Премини към съдържанието
Tanq

компютърът ми не се изключва

Препоръчан отговор

кокато натисна turn off компютърът ми не се изключва.пробвах да го оправя от настройките на power,но не стана нищо.това софтуерен или хардуерен проблем ли е и как да го поправя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това винаги ли става или само понякога? Според мен проблемът ти е хардуерен, ако не разбираш помоли някой да ти погледне кутията или захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едва ли е хардуерен проблемът, защото преди по-малко от 2 месеца сменихме захранването и.

edit: всъщност проблема се състои в това, че вместо да се изключи, се рестартира.

Редактирано от the_mouse (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем, в сейф моде не става, настройките за биос-а също съм ги проверявал...оказа се че бъг-а е в дъното. sad.gif

От много работи може да е така...

П.П. моя компютър го изключвам от бутона долу, държа го поне 30 сек. за да се изключи...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На твое място бих сложил WinXP Manager /изисква Framework/

Taм има настройки настройки на Shut Down. Щях да дам да килва всички процеси автоматично /има и скорост на килване на блокиралите процеси, и други такива/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш инсталиран Net Framework ,ако искаш да ползваш програми ,които са разработвани с помоща на Net Framework.За повече информация:http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyID=262d25e3-f589-4842-8157-034d1e7cf3a3&displaylang=en#overview.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да стартираш от някое Live CD може Win или Linux, каквото намериш и виж там като му дадеш да се изключи дали ще се изключи и така ще разбереш дали ти е софтуерен или хардуерен проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
edit: всъщност проблема се състои в това, че вместо да се изключи, се рестартира.

<{POST_SNAPBACK}>

Махни отметката пред "Automaticaly restart" от Settings -> Control Panel -> System -> Advanced -> Startup and Recovery -> Settings

Ако това не реши проблема, ето четива по темата:

тук

тук

тук

тук

тук

и на още 30500 места в мрежата, при питане на Google за думите computer restarts instead of shut down +WindowsXP

Успех! cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От LiveCD-то на Линукс не се изключва, а пак се рестартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.