Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

regiii

Eset NOD32 - въпроси и мнения - част 1

Препоръчан отговор

Гост

благодаря за помоща

но имам още един вапрос

четох че ги спирали от там да се обновяват,демо версийте.

та въпроса ми е,какво да правя?

и ако може да мина по тънко.

има ли някъв начин да започне да се обновява?

Независимо че е демо версия, пак си се обновява.Това е софтуер, който защитава твоя компютър. Нима не си съгласен да си спокоен и да си платиш 60 лева за година? Ако си изпълнил процедурата, както е описана от колегата, няма да имаш проблем. Ще си я преинсталираш всеки месец по един път.

Говоря за демо версията. И не трябва да вкарваш имена и пароли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да ви питам

идва саобщение от nod32 че подозрителен фаил и е пратен в карантинна.

пише че е "a variant of win32/adware.purityscan.application"

това значи ли че е заразен компютъра?

и може ли и трябва ли да го истрия и ако може как се прави?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми трий.

Става по следния начин:

Като ти се появи прозореца (червения) има няколко бутона, цъкаш на Delete и готово :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
искам да ви питам

Не е задължително да трие! Когато са под карантина "болните" файлове не могат нищо да направят :yanim: ! И не, не значи, че компютъра е заразен, напротив - антивирусната е пресякла опит това да стане cool.gif ! За всеки случай обаче си скенирай харда, ако тези дни не си го правил!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
искам да ви питам

Ако в настройките на AMON, на страница Actions има отметка пред Move newly created files to Qurantine и открива файла при създаването му (примерно разархивиране от архив), то тогава НЯМА да имаш никакви бутони освен долу Close. При тази ситуация NOD вече е преместил файла в изолираната папка и няма опасност.

При всички останали случаи ще имаш възможност да кликнеш някой бутон.

Ако само те уведомява и файлът, за който ти казва, че е подозрителен, го няма, то значи NOD го е преместил в папката под карантина и всичко е наред. Можеш да го изтриеш от тази папка (макар там да е безвреден), като от контролния център на NOD избереш NOD32 System Tools, после Quarantine, кликнеш с десния бутон върху файла и избереш Delete.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Като натисна на файлчео да инсталирам НОД32 ми дава че нещо се екстрактва там в program files/eset/install но като се екстрактне ми пише (106)Error Occurred while extracting archive file.

тази грешк ми дава винаги като го инсталвам,даже свалих други нодове и пак така става.Какъв е проблема?

От какво става така, че не мога да си инсталирам прогрмата?

Моля ви помагайте, че е спешно.

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен проблема е в самия НОД. По-точно има грешка в неговия архив, поне това става ясно от думите които казваш. Най-лесния начин е да го свалиш от друго място, давам ти линк на 100% работещ НОД.

NOD32 за Win'98

NOD32 за WIN'XP

p.s. Ако пак ти дава грешката, съм ти качил съдържанието на папката Install и направо нея си я свали и от там пусни да се инсталира NOD32

Install папка NOD32 WinXP

като не забравяш да я сложиш Program Files! (Предполагам си сложил НОД на C:), значи трябва да изглежда по следния начин:

"C:\Program Files\ESET\Install"

(местото където да сложиш файловете)

Редактирано от ventci (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здр. само искам да добавя, че и аз имам същия проблем - ако някой знае каква е причината (още повече ако знае решение на проблема) - нека сподели. 10х

Здр. ventci - понеже си постнал когато аз пишех моя пост.

Искма да доуточня че проблема не е в архива защото съм го теглил от няколко места - пробвал съм с различни версии и т.н.

При разархивирането не дава проблем - това съобщение се появява при опит за инсталация от самия ехе файл на програмата.

Редактирано от orion_mc2 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aми пробвайте така:

Изтрийте абсолютно всичко свързано с нод на вашия компютър (инсталатори, папки и др.)

Почистете регистрито с някоя програма (RegSuperme e доста добра, но платена.Пробвайте с CCLeaner (безплатна е).

В сайта ги има и двете.

След като почиститие рестартирайте, след това изтеглете нод от официалния им сайт ( http://eset.com ).

Пробвайте да го инсталирате, ако има пак същия проблем ще му търсим решението из гугъл :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвайте нещо друго тогава, инсталационния файл на НОД32 е архив, така че ако имате WinRAR(последните версии за предпочитане) отидете на файла, натиснете десен бутон и Open with WinRar, ако го отвори без проблем значи архива е здрав и може да го разархивирате някъде и да го инсталирате от там. Но ако ви даде, че архива е повреден, значи просто не сте го свалили целия файл. Това се получава ако имате проблем с нета примерно, пробвайте да свалите NOD с FlashGet, така ще изолирате версията, че архива се поврежда при свалянето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.Като натисна на файлчео да инсталирам НОД32 ми дава че нещо се екстрактва там в program files/eset/install но като се екстрактне ми пише (106)Error Occurred while extracting archive file.

тази грешк ми дава винаги като го инсталвам,даже свалих други нодове и пак така става.Какъв е проблема?

От какво става така, че не мога да си инсталирам прогрмата?

Моля ви помагайте, че е спешно.

Мерси

Здр. само искам да добавя, че и аз имам същия проблем - ако някой знае каква е причината (още повече ако знае решение на проблема) - нека сподели. 10х

Здр. ventci - понеже си постнал когато аз пишех моя пост.

Искма да доуточня че проблема не е в архива защото съм го теглил от няколко места - пробвал съм с различни версии и т.н.

При разархивирането не дава проблем - това съобщение се появява при опит за инсталация от самия ехе файл на програмата.

Единствената засега причина, която открих в нета за тази грешка е недостиг на хард-дисково пространство... Проверете си свободното място на дяла, на който се опитвате да инсталирате NOD32!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми каже това вируси ли са?

http://img107.imageshack.us/img107/3606/sc...06174712xq2.png

Редактирано от mihtar (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой може ли да ми каже това вируси ли са?

http://img107.imageshack.us/img107/3606/sc...06174712xq2.png

Първото е (не)популярния адуеър "WhenU.Save", "включен" в инсталационния файл на DaemonTools от версия 4.0 насам от самите разработчици на програмата sad.gif , а второто - не се вижда края на реда, но е вероятно да е същия файл, архивиран от System Restore функцията angry.gif ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Който желае може да ъпдейтва NOD-а си от тук censored

ще се опитам ъпдейтите да са ежедневни

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконни програми, кракове, пачове и серийни номера, както и заявките за такива.

stanley56

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпрос: Как мога да разбера броя на засичаните вируси от НОД? Никъде не видях да го пише това!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Въпрос: Как мога да разбера броя на засичаните вируси от НОД? Никъде не видях да го пише това!

Aми би трябвало това да се намира в Logs > Threat Logs :eek:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Aми би трябвало това да се намира в Logs > Threat Logs :yanim:

Еми ... не е там, никъде не видях да показва бройка на засичаните вируси, някой знае ли как да ги изкарам колко са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Night_Raven къде си? Помагай да изкарам броя на засичаните вируси от НОД?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така.Както каза krisku натискаш иконката на NOD32 в долния десен ъгъл на монитора, там до часовника.След това натисни ботона "Logs" след това ти се появяват още три ботона първия е "Event log" който показва кога ти се е ъпдейтвал NOD-а, под него е ботона "Threat log" той ти показва кога са засечени вируси (ето това търсиш), и накрая ботона "NOD32 Scanner Logs" този ботон показва кога си сканирал за последно компютъра си за вируси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Aми би трябвало това да се намира в Logs > Threat Logs :huh:

Точно така.Както каза krisku натискаш иконката на NOD32 в долния десен ъгъл на монитора, там до часовника.След това натисни ботона "Logs" след това ти се появяват още три ботона първия е "Event log" който показва кога ти се е ъпдейтвал NOD-а, под него е ботона "Threat log" той ти показва кога са засечени вируси (ето това търсиш), и накрая ботона "NOD32 Scanner Logs" този ботон показва кога си сканирал за последно компютъра си за вируси.

Разбирам, че българският език е сравнително сложен, но има разлика между засичаните (както се е изразил той) и засечените (както вие го тълкувате). ;)tigertron иска да знае колко общо заплахи има NOD32 в базата си от данни (дефинициите).

Night_Raven къде си? Помагай да изкарам броя на засичаните вируси от НОД?

Извинявам се за забавянето. За жалост тук не мога да предоставя конкретен отговор, защото аз самият не знам. Намерих пълната база от данни ето тук, но ми се вижда нещо малка. Дори и да е толкова кофти антивирусна, както я изкарват доста потребители, пак не мога да повярвам, че това е пълният списък.

Ето и нещо от FAQ-то:

How many viruses does NOD32 detect?

Since our heuristics are not fixed to some specific set of known viruses the number of viruses that NOD32 detects is infinite. Yes there are some that are developed from time to time that NOD32 will not detect - but there are very few of those.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха, Fixer не ми обяснявай като на ламер, малко по-напред съм и наистина май съм задал конкретен въпрос - не колко вируси е засекъл НОД на компютъра ми, а колко общо вируси засича (или има) във вирусните си сигнатури!

Night_Raven за съжаление аз също се опитах да намеря бройката на засичаните вируси, но ги няма никъде! Аз също попаднах на този линк и там има около 1000 вируса. И на мен не ми се вярва да са само толкова и другите да се засичат чрез евристика! Дори в руските форуми не успях да намеря инструмент, който да показва бройката на засичаните вируси. Ще помоля ако някой попадне на такова нещо или разбере как става да ми пише! И пак ще задам въпросът, дано ме разберете - искам да разбера колко броя вируси съдържа (засича) НОД във вирусните си дефиниции - ако някой намери начин да разбере - да пише!

Май единствения начин е като разгледам обновяванията на страницата на есет и събирам броя на добавените вируси в съответният ъпдейт, но това ще отнеме адски много време, като се има в предвид, че първият е от 2001-12-18 докато стигна до днес .......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хаха, Fixer не ми обяснявай като на ламер, малко по-напред съм и наистина май съм задал конкретен въпрос - не колко вируси е засекъл НОД на компютъра ми, а колко общо вируси засича (или има) във вирусните си сигнатури!

Night_Raven за съжаление аз също се опитах да намеря бройката на засичаните вируси, но ги няма никъде! Аз също попаднах на този линк и там има около 1000 вируса. И на мен не ми се вярва да са само толкова и другите да се засичат чрез евристика! Дори в руските форуми не успях да намеря инструмент, който да показва бройката на засичаните вируси. Ще помоля ако някой попадне на такова нещо или разбере как става да ми пише! И пак ще задам въпросът, дано ме разберете - искам да разбера колко броя вируси съдържа (засича) НОД във вирусните си дефиниции - ако някой намери начин да разбере - да пише!

Май единствения начин е като разгледам обновяванията на страницата на есет и събирам броя на добавените вируси в съответният ъпдейт, но това ще отнеме адски много време!

Съжалявам ако си го приел така, но просто по просто гледам да го обясня за да няма недоразумения.Отново съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да си ъпдейтна нода с последните дефиниции и от каде мога да си ги дръпна

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
как да си ъпдейтна нода с последните дефиниции и от каде мога да си ги дръпна

NOD32 проверява за ъпдейти на всеки час.

Ако си с демо версията, то не би трябвало да имаш особен проблем с ъпдейтите, освен ако самите сървъри за ъпдейт не са претоварени.

Ако си с комерсиалната, ще ти трябват потребителско име и парола. Даването на такива е против правилата на форума. Разбира се можеш да се сдобиеш с такива ако си закупиш програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...