Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Търся програма за backup на системата (merged)


Препоръчан отговор

За коя версия говориш? Ако е за 9.0 като ти се скапе уина буутваш през CD-то, където слагаш Norton Ghost 9.0 Bootable CD. Ако пък си с Norton Ghost 2003 преди това си правиш буутваща дискета и всичко спи :wors:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 75
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

За коя версия говориш? Ако е за 9.0 като ти се скапе уина буутваш през CD-то, където слагаш Norton Ghost 9.0 Bootable CD. Ако пък си с Norton Ghost 2003 преди това си правиш буутваща дискета и всичко спи
Ами с 9.0 съм от ТУК изтеглих програмата :wors:

Не виждам boot фаилове!

Патил си, защото малко си чел!

Щом си казал на Windows-a да ти промени буквите на дяловете, при пускане под ДОС буквите са други. С каквото и да си направиш имиджа, ако не внимаваш, резултатът ще е същият cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Можеш ли да дадеш малко инфо за точно този момент ресторването от боот cd или дискетка?

Редактирано от mimo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

мой съвет има Гост за дос с който можеш да правиш имидж и след това да го ресторваш и след това можеш да си го направиш на ЦД и от него когато искаш да си го ресторваш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще ви върна малко в началото на темата и по-точно на първия въпрос.

mimo, имаме едно нещо, наречено Каталог. Ако се беше поразровил, щеше да откриеш следното нещо - Файлови операции - Backup и така щеше да си спестиш доста време в питане и търсене.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да дадеш малко инфо за точно този момент ресторването от боот cd или дискетка?

<{POST_SNAPBACK}>

В ХР-то можеш да си подредиш буквите на дяловете, както си искаш, вероятно и при теб е така.

Когато пуснеш с-мата под ДОС, дисковете се показват така, както ги вижда БИОС-а. Ако напремер имаш 2 диска с по 3 дяла се подреждат така:

Дяла, на който ти е ОС е С:, първия дял на втория диск е D:, Е: и F: са вторият и третият дял на първия диск и след това са вторият и третият дял на втория диск.

За да не забъркаш голяма каша най-добре не гледай буквите, а си напиши имена на дисковете и се ориентирай по тях. :bye:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В ХР-то можеш да си подредиш буквите на дяловете, както си искаш, вероятно и при теб е така.

Когато пуснеш с-мата под ДОС, дисковете се показват така, както ги вижда БИОС-а. Ако напремер имаш 2 диска с по 3 дяла се подреждат така:

Дяла, на който ти е ОС е С:, първия дял на втория диск е D:, Е: и F: са вторият и третият дял на първия диск и след това са вторият и третият дял на втория диск.

За да не забъркаш голяма каша най-добре не гледай буквите, а си напиши имена на дисковете и се ориентирай по тях. :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

Ти лично имал ли си проблеми с тази програма!

И най- важното работи ли всичко след рестора на 100 %

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ти лично имал ли си проблеми с тази програма!

И най- важното работи ли всичко след рестора на 100 %

<{POST_SNAPBACK}>

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...899entry47899 :bye:

PS: Много плахо пипаш, по смело, де!

Докато не опиташ, нещата няма да ти се изяснят. cool.gif

Редактирано от goblin (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

PS: Много плахо пипаш, по смело, де!

Докато не опиташ, нещата няма да ти се изяснят.

Доста мъдра мисъл!!

Мерси че ме накара да опитам отново!!

Стана!! 10x

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

търся програма подобна на Norton ghost дето да прави image файл на цели партишъни. мерси за помощта!

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мерси.

Моля... Нямаше да е никак лошо, ако пишеш и на кирилица. Moderated.

Редактирано от Wankata (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От тази тема във форума ще можеш да се информираш откъде да изтеглиш Acronis True Image и как да я регистрираш(пиша в опит да изпреваря евентуален следващ твой пост с въпрос откъде да изтеглиш въпросната програма и ново нарушаване на правилата).И един приятелски съвет:при използване на форумната търсачка с ключова дума "image" можеше при проверка на резултатите да достигнеш до коректен отговор.Със здраве!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Здравейте търся стабилна програма за back up. Критерийте ми са:

-да прави пълен back up на пъртишъна.

-При голяма повреда на windows да може да се restorva през дос

---

Досега ползвах на roxio take two. Но лошото на тази програма е че тръгва на по- старите версий на Windows. До скоро бях с два вина и така...

Но недостика на памет ме накара да махна едната ОС. Ако някой знае тази програма... Търся подобна!!! Не ми хвалете Acronis True Image

патил съм я от нея!!! Обърка ми буквите на дяловете.

Благодяря ви предварително  :clap:

<{POST_SNAPBACK}>

Аз работя от години с "Drive Image 2002". Ползвам също и "Norton Ghost 8" отвреме навреме. И двете са железни. Освен това и двете ги има в боотващите CD-та "Hiren's BootCD 6.0" и "Hiren's BootCD 7.0". Опитах и по-нови версии - "Drive Image 7" и "Norton Ghost 9", но засега предпочитам да остана на "Drive Image 2002". Ползвам опцията за разделяне на Backup Image - а (още при правенето му) на 700GB и записвам имиджите на CD-та. Така се пести доста място. Технологията е чудесна - отдавна съм забравил какво значи инсталиране от 0. Не ми пука също така и от вируси и други боклуци. Изключил съм всякакви Restore опции на Windows-a и други бакьп-ващи програми (Sustem Suite 6, например).

Редактирано от vpenev (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам Acronis True Image.

Направил съм си труда да направя .ICO на Acronis Boot Loader + упътване на БГ - Как да създаваме и как да възстановяваме с Acronis Boot Loader.

Програмата работи перфектно и отговаря на твоите изисквания cool.gif

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А направи ли си труда да прочетеш темата и в частност първия пост на mimo ? :wors:

Но недостика на памет ме накара да махна едната ОС. Ако някой знае тази програма... Търся подобна!!! Не ми хвалете Acronis True Image

патил съм я от нея!!! Обърка ми буквите на дяловете.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеца по-късно...

това е възможно с акронис става много лесно но акрониса трябва да ти е на сиди и да го заредиш от сидирома като пускаш компа т .е. да не зареждаш друга ОС а него и след това е лесно създаваш имидж на диск С и го записваш на друг дял от харда определяш размера на фаиловете акрониса те пита след което вадиш диска с акрониса стартираш УИНДОСА или каквато ОС имаш иси записваш архивните фаилове на СИДИта Когато се наложи да го възстановяваш пускаш отново акрониса даваш му РЕСТОРЕ ИМИДЖ и когато ти поиска архивните фаилове му слагаш ПОСЛЕДНИЯТ диск или му посочваш последният архивен фаил от харда ако го пазиш на харда разбира се ТОВА Е !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

или му посочваш последният архивен фаил от харда ако го пазиш на харда разбира се ТОВА Е !

<{POST_SNAPBACK}>

А след ресторето, харда не се ли форматира и съответно имиджа на харда да се затрие и да трябва наново да го правиш?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А след ресторето, харда не се ли форматира и съответно имиджа на харда да се затрие и да трябва наново да го правиш?

<{POST_SNAPBACK}>

извинявай за късният отговор ?! имиджа трябва да го запишеш на друг дял от харда не на този на който правиш имидж но това самият АКРОНИС няма да ти разреши да запишеш имиджа върху дяла който архивираш и още нещо за което моля да ме извиниш програмата за която пиша се нарича АКРОНИС ТРУЕ ИМАДЖЕ ( един господ знае как се пише това с кирилицата?) та това е ! ползвай ако имаш възможност 7-ма версия ,защото чувам ,че осмата правила някакви проблеми

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бихте ли споделили опита си с Norton Ghost 9.0 и Acronis True Image и да ми кажете дяла на който искам да направя Image може ли в този Image да извадя от селекцията част от файловете. Давам пример за да съм по ясен. На C:\ имам windows и филмчетаааа и не искам да получа някакъв огромен Image пълен с филми и да предположим, че искам филмите да са ми на C:\ че няма къде да ги преместя. Друго нещо което ме интересува е дали при рестор-ването на този Image като имам филми на C:\ дали ще се затрият щом ги няма в Image.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

При възстановяване от image файл се възстановява само информацията,която има в него,останалото се изтрива.Така че ако филмите не са ти в image то те се затриват.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А бихте ли споделили опита си с Norton Ghost 9.0 и Acronis True Image и да ми кажете дяла на който искам да направя Image може ли в този Image да извадя от селекцията част от файловете. Давам пример за да съм по ясен. На C:\ имам windows и филмчетаааа и не искам да получа някакъв огромен Image пълен с филми и да предположим, че искам филмите да са ми на C:\ че няма къде да ги преместя. Друго нещо което ме интересува е дали при рестор-ването на този Image като имам филми на C:\ дали ще се затрият щом ги няма в Image.

<{POST_SNAPBACK}>

С Акронис можеш да извлечеш файл - монтира се имиджа като виртуален диск и си копираш каквото ти трябва. НО (!!!) само ако имиджа е като файл, а не в Acronis Secure Zone cool.gif

Само че ти питаш - може ли да ИЗКЛЮЧИШ някой файлове от имиджа - не, не знам някоя бакъп програма да го прави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

естествено че ресторето ще ти затрие всичко което ти е на С-то и ще ти сложи ИМИДЖА но ти няма как да го направиш без филмите така ,че не се кахари - каквото си архивираш това ще имаш всичко е лесно !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

  Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Добави ново...