Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

• Отговори 1,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

AOL Active Shield пък само 9 МБ

Редактирано от b-r-a-v-e (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да ми кажете как да проверявам дадена страница за вируси предварително?С НОД 32 съм.Благодаря предварително!

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може ли да ми кажете как да проверявам дадена страница за вируси предварително?С НОД 32 съм.Благодаря предварително!

Кликаш върху иконата на NOD -> IMON -> вдясно Setup -> страница HTTP -> бутон Client compatibility и всичко се обръща от Higher compatibility на Higher efficiency чрез кликане върху опцията. Така ще проверява връзката на всяка програма с интернет. Ако ДЪРЖИШ да е само за браузъра, само него превключваш.

В този ред на мисли:

Това е МНОГО ВАЖНА настройка, която почти никой не бута и после се сипят плювни. Но нали е по-лесно така.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От два дена антивирусната ми програма ми дава следното съобщение:

untitledpx7.jpg

Какво означава това и как да постъпя.До сега все си мълчеше!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казва ти, че програмата е открила зловреден код в системата. Пусни "in depth" сканиране. Щом НОД го лови, би трябвало да го премахне. Ако не успее пробвай с някой от тези скенери.

Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
От два дена антивирусната ми програма ми дава следното съобщение:

untitledpx7.jpg

Какво означава това и как да постъпя.До сега все си мълчеше!

Задай му насройки да делва автоматично вредителите,пък ако не може да се справи сам му помогни малко.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
казаха ми че съвременните версии на Касперски били леки като Нод вече.Вярно ли е?

По принцип това е въпрос за темата за Kaspersky. :ph34r: Не че е фатално, че е зададен тук, де.

Доколкото чувам Kaspersky наистина успяха да оптимизират по-новите си продукти и в сравнение със старите им са по-леки, но леки колкото NOD не мисля, че са. Нека някой, който ползва по-активно Kaspersky да изкаже мнение, но мисля, че Kaspersky си остава по-тежка от NOD.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
По принцип това е въпрос за темата за Kaspersky. :ph34r: Не че е фатално, че е зададен тук, де.

Доколкото чувам Kaspersky наистина успяха да оптимизират по-новите си продукти и в сравнение със старите им са по-леки, но леки колкото NOD не мисля, че са. Нека някой, който ползва по-активно Kaspersky да изкаже мнение, но мисля, че Kaspersky си остава по-тежка от NOD.

извинявам се че попитах тук,но не исках да правя нова тема.ако може някой да разясни и спирам...:hush:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
казаха ми че съвременните версии на Касперски били леки като Нод вече.Вярно ли е?

По принцип това е въпрос за темата за Kaspersky. :rolleyes: Не че е фатално, че е зададен тук, де.

извинявам се че попитах тук,но не исках да правя нова тема.ако може някой да разясни и спирам...:hush:

Ще си позволя да отговоря:

Касперски версия 6.0.0.303 е лека почти колкото НОД. Ако НОД използва 30-35МВ памет, Касперски използва 35-40МВ. Сканира малко по-бавно от НОД, но това се дължи на сканирането на всякакви архивни формати (инсталационни файлове също). През първите 2-3 дни след инсталирането компютърът ще работи по-бавно, след което ще започне да работи по-бързо и по-бързо. С версии 6.0.1.ххх и 6.0.2.ххх Касперски започна да използва повечко памет, като при нормална работа използва 30-45МВ памет, а при пълно сканиране на компютърът паметта се уверичава в зависимост от архивите, които имате на компютърът. Примерно на моят компютър имам архиви по 400-500МВ и използваната памет от Касперски по време на сканирането стигна до 208МВ! Но това е при сканиране на компютъра.

Накратко - Касперски заема малко повече памет от НОД и работи малко по-бавно от него, тоест Касперски е малко по-тежък от НОД.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като си включва компа ми заема 35 мб , след 5 мин вече 15 мб заема

Редактирано от leilo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще си позволя да отговоря:

Ако НОД използва 30-35МВ памет,

Аз не помня NOD да е надвишавал 25MB при мен и то това е много рядко. Обикновено заема около 20-ина +/- 2MB.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теста със вируси показа,че NOD се справия много добре.Но със други гъдинки направо ги пропуска.Добре че съм инсталирал три различни програмки за следене на всичко.Когато я тествах отказа да истрие вирусите.Триябваше сам да си ги истрия.Така и неможах да разбера за новата им технология стелт и предварително известияване как работи.След като истеглих вирусите и те се качиха върху харда NOD въобште даже и нереагира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би настройките са ти по подразбиране и затова,да ти се явяват проблеми !

Мойте са по съветите на Night_Raven,и съм страшно доволен. Наистина забравям,че я има понякога !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A aз ще си позволя да не се съглся с tigertron, защото цифрите в Task manager в случая нищо не означават. Nod32 е много по-леката. Скенерите на Касперски много повече затормозяват работата на Windows и са много по-бавни. Дали ползва 70 мб или 20мб - бели кахъри, стига да не е голям недостига на оперативна памет разбира се.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може би настройките са ти по подразбиране и затова,да ти се явяват проблеми !

Мойте са по съветите на Night_Raven,и съм страшно доволен. Наистина забравям,че я има понякога !

я дай тия съвети на Night_Raven да ги скивам

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
я дай тия съвети на Night_Raven да ги скивам

Нямам право без негово съгласие,така че се обърни към него ! :ph34r:

Едно от условията е,да не се ползват никакви фиксове,пачове,кракове и т.н. с НОД32 !

ЕТО ,защо !?

Редактирано от dimd (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нямам право без негово съгласие,така че се обърни към него ! :angry:

Едно от условията е,да не се ползват никакви фиксове,пачове,кракове и т.н. с НОД32 !

ЕТО ,защо !?

Настройките са по принцип за всички, не държа никакви патенти. biggrin.gif

Понеже ме мързи да пиша, ще копирам текста... с леки корекции. :help:

Преди да продължите имайте предвид, че това ще са настройки, при които NOD32 няма да ви уведомява и ще върши всичко автоматично. Ако нямате доверие на програмата и/или държите всичко да минава през вас преди да се направи, не настройвайте Clean-Delete комбинацията.

Ще споменавам настройки Potentially dangerous/unsafe applications. От версии 2.70.хх NOD32 разделя Potentially dangerous applications на Potentially unwanted applications и Potentially unsafe applications. Първите (ако не ме лъже паметта) са си отметнати по подразбиране. За вторите програмата пита дали да включи засичането им. Към

Potentially dangerous/unsafe applications спадат програми като Remote Administrator, някои файлчета от Kelly's Korner, както и други приложения, които съдържат инструкции, които евентуално могат да компрометират сигурността. Друг пример е едно приложение, което може да променя приоритета на програми чрез команди в Command Prompt-a (а това по принцип се прави от Task Manager). Това ехе също се засича като потенциално опасно, защото може да извършва действия, които могат да ви навредят.

Ако сте параноик или държите на МАКСИМАЛНА сигурност, включете Potentially dangerous/unsafe applications.

Кликнете два пъти върху NOD32 System Tools, после върху NOD32 System Setup и накрая вдясно върху Setup.

Така и така минавате оттук, можете да си сложите отметка на Do not display NOD32 splash screen at startup за да не показва лого при стартиране на компютъра. Важните настройки тук са за ThreatSense.Net, която ще е много добре да включите ако не сте. Кликнете върху страницата ThreatSense.Net и сложете отметка на Enable ThreatSense.Net Early Warning System ако вече няма такава.

AMON

Кликнете вдясно бутона Setup.

На страницата Options добавете отметка и на Potentially dangerous/unsafe applications. На страница Actions изберете Clean automatically и сложете отметка на Move newly created files to Quarantine ако няма.

Потвърждавате с OK.

DMON

На страницата Setup добавете отметка на Potentially dangerous/unsafe applications. На страница Actions ще видите възможните варианти за реакция при откриване на заплаха. Както от падащото меню са избрани "Files", вляво изберете Clean, а в дясно Delete. Добавете и отметки на двете опции Copy to Quarantine. После избирате от падащато меню останалите обекти и за всеки един от тях повтаряте Clean-Delete "операцията".

Потвърждавате с OK.

EMON (настройте само ако ползвте Microsoft Outlook, не че пречи да го настроите и без това, де)

На страница Scanner добавете отметки на Scan plain text message bodies и Scan RTF message bodies.

На страница Detection добавете отметка на Potentially dangerous/unsafe applications.

На страница Extensions добавете отметка на Scan extensionless files.

На страница Actions си знаете процедурата - Clean-Delete.

На страница Environment, в полето Handling of infected email изберете Delete email.

На страница Logs можете да си сложите отметка на Log all files ако сметнете за нужно.

IMON

На страница HTTP, в полето Actions изберете Automatically deny download of file. После кликнете бутона Client compatibility. В този прозорец се вижда списък с програми. Той ще нараства постепенно и е добре да си проверявате отвреме навреме за нова програма. Всяка програма, която се добави ще е в режим на съвместимост (Higher compatibility). Обръщайте всяка програма на Higher efficiency. Ако имате проблеми, я връщайте на Higher compatibility. По принцип единствено плеъри за гледане на поточно видео и даунлоуд мениджъри може би ще имат проблеми с режима на ефективност, но всичко останало трябва да е на режим ефективност, освен ако не прави проблеми.

Потвърдете с OK на този прозорец.

По надолу ще видите две отметки Switch to passive (compatible) mode for files.... Първата я оставете и в полето за размер въведете по-малка от 2048 стойност. Това определя файлове до каква големина да се изтеглят първо от NOD32, да се сканират и да подават за запис. Според мен стойности от 100 до 500 са най-разумни. Колко точно - вие си преценете на базата на скоростта на връзката, колко е важна скоростта, с която сърфирате и какви сайтове посещавате. Долната отметка я махнете.

На страница Miscellaneous кликнете долния бутон Setup. На страница Setup добавете отметка на Potentially dangerous/unsafe applications, а на страница Actions е отново позната ситуация - Clean-Delete.

Потвърждавате с OK.

NOD32

Вдясно кликнете върху Run NOD32. Ще настроим програмата така, че вече от тук да сканирате ръчно компютъра си.

След като приключи със сканирането на оперативната памет, скенера ще ви остави на страница Scanning log. В нея сложете отметка долу на Scrolling ако желаете да се скорлира страницата.

Страницата Scanning targets вече е настроена.

На страница Setup (поредността е важна), в полетата Scan и ThreatSense scanning options сложете отметки на всички опции. Останалите си настройте по ваш вкус.

На страница Actions имате леко позната ситуация, но не напълно. За всеки случай ще съм подробен за всеки обект от падащото меню какво трябва да изберете.

Забележка: ако опциите Copy to Quarantine са достъпни, ги включвайте.

Files - Clean/Delete

Boot sectors - Clean/Replace

Archives - Clean/Delete

Self-extracting archives - Clean/Delete

Run-time packers - Clean/Delete

Email - Clean/No action

Email folders - Clean/No action

Operating memory - No action

На страница Profiles сложете отметки на първите две опции: Run this profile in cleaning mode и Use this profile for scanning files/folders from within the context menu.

Кликнете върху бутона Quit и програмата ще ви уведоми, че профилът е променен и дали искате да запазите промените. Искате, така че кликате бутона Yes.

Ръчно сканиране ще си правите като изберете NOD32 в контролния център и после Run NOD32 вдясно. Изчаквате сканирането на оперативната памет, натискате бутона Scan & clean и остава само да изчакате. Програмата ще претърси целия ви твърд диск за заплахи. При намиране на такава, ще се опита да я очисти, а ако не успее, ще изтрие файла като и в двата случая ще направи копие в папката под карантина. Ваша намеса няма да е нужна.

Освен това останалите модули също вече са настроени да работят без да ви питат.

NOD32 ще си проверява за ъпдейти на всеки час и единственото, което ще ви съобщава е, че се е обновил успешно чрез едно балонче до системния трей. Вие само трябва да кликнете върху него за да го махнете и това е.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
На страница HTTP, в полето Actions изберете Automatically deny download of file. После кликнете бутона Client compatibility. В този прозорец се вижда списък с програми. Той ще нараства постепенно и е добре да си проверявате отвреме навреме за нова програма. Всяка програма, която се добави ще е в режим на съвместимост (Higher compatibility). Обръщайте всяка програма на Higher efficiency. Ако имате проблеми, я връщайте на Higher compatibility.

Тези настройки не забавят ли интернета, когато се настрой определения браузер на ефективно ниво, защото останах с такова впечетление?

Редактирано от leilo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тези настройки не забавят ли интернета, когато се настрой определения браузер на ефективно ниво, защото останах с такова впечетление?

С тази настройка NOD32 сваля файловете преди браузъра, сканира ги и ги подава към него ако са безопасни. Т.е. файловете първо минават през NOD преди да стигнат до браузъра. Забавяне на самата връзка НЯМА. Ще се тегли с толкова, с колкото си се тегли и по принцип. Просто сайтове с повече файлчета може да имат леко забавяне докато NOD ги сканира всичките.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи как се маха auto update-а ?

Пише , че се маха от "list of scheduled tasks" ма незнам къде е това ...

някой ако знае ше съм благодарен ако ми каже

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване