Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

regiii

Eset NOD32 - въпроси и мнения - част 1

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

:sobbing: така като гледам и от опит не съм с добри впечатления от нода макар-че съм с него на компа поради причината че неможах да си намеря касперски бета 6 версия щото само тя върви на 64 битов Уйндоус и нод 32 я замести за сажаление мога да кажа за нода че забива при рестарт от време на време и ми намали ъплоуда на някои програми и сигурно и даунлоуда не съм доволен и крайно мразя да се разправям с антивирусни като нод настроики и глупости касперския е по добрата програма няма толкова за пипане и сичко сие автоматик докато нода трябва да му прочета мануала за да го настроя и да си губа времето с антивирусни не може според мен да смогва да преглежда информацията която работи в реално време и после забива сигурен съм в тва поне компа мие доста бърз имам и 1.5 гига рам а той не се справя и бави програмите това е моето мнение!!! :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Надрънка толкова глупости, че си мисля, дали не е съчинено нарочно. На всичкото отгоре и пунктуация нямаш. Наистина не мога да разбера какво толкова в NOD32 те притеснява като настройки. Има неща, които е хубаво да се бутнат, но такива има и в Kaspersky. Това, че NOD има повече опции, не значи, че всичките са критични. Аз също имам Касперски инсталирана и и видях настройките. Да, мааалко по-малко има за настройка, но разликата е незначителна. Няма да ти се откачи ръката да сложиш 2-3 отметки в повече. Не е нужно ръководство за да се настрои NOD32, а малко базови познания и логическо мислене. Това важи за пвечето антивирусни програми. Явно нямаш поне едното от двете. Ако не и двете. Не е нужно проблема с рестарта да е заради NOD32. Кой знае с какви глупости си го затлачил Windows-а и обвиняваш NOD32. Поне на 32 битова платформа съм забелязал NOD да е много стабилна програма, а не съм я гледал как работи само на 1-2 машини. За 64 битова платформа допускам, че може да има проблеми, но заради досегашния си опит ме съмнява. И въобще ми е интересно защо си на 64 битов Уиндоус.

Забавяне на ъплоуд и даунлоуд? Сигурен ли си, че също е заради NOD? Дали не си въобразяваш? Не казвам, че не е възможно, а дали си напълно сигурен в твърденията си.

Скоростта на сакниране не зависи само от RAM-а. Явно блокирането се дължи на нещо друго. Почисти си компютъра от ненужни боклуци и си провери дали ти е наред въобще, после обвинявай няляво и надясно антивирусни.

А да кажеш/намкнеш, че NOD е тежка, е вече виц, който даже не е и смешен. Явно причината е в теб щом дори и противници на NOD признават лекотата на програмата. Аз съм със слаб Sempron 2200+ и 512MB памет, а не усещам, че NOD работи. Не знам ти какво си правил.

Изпий едно валерианче, успокой се, поеми си въздух и се осъзнай малко.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така...НОД32 ама изобщо не го усещам как работи...а и да ти кажа че вече два месеца имам нет вкъщи и нямам нито една заплаха досега (вирус) а за spyware-hijacks-malware да не говоря (имайте предвид че бая ровя по съмнителни сайтове)...единствения проблем е че НОД иска работещ юзър и парола за ъпдейт за което не е проблем...

Aко някой има нужда нека ми пусне ЛС ще му пусна NOD32.FiX.v2.1 за v2.51.20, ама мисля че става и за другите версии защото то и не е някакъв специален фикс, един обикновен .reg файл със сървъри за ъпдейтване на дефинициите без юзър и парола.

Редактирано от Astraion (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам пълната, а не Trial версията. На Trail версията дефиницийте се обновяват по-бавно. Ето например официалните сървъри в момента на писане на поста са на версия 1.1458, докато Trail сървъра е на дефиниции 1.1454.

Проблемът е, че ъпдейтите са малко по-проблемни така, но според мен си струва. Дори съм пуснал мой собствен ъпдейт сървър, който го ъпдейтвам веднага щом излязат нови дефиниции.

Ако СЛУЧАЙНО някой ползва комерсиалната версия и има проблеми с ъпдейти на NOD, може да опита моя сървър:

http://82.149.82.146/Updates/NOD32_Upd/

Старая се да е винаги онлайн и обновен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Евала, това търсех... От 22 не ми се беше ъпдейтвал NOD-а... Мерси :):P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм със NOD32 2.51.20 Windows XP_2003 x64 Standard,а съм със х32 процесор,дали тази версия не е по тежка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да отправя един апел към всички, които ползват NOD32: използвайте ThreatSense.Net Early Warning System!

Tragedy е описал всичко отлично в материала си за настройка на NOD32 (тук), но ще обобщя: това е система за обратна връзка с Eset и позволява както да получавате информация за най-новите вируси, така и да изпращате подозрителни файлове за анализ.

Ще опиша набързо настройките.

- вадите прозореца на NOD32, кликате два пъти на NOD32 System Tools, после на NOD32 System Setup и накрая - вдясно бутона Setup;

- от табовете горе си избирате ThreatSense.Net, слагате (ако няма) отметка на Enable ThreatSense.Net Early Warning System и кликате бутона Advanced Settings;

- в първият таб Suspicious files в горната част си избирате дали да ви уведомява преди да праща файлове (Ask before submitting) или да праща без да ви уведмоява (Submit without asking). Настройте както ви е удобно. По-надолу е настройката кога да праща файловете. Има две възможности: възможно най-скоро (As soon as possible) или при обновяване на дефинициите (During update). В полето Exclusion filter можете да си настроите видовете файлове, които никога да не се изпращат. Въвеждането на email не е задължително.

- във вторият таб са настройките за изпращане на анонимна статистиеска информация. Желателно е да си го включите чрез слагане (ако няма) на отметка на Enable submission of anonymous statistical information, а в долната част да изберете кога да се праща тази информация.

Така помагаме на Eset както да откриват вируси, троянци и всякакъв malware по принцип и да бъдат включвани във бъдещи дефиниции, така и да се неутрализират фалишивите тревоги. Това е от полза за всички потребители на NOD. Не губите почти нищо освен малкото време за настройка на функцията и малко трафик (KB), а помощта може да е много ценна.

аз съм със NOD32 2.51.20 Windows XP_2003 x64 Standard,а съм със х32 процесор,дали тази версия не е по тежка?

<{POST_SNAPBACK}>

Единствената разлика на версия 2.51.20 спрямо по-старата 2.50.25 е добавената поддръка на 64 битови платформи и нищо повече. Колкото е "тежка" едната, толкова е и другата. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болгарским друзьям!

NOD32 2.51.26 for NT/2000/2003/XP 32/64-bit Administration Edition [Russian Edition]

http://www.badongo.net/file/435211

rar-password: fb-news.com

К сожалению, версия русская... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз ползвам пълната, а не Trial версията. На Trail версията дефиницийте се обновяват по-бавно. Ето например официалните сървъри в момента на писане на поста са на версия 1.1458, докато Trail сървъра е на дефиниции 1.1454.

Проблемът е, че ъпдейтите са малко по-проблемни така, но според мен си струва. Дори съм пуснал мой собствен ъпдейт сървър, който го ъпдейтвам веднага щом излязат нови дефиниции.

Ако СЛУЧАЙНО някой ползва комерсиалната версия и има проблеми с ъпдейти на NOD, може да опита моя сървър:

Старая се да е винаги онлайн и обновен.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз използвам trial версия на NOD32, но до сега не съм забелязал дефинициите да се ъпдейтват по-бавно, както казваш ти. Проверявам директно в официалния сайт на ESET. За актуалните в момента дефиниции тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да отправя един апел към всички, които ползват NOD32: използвайте ThreatSense.Net Early Warning System!

Tragedy е описал всичко отлично в материала си за настройка на NOD32 (тук), но ще обобщя: това е система за обратна връзка с Eset и позволява както да получавате информация за най-новите вируси, така и да изпращате подозрителни файлове за анализ.

Ще опиша набързо настройките.

- вадите прозореца на NOD32, кликате два пъти на NOD32 System Tools, после на NOD32 System Setup и накрая - вдясно бутона Setup;

- от табовете горе си избирате ThreatSense.Net, слагате (ако няма) отметка на Enable ThreatSense.Net Early Warning System и кликате бутона Advanced Settings;

- в първият таб Suspicious files в горната част си избирате дали да ви уведомява преди да праща файлове (Ask before submitting) или да праща без да ви уведмоява (Submit without asking). Настройте както ви е удобно. По-надолу е настройката кога да праща файловете. Има две възможности: възможно най-скоро (As soon as possible) или при обновяване на дефинициите (During update). В полето Exclusion filter можете да си настроите видовете файлове, които никога да не се изпращат. Въвеждането на email не е задължително.

- във вторият таб са настройките за изпращане на анонимна статистиеска информация. Желателно е да си го включите чрез слагане (ако няма) на отметка на Enable submission of anonymous statistical information, а в долната част да изберете кога да се праща тази информация.

Така помагаме на Eset както да откриват вируси, троянци и всякакъв malware по принцип и да бъдат включвани във бъдещи дефиниции, така и да се неутрализират фалишивите тревоги. Това е от полза за всички потребители на NOD. Не губите почти нищо освен малкото време за настройка на функцията и малко трафик (KB), а помощта може да е много ценна.

<{POST_SNAPBACK}>

Отдавна съм го направил, препоръчвам и другите да го направят! Нищо няма да им коства!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа trail ъпдейт сървъра е http://www.nod32.com/nod_eval/.

Според NOD32 Viewer този сървър ОЩЕ е на 1.1454. Възможно е нещо да не е наред със самата програма, но за останалите си ги проверява успешно.

Колкото до моя сървър: ще бъде спрян до полунощ тази неделя (след около 36 часа) поради проблеми с трафика. Извинявам се, за което.

А ето ви и още безплатни сървъри за ъпдейт на NOD32 (плюс моя споменат отново):

Моят:

Останалите:
http://nod.baranod.info/

http://www36.websamba.com/mrakobes/nod/

http://ruwarez.net/ndp/

http://stager.prominfo.ru:8081/

Не са само тези, има и още, но не са особено редовни, затова няма да ги споменавам.

Първият сървър, от изброените, В МОМЕНТА НА ПИСАНЕ НЕ РАБОТИ, но го споменавам, защото по принцип е онлайн и най-вероятно е спрян временно.

ВНИМАНИЕ:

- възможно е някои от сървърите да не са достъпни понякога;

- възможно е и да бъдат спряни изведнъж;

- възможно е те самите да се забавят с обновленията понякога;

- не винаги един и същ сървър от тях е обновен преди другите, изпробвайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако не се лъжа trail ъпдейт сървъра е http://www.nod32.com/nod_eval/.

Ами на мен изборът на сървър е зададен да става автоматично. Обаче дефинициите са ми винаги същите, както и тези от официания сайт (линка е даден в предния ми пост). В момента 1.1476. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ехооо, Калдата спите ли или се правите, че спите?

Нали нямаше да има лицензни номера и хакнати програми тука?

Нищо, че са ни конкуренти NOD32, и те пари харчат за маркетинг, и те семейства хранят... а да не говорим за загубите на самия производител от такива крадени лицензи.

Няма ли кой да изтрие тия постинги?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah
Ехооо, Калдата спите ли или се правите, че спите?

Нали нямаше да има лицензни номера и хакнати програми тука?

Нищо, че са ни конкуренти NOD32, и те пари харчат за маркетинг, и те семейства хранят... а да не говорим за загубите на самия производител от такива крадени лицензи.

Няма ли кой да изтрие тия постинги?

Има бутон "докладвай" Използвай го по предназначение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз сега я пробвам нод-а и съм съм го сложил на автоматично избиране на сървър,дали е практично ;) а иначе до сега се е ъпдейтнала до версия 1.1502

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам един въпрос как да си направя Nod-а,да не ми стартира заедно с уиндолса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам един въпрос как да си направя Nod-а,да не ми стартира заедно с уиндолса?

start > run > msconfig > startup и махаш отметката преди NOD32 даваш ОК и след рестарт няма да се стартира с Windowsa cool.gif

Редактирано от home (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В монента на 2.51.20 Fixната е и нймам проблеми за сега, но от скоро работя с NOD32 днес се ъпдейтна на

1.1510 но вече ми трйбват нови update surveri a и пароли.

Някой може ли да ми даде аботещи User name /Pass :P

Благодаря Предварително 10x на този който ми помогне :clap:

С 2.51.26 нещо не стана така че ако знаете нещо и по това моля дайте мнение

Правила на форума

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконни програми, кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми даде последните Username и password...Моля ви :down::speak::clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е причината и защо се появява тази грешка ?

Error occurred while updating program modules (Cannot replace the current file.Check the system TEMP and TMP variables.)

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Каква е причината и защо се появява тази грешка ?

Error occurred while updating program modules (Cannot replace the current file.Check the system TEMP and TMP variables.)

Благодаря предварително.

изтрии си TEMP-a

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, къде се намира този TEMP, папка или е някой файл - мерси предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хм, къде се намира този TEMP, папка или е някой файл - мерси предварително

C:\WINDOWS\Temp - влизаш в тази папка и триеш всичко!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми даде последните Username и password...Моля ви :):);)

С коя версия на програмата си и

защо са ти username and password?

cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих папката намираща се в C:\Temp, но няма никакъв резултат или може би да рестартирам, или да преинсталирам NOD-а.

п.с. рестартирах... преинсталирах, няма никакъв ефект, пак се появява това съобщение - "Error occurred while updating program modules (Cannot replace the current file.Check the system TEMP and TMP variables.)"

Редактирано от bo4man (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...