Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Колко пъти в годината трябва да се почиства компютъра?

Препоръчан отговор

Че съм шаран -верно е! Наи- лошото е ,че в сервиза те преценят веднага колко разбираш и ако могат те цакат с парите! Все пак сме се разбрали за почистването да ми вземат 5 лв,а за преинсталация 10 лв.Ако могат сменят ти процесора със същият но по стар,слагат ти по гадно захранване,ако може и паметта ти сменят.После ти казват ,че компютъра ти е пушка и ти си свиркаш под ръка с бараката.Така седят нещата в хасково с компютърните фирми-лъжат ,мамят ,подменят (ако могат),одират ти кожата и после пият кафе и се смеят за твоя сметка!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 71
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Наи- лошото е ,че в сервиза те преценят веднага колко разбираш и ако могат те цакат с парите! Все пак сме се разбрали за почистването да ми вземат 5 лв,а за преинсталация 10 лв.Ако могат сменят ти процесора със същият но по стар,слагат ти по гадно захранване,ако може и паметта ти сменят.После ти казват ,че компютъра ти е пушка и ти си свиркаш под ръка с бараката.Така седят нещата в хасково с компютърните фирми-лъжат ,мамят ,подменят (ако могат),одират ти кожата и после пият кафе и се смеят за твоя сметка!

Навсякъде има мошенници, във всички браншове. Не е само в АйТи-то, за съжаление :P Много ви са ниски цените за инсталация на "оригинален" Уин, Моята минимална цена е 20 лева за Уин, драйвери, бърз тест на системата, антивирусна и няколко сервизни програмки :)

За почистване вземам минимум 10 с отваряне и на захранването и почистване ( ;) ), пълен визуален оглед на платките и тест на вентилаторите. Цената на повредените перки се заплаща отделно ;)

В Сливен сме засичали подобни тарикатчета, дето подменят чаркове на клиента но са доста малко и вземаме мерки за тяхното изобличаване със време ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес за пръв път си изчистих компютъра сам.Тo не било голяма философия, като изключим борбата с някои болтове,които бяха завъртяни до край.Ползвах една от четките ми за рисуване.Много е удобно, особено за чистене на ребрата на бокса.Малко туткава работа,ама поне го изчистих хубаво.И открих,че хард диска няма долен капак.Нали трябва да има?Май тия от JARComputers са забравили за него.

Редактирано от horus92 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не се изразих точно.От долната страна на хард диска няма нищо, виждат се нещата вътре.Ето на картинката, хард диска е затворен отгоре.Не трябва ли и отдолу да е затворен?

post-80773-1212258798_thumb.jpg

Редактирано от horus92 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Май не се изразих точно.От долната страна на хард диска няма нищо, виждат се нещата вътре.Ето на картинката, хард диска е затворен отгоре.Не трябва ли и отдолу да е затворен?

И моя е отворен, ако това ще те успокои ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Отдолу има платка с електрониката. Няма капак или друго, самата платка се вижда ясно. Никога не е имало капаци там, на никой модел не съм виждал. Поздравления за почистването, ако си толкова назад в представите за дисковете, значи стъпчицата с почистването ти е огромна крачка. :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси,че ме осведомихте.Иначе много бавно го изчистих.Ама беше интересно да го разглобя и после пак да го сглобя.Сега вече ми е доста по тихо,иначе виеше ужасно,като стане топло.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, имаш основание да се притесняваш - без капак на хард диска може да стане голям проблем. Виж го къде е паднал и го завий по-здраво с четирите винта. После да не забравиш да сложиш и капаците на дънната платка и на видеокартата, че сигурно и те са изпаднали някъде.

Ей, шегувам се разбира се, ама и ти много ме развесели :friends1:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

ohmy.gif Какъв долен капак бре!?

Всъщност такова животно има, забравих на какъв хард го гледах(на годинки беше), но отдолу имаше ламарина и под нея от оня материал в/у който лежат дъната в опаковката(хабер нямам как се нарича :friends1: ).

Имаше едно време ако някой си спомня едни Seagate с гума те бяха по затворени ;)

шумо изолирани и дори не грееха ;)

много стабилни още ползвам една такъв [email protected]

Странно, и аз съм имал такъв, 20 гиги, ама си загряваше с гумата. Може би защото в кутията не беше проветриво. Ама като махнах гумата и сложих една перка и стана пушка. Мир на чарковете му.

А сега на новите няма гума, няма нищо. И ако не греша само Самсунг идват с болтчета, не че е голяма болка без тях ама са готини, лъскави... Сега Seagate и без пластмасова кутия идва, скоро и джъмпери ще спрат да им слагат сигурно...

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно време ако някой си спомня едни Seagate с гума те бяха по затворени :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Имаше едно време ако някой си спомня едни Seagate с гума те бяха по затворени :)

И аз имам един, 6,4GB ... И все пак дори и едно време имаше малко, а сега ...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами да, имаш основание да се притесняваш - без капак на хард диска може да стане голям проблем. Виж го къде е паднал и го завий по-здраво с четирите винта. После да не забравиш да сложиш и капаците на дънната платка и на видеокартата, че сигурно и те са изпаднали някъде.

Ей, шегувам се разбира се, ама и ти много ме развесели :speak:

За тях знаех че нямат,нали разглобих охладителя на видеокартата,че имаше прах и под него.В този ред на мисли,трябва ли да сменя термо пастата между охладителя и самата платка на видеокартата?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам един, 6,4GB ... И все пак дори и едно време имаше малко, а сега ...

Сега по-скъпите кутии на Фокс и останалите имат подобни приспособления за монтаж с пластмасови буферчета около диска.

За тях знаех че нямат,нали разглобих охладителя на видеокартата,че имаше прах и под него.В този ред на мисли,трябва ли да сменя термо пастата между охладителя и самата платка на видеокартата?

Разбира се, макар, че беше по-добре да не се пипа там ;)

<спам>

Аз съм събрал около двайсетина подобни, заедно с десетина стари алуминиеви радиатора, чакам да се посъберат до към 10-15 килограмата алуминий за да има за една скромна почерпка biggrin.gif Ама от време на време се налага замяна на радиатора на някоя стара барака или трябва да извадя контролера на някой диск за спасяване и нещо не се събират бързо килограмите а и доста хора си пазят изгорелите дискове (???) и също ми пречат в събирането :speak:

</спам>

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си изчистих компютъра.

Докато не отворих кутията винаги си мислех че видео картата няма вентилар, но се оказа че има и с много боклук по него.Като цяло беше доста мръсно, все пак година и половина не е пипано biggrin.gif .

Главна промяна видях при работата на видеото преди 2 дена на Масс Еффект дигаше 900С а сега над 700С не се качва :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес и аз си изчистих компютъра.

Докато не отворих кутията винаги си мислех че видео картата няма вентилар, но се оказа че има и с много боклук по него.Като цяло беше доста мръсно, все пак година и половина не е пипано biggrin.gif .

Главна промяна видях при работата на видеото преди 2 дена на Масс Еффект дигаше 900С а сега над 700С не се качва :)

Пффф приятелю видео картата ти е с вентилатор и е достигала температура до 90 градуса не е ли малко много :eek:

Пак ако ме питаш мен за почистване на компютър ...... аз моя го почиствам на 2 месеца веднъж и нямам проблеми с охлаждането и замърсяването ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ми моя комп беше със запушени отвори от всякъде, а кадето влиза въздух има филтър... Отворих го за първи път за чистене 6 месеца след като го купих и беше почти като нов... Поиздухах го малко и готово... Бачка си на 6 без проблеми... Ако е добра изолацията веднъж на 6 месеца е напълно достатъчно... Иначе ако няма изолация за предпочитане е редовно (поне на два месеца веднъж) да се продухва от прах и гадорийки...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При мен системата си показва кога има нужда от почистване.Когато започне да попрегрява и вентилаторите да шумят повече от допустимото (което е да спя спокойно) значи е дошло време.Обикновено през 2-3 месеца :lol6:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък вчера отварях на брат ми компютъра, за да го изчистя и мога да заявя, че е второто нещо с толкова прахоляк по себе си! Не е чистен сигурно от две години, а при това стои на земята. Но интересното е, че вентилаторите не бяха кой знае колко по - шумни от нормалното. Малко се усещаше, че грее, но след тежката ми задача и за щастие на всички тръгна отново (не чистя компютър за сефте, но когато почиствах стария ми, който беше калпав и след това се развали аз излязох виновна)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пффф приятелю видео картата ти е с вентилатор и е достигала температура до 90 градуса не е ли малко много :)

Пак ако ме питаш мен за почистване на компютър ...... аз моя го почиствам на 2 месеца веднъж и нямам проблеми с охлаждането и замърсяването :)

картата е GF 7300GS, а вентилатора(по точно вентилаторчето) й е не по голямо от 50мм

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хаха. Това с пароструйката е добра идея. Ще го почисти веднъж завинаги. ;)

Иначе аз компонентите си ги чистя с много мека четка. И със спирт където е възможно.

И аз,където мога със спирт почиствам,на другите места с мек плат и общо взето с почистването нямам проблеми,а го чистя отвътре на 7-8 месеца или ако сменям някоя част. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване