Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

:sobbing: така като гледам и от опит не съм с добри впечатления от нода макар-че съм с него на компа поради причината че неможах да си намеря касперски бета 6 версия щото само тя върви на 64 битов Уйндоус и нод 32 я замести за сажаление мога да кажа за нода че забива при рестарт от време на време и ми намали ъплоуда на някои програми и сигурно и даунлоуда не съм доволен и крайно мразя да се разправям с антивирусни като нод настроики и глупости касперския е по добрата програма няма толкова за пипане и сичко сие автоматик докато нода трябва да му прочета мануала за да го настроя и да си губа времето с антивирусни не може според мен да смогва да преглежда информацията която работи в реално време и после забива сигурен съм в тва поне компа мие доста бърз имам и 1.5 гига рам а той не се справя и бави програмите това е моето мнение!!! :wors:

<{POST_SNAPBACK}>

Надрънка толкова глупости, че си мисля, дали не е съчинено нарочно. На всичкото отгоре и пунктуация нямаш. Наистина не мога да разбера какво толкова в NOD32 те притеснява като настройки. Има неща, които е хубаво да се бутнат, но такива има и в Kaspersky. Това, че NOD има повече опции, не значи, че всичките са критични. Аз също имам Касперски инсталирана и и видях настройките. Да, мааалко по-малко има за настройка, но разликата е незначителна. Няма да ти се откачи ръката да сложиш 2-3 отметки в повече. Не е нужно ръководство за да се настрои NOD32, а малко базови познания и логическо мислене. Това важи за пвечето антивирусни програми. Явно нямаш поне едното от двете. Ако не и двете. Не е нужно проблема с рестарта да е заради NOD32. Кой знае с какви глупости си го затлачил Windows-а и обвиняваш NOD32. Поне на 32 битова платформа съм забелязал NOD да е много стабилна програма, а не съм я гледал как работи само на 1-2 машини. За 64 битова платформа допускам, че може да има проблеми, но заради досегашния си опит ме съмнява. И въобще ми е интересно защо си на 64 битов Уиндоус.

Забавяне на ъплоуд и даунлоуд? Сигурен ли си, че също е заради NOD? Дали не си въобразяваш? Не казвам, че не е възможно, а дали си напълно сигурен в твърденията си.

Скоростта на сакниране не зависи само от RAM-а. Явно блокирането се дължи на нещо друго. Почисти си компютъра от ненужни боклуци и си провери дали ти е наред въобще, после обвинявай няляво и надясно антивирусни.

А да кажеш/намкнеш, че NOD е тежка, е вече виц, който даже не е и смешен. Явно причината е в теб щом дори и противници на NOD признават лекотата на програмата. Аз съм със слаб Sempron 2200+ и 512MB памет, а не усещам, че NOD работи. Не знам ти какво си правил.

Изпий едно валерианче, успокой се, поеми си въздух и се осъзнай малко.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Точно така...НОД32 ама изобщо не го усещам как работи...а и да ти кажа че вече два месеца имам нет вкъщи и нямам нито една заплаха досега (вирус) а за spyware-hijacks-malware да не говоря (имайте предвид че бая ровя по съмнителни сайтове)...единствения проблем е че НОД иска работещ юзър и парола за ъпдейт за което не е проблем...

Aко някой има нужда нека ми пусне ЛС ще му пусна NOD32.FiX.v2.1 за v2.51.20, ама мисля че става и за другите версии защото то и не е някакъв специален фикс, един обикновен .reg файл със сървъри за ъпдейтване на дефинициите без юзър и парола.

Редактирано от Astraion (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам пълната, а не Trial версията. На Trail версията дефиницийте се обновяват по-бавно. Ето например официалните сървъри в момента на писане на поста са на версия 1.1458, докато Trail сървъра е на дефиниции 1.1454.

Проблемът е, че ъпдейтите са малко по-проблемни така, но според мен си струва. Дори съм пуснал мой собствен ъпдейт сървър, който го ъпдейтвам веднага щом излязат нови дефиниции.

Ако СЛУЧАЙНО някой ползва комерсиалната версия и има проблеми с ъпдейти на NOD, може да опита моя сървър:

http://82.149.82.146/Updates/NOD32_Upd/

Старая се да е винаги онлайн и обновен.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз съм със NOD32 2.51.20 Windows XP_2003 x64 Standard,а съм със х32 процесор,дали тази версия не е по тежка?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да отправя един апел към всички, които ползват NOD32: използвайте ThreatSense.Net Early Warning System!

Tragedy е описал всичко отлично в материала си за настройка на NOD32 (тук), но ще обобщя: това е система за обратна връзка с Eset и позволява както да получавате информация за най-новите вируси, така и да изпращате подозрителни файлове за анализ.

Ще опиша набързо настройките.

- вадите прозореца на NOD32, кликате два пъти на NOD32 System Tools, после на NOD32 System Setup и накрая - вдясно бутона Setup;

- от табовете горе си избирате ThreatSense.Net, слагате (ако няма) отметка на Enable ThreatSense.Net Early Warning System и кликате бутона Advanced Settings;

- в първият таб Suspicious files в горната част си избирате дали да ви уведомява преди да праща файлове (Ask before submitting) или да праща без да ви уведмоява (Submit without asking). Настройте както ви е удобно. По-надолу е настройката кога да праща файловете. Има две възможности: възможно най-скоро (As soon as possible) или при обновяване на дефинициите (During update). В полето Exclusion filter можете да си настроите видовете файлове, които никога да не се изпращат. Въвеждането на email не е задължително.

- във вторият таб са настройките за изпращане на анонимна статистиеска информация. Желателно е да си го включите чрез слагане (ако няма) на отметка на Enable submission of anonymous statistical information, а в долната част да изберете кога да се праща тази информация.

Така помагаме на Eset както да откриват вируси, троянци и всякакъв malware по принцип и да бъдат включвани във бъдещи дефиниции, така и да се неутрализират фалишивите тревоги. Това е от полза за всички потребители на NOD. Не губите почти нищо освен малкото време за настройка на функцията и малко трафик (KB), а помощта може да е много ценна.

аз съм със NOD32 2.51.20 Windows XP_2003 x64 Standard,а съм със х32 процесор,дали тази версия не е по тежка?

<{POST_SNAPBACK}>

Единствената разлика на версия 2.51.20 спрямо по-старата 2.50.25 е добавената поддръка на 64 битови платформи и нищо повече. Колкото е "тежка" едната, толкова е и другата. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...
Аз ползвам пълната, а не Trial версията. На Trail версията дефиницийте се обновяват по-бавно. Ето например официалните сървъри в момента на писане на поста са на версия 1.1458, докато Trail сървъра е на дефиниции 1.1454.

Проблемът е, че ъпдейтите са малко по-проблемни така, но според мен си струва. Дори съм пуснал мой собствен ъпдейт сървър, който го ъпдейтвам веднага щом излязат нови дефиниции.

Ако СЛУЧАЙНО някой ползва комерсиалната версия и има проблеми с ъпдейти на NOD, може да опита моя сървър:

Старая се да е винаги онлайн и обновен.

<{POST_SNAPBACK}>

Аз използвам trial версия на NOD32, но до сега не съм забелязал дефинициите да се ъпдейтват по-бавно, както казваш ти. Проверявам директно в официалния сайт на ESET. За актуалните в момента дефиниции тук

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Искам да отправя един апел към всички, които ползват NOD32: използвайте ThreatSense.Net Early Warning System!

Tragedy е описал всичко отлично в материала си за настройка на NOD32 (тук), но ще обобщя: това е система за обратна връзка с Eset и позволява както да получавате информация за най-новите вируси, така и да изпращате подозрителни файлове за анализ.

Ще опиша набързо настройките.

- вадите прозореца на NOD32, кликате два пъти на NOD32 System Tools, после на NOD32 System Setup и накрая - вдясно бутона Setup;

- от табовете горе си избирате ThreatSense.Net, слагате (ако няма) отметка на Enable ThreatSense.Net Early Warning System и кликате бутона Advanced Settings;

- в първият таб Suspicious files в горната част си избирате дали да ви уведомява преди да праща файлове (Ask before submitting) или да праща без да ви уведмоява (Submit without asking). Настройте както ви е удобно. По-надолу е настройката кога да праща файловете. Има две възможности: възможно най-скоро (As soon as possible) или при обновяване на дефинициите (During update). В полето Exclusion filter можете да си настроите видовете файлове, които никога да не се изпращат. Въвеждането на email не е задължително.

- във вторият таб са настройките за изпращане на анонимна статистиеска информация. Желателно е да си го включите чрез слагане (ако няма) на отметка на Enable submission of anonymous statistical information, а в долната част да изберете кога да се праща тази информация.

Така помагаме на Eset както да откриват вируси, троянци и всякакъв malware по принцип и да бъдат включвани във бъдещи дефиниции, така и да се неутрализират фалишивите тревоги. Това е от полза за всички потребители на NOD. Не губите почти нищо освен малкото време за настройка на функцията и малко трафик (KB), а помощта може да е много ценна.

<{POST_SNAPBACK}>

Отдавна съм го направил, препоръчвам и другите да го направят! Нищо няма да им коства!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа trail ъпдейт сървъра е http://www.nod32.com/nod_eval/.

Според NOD32 Viewer този сървър ОЩЕ е на 1.1454. Възможно е нещо да не е наред със самата програма, но за останалите си ги проверява успешно.

Колкото до моя сървър: ще бъде спрян до полунощ тази неделя (след около 36 часа) поради проблеми с трафика. Извинявам се, за което.

А ето ви и още безплатни сървъри за ъпдейт на NOD32 (плюс моя споменат отново):

Моят:

Останалите:
http://nod.baranod.info/

http://www36.websamba.com/mrakobes/nod/

http://ruwarez.net/ndp/

http://stager.prominfo.ru:8081/

Не са само тези, има и още, но не са особено редовни, затова няма да ги споменавам.

Първият сървър, от изброените, В МОМЕНТА НА ПИСАНЕ НЕ РАБОТИ, но го споменавам, защото по принцип е онлайн и най-вероятно е спрян временно.

ВНИМАНИЕ:

- възможно е някои от сървърите да не са достъпни понякога;

- възможно е и да бъдат спряни изведнъж;

- възможно е те самите да се забавят с обновленията понякога;

- не винаги един и същ сървър от тях е обновен преди другите, изпробвайте.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ако не се лъжа trail ъпдейт сървъра е http://www.nod32.com/nod_eval/.

Ами на мен изборът на сървър е зададен да става автоматично. Обаче дефинициите са ми винаги същите, както и тези от официания сайт (линка е даден в предния ми пост). В момента 1.1476. :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Ехооо, Калдата спите ли или се правите, че спите?

Нали нямаше да има лицензни номера и хакнати програми тука?

Нищо, че са ни конкуренти NOD32, и те пари харчат за маркетинг, и те семейства хранят... а да не говорим за загубите на самия производител от такива крадени лицензи.

Няма ли кой да изтрие тия постинги?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости Ghostface Killah
Ехооо, Калдата спите ли или се правите, че спите?

Нали нямаше да има лицензни номера и хакнати програми тука?

Нищо, че са ни конкуренти NOD32, и те пари харчат за маркетинг, и те семейства хранят... а да не говорим за загубите на самия производител от такива крадени лицензи.

Няма ли кой да изтрие тия постинги?

Има бутон "докладвай" Използвай го по предназначение.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз сега я пробвам нод-а и съм съм го сложил на автоматично избиране на сървър,дали е практично ;) а иначе до сега се е ъпдейтнала до версия 1.1502

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам един въпрос как да си направя Nod-а,да не ми стартира заедно с уиндолса?

start > run > msconfig > startup и махаш отметката преди NOD32 даваш ОК и след рестарт няма да се стартира с Windowsa cool.gif

Редактирано от home (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В монента на 2.51.20 Fixната е и нймам проблеми за сега, но от скоро работя с NOD32 днес се ъпдейтна на

1.1510 но вече ми трйбват нови update surveri a и пароли.

Някой може ли да ми даде аботещи User name /Pass :P

Благодаря Предварително 10x на този който ми помогне :clap:

С 2.51.26 нещо не стана така че ако знаете нещо и по това моля дайте мнение

Правила на форума

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконни програми, кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Каква е причината и защо се появява тази грешка ?

Error occurred while updating program modules (Cannot replace the current file.Check the system TEMP and TMP variables.)

Благодаря предварително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Каква е причината и защо се появява тази грешка ?

Error occurred while updating program modules (Cannot replace the current file.Check the system TEMP and TMP variables.)

Благодаря предварително.

изтрии си TEMP-a

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми даде последните Username и password...Моля ви :):);)

С коя версия на програмата си и

защо са ти username and password?

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрих папката намираща се в C:\Temp, но няма никакъв резултат или може би да рестартирам, или да преинсталирам NOD-а.

п.с. рестартирах... преинсталирах, няма никакъв ефект, пак се появява това съобщение - "Error occurred while updating program modules (Cannot replace the current file.Check the system TEMP and TMP variables.)"

Редактирано от bo4man (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване