя, но имам едно стикерче отзад- GsP-гаранция и не смея защото ще го скъсам....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 71
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Един компютър си работи, работи...до момента, в който почва да се усеща увеличаването на температурата на системата, почва да загрява, вентилаторите се въртят бавно и почват да издават специфичен звук

Почистването на компютъра е както всички други подобни лични предмети - въпрос на лична хигиена и култура. Често обаче хората забравят за компютъра си и се сещат, чак когато трябва да сменят нещо или

МУАХАХАХАХХАХАХАХАХАХ! Искаш да кажеш, че мога да си почистя компа с крачка помпа за кола или с ръчна помпа за колело. Е, това не го бях опитвал досега. Не знам дали някой е пробвал. А пък за комп

Публикувани изображения

Чистя го със прахосмукачка, клечки за уши :) и влажни кърпички с цялостно разглабяне и cool.gif сваляне на всеки един компонент :hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МУАХАХАХАХХАХАХАХАХАХ! biggrin.gif

Искаш да кажеш, че мога да си почистя компа с крачка помпа за кола или с ръчна помпа за колело. Е, това не го бях опитвал досега. Не знам дали някой е пробвал. А пък за компресора също звучи абсурдно, защото толкова силна струя може да повреди компонентите. Ти още малко ще кажеш, че като ти се замърси компа го носиш на автомивка. ;) Или пък ползваш пароструйка ;)

Или пък нещо не съм те разбрал? :)

<{POST_SNAPBACK}>

със компресор е доста оригинално да си чистиш комютъра

аз лично си го почиствам със памучени фитили намазани сас малко Машинно масло и мажа по вентилаторите като преди това съм ги очистил със четки за рисуване;)

чистя го редовно на 3 седмици :hush: !

Редактирано от -NeO- (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 години по-късно...

Снощи го отворих и видях,че е пълен с прах :P Разбрах,защото почва много яко да охлажда и може да изгори :clap: За това питам колко пъти годишно трябва да се отваря и почиства от праха.Според мен 2 ? :wors:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А според мен 12.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А според мен 12.

Всеки месец ? :P

Редактирано от GameMaster (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Снощи го отворих и видях,че е пълен с прах :P Разбрах,защото почва много яко да охлажда и може да изгори :clap: За това питам колко пъти годишно трябва да се отваря и почиства от праха.Според мен 2 ? :wors:

Ами зависи. Ако е в много чисто помещение може и веднъж годишно да го отвориш и да почистиш.

Нали си усетил, че започва да се тормози с охлаждането - значи е дошъл момента.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При всеки е различно. Зависи колко време работи компютъра и дали в помещението има повече прах. Ако стаята е прашна и компютъра е включен непрекъснато-нормално е на месец -два да го почистваш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами зависи. Ако е в много чисто помещение може и веднъж годишно да го отвориш и да почистиш.

Нали си усетил, че започва да се тормози с охлаждането - значи е дошъл момента.

Значи съм на прав път :) Еми ние сме с паркет без някакви покрития в момента :) А през зимата сме с килим и много прах се вдига...сега и прозореца повече е отворен...а ние пазим винаги чисто (мръсно не понасяме) :) Два пъти годишно - нормално :) А и както каза - компютъра си показва :) Благодаря за разумният отговор и на двамата ;)

Редактирано от GameMaster (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да внимават хората с прашни помещения, днес донесоха един компютър на шест месеца който се изключва. На радиатора на процесора имаше килимче от прах и перката над него не можеше да си върши работата. Утре ще питам човека къде го държи....и по възможност ще пусна снимки на килимчето.

EDIT: Обещаните снимки:

53961_274_m.JPG 53965_304_m.JPG Не са качествени защото са снимани с телефон. Но килимчето се вижда... Държали го хората под бюрото...не питах дали бюрото е в джунглата или в Dustland защото ми стана неудобно.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да внимават хората с прашни помещения, днес донесоха един компютър на шест месеца който се изключва. На радиатора на процесора имаше килимче от прах и перката над него не можеше да си върши работата. Утре ще питам човека къде го държи....и по възможност ще пусна снимки на килимчето.

Аз имах главно на вентилаторчето което е над радиаторчето :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гледам, че говорите за въздушна струя при почистването. Един сушоар няма ли да свърши работа ( от разстояние разбира се).

И аз това се чудя. Според мен ще свърши страхотна работа и ще спести време. хехе cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ... трябва ви мощна прахосмукачка, но маркуча да се сложи отзад, от където изкарва въздух. Още по-добре ще е, ако се сложи накрайник, който постепенно се смалява. Така вече ще стане мощна струя. Но не всички прахосмукачки имат възможност да им се сложи маркуча отзад (това май има нужда от реадакция) ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колко пъти в годината трябва да се почиства компютъра?

Ами колкото може повече... Ако можеш и всяка седмица да се чисти cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все се каня сам да го почистя,защото правихме ремонт и е много прашасал.То се усеща че вентилаторите му свирят и много охлажда.Но ме е страх,предният път извиках един приятел да го почисти и му откачи сокета, и дъното сменях(направо му видя сметката-и после ми говори че дъното било на разваляне).Ненормална история много ме заболя-само дето се хвалеше че разбира angry.gif . Сега мечка страх ,мен не страх и атака.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Все се каня сам да го почистя,защото правихме ремонт и е много прашасал.То се усеща че вентилаторите му свирят и много охлажда.Но ме е страх,предният път извиках един приятел да го почисти и му откачи сокета, и дъното сменях(направо му видя сметката-и после ми говори че дъното било на разваляне).Ненормална история много ме заболя-само дето се хвалеше че разбира angry.gif . Сега мечка страх ,мен не страх и атака.

Това не знам как точно да го разбирам, но ти препоръчвам да извикаш някой който е наясно или да го закараш в сервиз, да си платиш и да ги накарш да ти покажат как го чистят. Не сложно почистването, но е по-добре да видиш как се прави преди да пипаш.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам една стара прахосмукачка ''Тайфун'' - има си отвор за изходящия въздух на който може да се завие

маркуча. Трябва да ви кажа,че новите прахосмукачки нямат тази възможност (повечето) и си я пазя само

заради това.Страхотна работа върши.Не съм повредил нито един елемент с нея. Иначе си чистя компа на

2 месеца - нищо не ми се е ''разбръмчавало'' до сега.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това не знам как точно да го разбирам, но ти препоръчвам да извикаш някой който е наясно или да го закараш в сервиз, да си платиш и да ги накарш да ти покажат как го чистят. Не сложно почистването, но е по-добре да видиш как се прави преди да пипаш.

Имах в предвид ,че когато свали процесора да го почисти ,при поставянето му обратно маи натисна по силно и сокета изпука и после все правеше проблеми.Занесох го в сервиз и те казаха че не може да се оправи и си купих ново дъно,а старото ,което беше A-open му го подарих за добре свършената работа.С две думи изгорях със 100 лв за дъно sad.gif

Редактирано от nikk12 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах в предвид ,че когато свали процесора да го почисти ,при поставянето му обратно маи натисна по силно и сокета изпука и после все правеше проблеми.Занесох го в сервиз и те казаха че не може да се оправи и си купих ново дъно,а старото ,което беше A-open му го подарих за добре свършената работа.С две думи изгорях със 100 лв за дъно sad.gif

А процесора защо го вади въобще? biggrin.gifohmy.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При моя комп рядко се случва да се събира много прах по принцип го чиста един път и това е в декември месец защо ? Навсякаде по кутията имам вентилатори и те събират сичката прах и ако ме домързи много чистя само тях иначе разглобявам целия комп сменям му пастата между процесора чипсета и видео картата и така абе една дума профилактика .....

Та така в общи линии не го прая често......

П.П.> На един приятел компа му за 1 месец събира прах който моя сигурно за 2 години няма да събере...... явно не ми е толкова прашна стаята в която го държа....

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А процесора защо го вади въобще? biggrin.gifohmy.gif

Защото според него(разбирача) не бил напаснат добре и греел angry.gif ! Абе нямам думи просто прежалих дънцето ,и сега ще ходя във сервиз за профилактика.Според мен това е най безопасният вариант - ще дам още 15 лева ,дано да си струва.Все пак ще ми инсталират и легален Уиндолс :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Защото според него(разбирача) не бил напаснат добре и греел angry.gif ! Абе нямам думи просто прежалих дънцето ,и сега ще ходя във сервиз за профилактика.Според мен това е най безопасният вариант - ще дам още 15 лева ,дано да си струва.Все пак ще ми инсталират и легален Уиндолс :clap:

Да, бе ... естествено, че ще ти сложат оригинален WIN .. хахахахаха. Тия те мислят за шаранче ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този оригинален Windows ще ти излезе евтино ;)

WIN XP HOME 128.63 лв. БЕЗ ДДС

WIN XP PRO 201.78 лв. БЕЗ ДДС

аз чистя през 4-6 месеца макар и малко прах

но свалям по цял градус ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване