Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

regiii

Eset NOD32 - въпроси и мнения - част 1

Препоръчан отговор

jikoniko, сами ще видите, че има надпис срещу файла "error opening (File locked) [4]" т.е. това са заключени файлове от операционната ви система или файлове, които се използват от някоя програма. Има файлове, които са жизнено важни за нормалното функциониране на вашия Windows и Microsoft си е позволила да ги заключи т.е. да спре достъпа до тях. Както каза по-горе kai_99, не се притеснявайте, няма проблем. Много малко е вероятността файловете да бъдат заразени.

Източник: ESET NOD32 Bulgaria Forums

Редактирано от Fixer (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Имам проблем с NOD32.

Trial version

Days left: 16715402

NOD32 antivirus system information

Virus signature database version: 2519 (20070910)

Dated: Monday, September 10, 2007

Virus signature database build: 10758

Information on other scanner support parts

Advanced heuristics module version: 1.065 (20070802)

Advanced heuristics module build: 1164

Internet filter version: 1.002 (20040708)

Internet filter build: 1013

Archive support module version: 1.058 (20070906)

Archive support module build version: 1196

Information about installed components

NOD32 For Windows NT/2000/XP/2003/x64 - Base

Version: 2.51.8

NOD32 For Windows NT/2000/XP/2003/x64 - Internet support

NOD32 for Windows NT/2000/XP/2003/x64 - Standard component

Operating system information

Platform: Windows XP

Version: 5.1.2600 Service Pack 2

Version of common control components: 5.82.2900

RAM: 256 MB

Processor: Intel® Celeron® CPU 2.40GHz (2400 MHz)

Моля помогнете!!!! :sobbing: :sobbing: :sobbing:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не помага ли? Макар че нищо чудно да ти е изтекъл пробния период...

http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...mp;#entry672366

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

изпозваш версия 2.51 на НОД 32, в момента актуалната е 2.7 , а ноември се чака версия 3

Смени си версията на НОДа...потърси из торентите, навсякаде има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че от около 2 седмици някъде (поне аз от тогава го установих) НОД32 разпознава фикса, който се слага за удъжаване на пробния период и автоматично го изтрива. Така че за момента можеш да се ориентираш към ползване на някой безплатана антивирусна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че от около 2 седмици някъде (поне аз от тогава го установих) НОД32 разпознава фикса, който се слага за удъжаване на пробния период и автоматично го изтрива. Така че за момента можеш да се ориентираш към ползване на някой безплатана антивирусна.

trial версията е версия за запознаване с продукта и евентуално закупуване, според теб кой ще повярва че си е изтеглил версия от

Advanced heuristics module build: 1164

Internet filter version: 1.002 (20040708)

8 юли 2004 за проба?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости uberalles

Това не е болка за умиралка. Вярно че го разпознава. Но като го разпознае брояча започва от 30 дни назад. Следователно Нода винаги може да се хаква и да се удължава. Преди като бях с него трябваше на всеки 5 дни да го краквам.

Относно въпроса на bebsito това което bikerboy е дал ако не става мисли или за преинсталация на ав или ползване на някоя друга.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре ще е да го прейнсталираш,слагаш същата версия и всичко както си е ,само една промяна в настройките:

AMON-Exclusions-Add-folder-избираш директорията ESET.И няма да имаш проблеми ,след 4-5 дни ще се обнови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
изпозваш версия 2.51 на НОД 32, в момента актуалната е 2.7 , а ноември се чака версия 3

Смени си версията на НОДа...потърси из торентите, навсякаде има

Благодаря на всички които се отзоваха на въпроса ми.Опитах всичко,нищо не става.И затова реших да я истрия,за да кача друга.Оказа се,че не мога да я махна.Казва ми,че файла е повреден или изчезнал и това е.Дайте съвет как да махна тоя NOD32!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтрий следните папки:

C:\Program files\ESET

C:\Documents and Settings\All users\Application data\Eset

C:\Documents and Settings\потребител\Application data\Eset

Рестартирай и почисти регистрите ! Използвай CCleaner !

Пак рестартирай !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Изтрий следните папки:

C:\Program files\ESET

C:\Documents and Settings\All users\Application data\Eset

C:\Documents and Settings\потребител\Application data\Eset

Рестартирай и почисти регистрите ! Използвай CCleaner !

Пак рестартирай !

Не става и не става.И с "CCleaner" не я изтрива.Какво е това чудо???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам,че ползваш нелицензирана версия.Тогава евентуално си ползвал Fix или Crack-т.е. ползвал си я на 40 % от възможностите й .

Отвори си Task Manager и виж дали някъде не действа .ехе-то й ! Спри го !

Влез под Save mode и изтрий папките за които писах горе и рестартирай ! Почисти регистрите накрая !

Силно ти препоръчвам,след това да погледнеш форума на НОД 32 България ,и да си закупиш продукта ! Така ще имаш Истински НОД 32,работещ на 100% .

В противен случай ползвай някоя безплатна антивирусна !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тогава евентуално си ползвал Fix или Crack-т.е. ползвал си я на 40 % от възможностите й .
;)

Как ги изчисли тези проценти? При мен излязоха 39%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виждам,че ползваш нелицензирана версия.Тогава евентуално си ползвал Fix или Crack-т.е. ползвал си я на 40 % от възможностите й .

Отвори си Task Manager и виж дали някъде не действа .ехе-то й ! Спри го !

Влез под Save mode и изтрий папките за които писах горе и рестартирай ! Почисти регистрите накрая !

Силно ти препоръчвам,след това да погледнеш форума на НОД 32 България ,и да си закупиш продукта ! Така ще имаш Истински НОД 32,работещ на 100% .

В противен случай ползвай някоя безплатна антивирусна !

Благодаря!Ще го направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря!Ще го направя.

А бе и лицензирания Нод пуска вируси тъй че опарен каша духа.Каквото друго да сложиш ще е по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ха-Ха-Ха.....само това мога да кажа за коментара на rosko11. Пуска, но коя антивирусна не пуска? И коя ще е по-добре от NOD32, да кажем, че на едно ниво са с Kaspersky, ами като е толкова тежък....коя ще е по-добра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ха-Ха-Ха.....само това мога да кажа за коментара на rosko11. Пуска, но коя антивирусна не пуска? И коя ще е по-добре от NOD32, да кажем, че на едно ниво са с Kaspersky, ами като е толкова тежък....коя ще е по-добра

Аз не споря,ман.Твоя може да не пуска вируси,ама моя пускаше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента тествам NOD32 v3.0.414 RC1,даже има и превод на български вече.За това благодарности на потрудилите се !

Разбира се че е Триал версия,която не ще да си ъпдейтва базата.

Докато уж се ъпдейтваше,разбрах че не си променя антивирусната база.Като се свържа с техния сайт ми казват ,че технологията може да бъде

модифицирана,но с логин и парола.Иначе не се обновява.

Не се интегрира и с никоя друга ,освен с Есет Смарт секюрити.

Поне останах с такова впечатление ,че при нормализирани настройки,на Есет пакета,в комбинация с друга антивирусна техн.

Windows експлорера получава сърдечен удар,а Браузера се задъхва на страница по 15 мин.

Фикс няма ли ?

Внимавайте като я пробвате,щото прави експлорера драм - перам.

И ми е чудно каде и е на тази версия бутона Exit.

Щото липсва.А като влезеш в нета,ми няма излизане без рестарт ...

Ако някой я е пробвал и не му е създавала проблеми да каже?

Открих следните неща: (след това)

Bagle.AW се появи в изпълним файл. защитен с парола ZIP архив. Bagle.AW на Windows Control Panel Applet (CPL) файл или под формата на VBS или HTA dropper. VSS_2.EXE-не проверява писмата.И стартирано при тва-

[HKCU\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run]

"Syskey" = "%SystemDir%\sysinit.exe" .

Дойде като Updates от Есет,с разширение EXE, SCR, COM и CPL:

И ми разката Windowsa.

Като Windows Sourcecode update.doc.exe ,и го разбрах чак след като махнах прогр. и сложих друг Ант.т

Кофти

Редактирано от hekyll (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих искал някой да ми помогне как да си възвърна паролата с която защитих антивирусната програма!Понеже искам да я отключа за да мога да я спра че искам да стартирам един файл защото NOD-a ми го засича и го намира за вирус!Обаче аз лично знам че този файл не е нито вирус нито червей и каквото и да е било...само искам да я спра но как да пробия като ми излиза прозорец

post-45229-1191518625.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антивирусната ми няма никакъв проблем към ъпдейтването!Но аз от 2 год. имам този комп. а преди една година си сложих защитна парола...естествено че бях го записал на едно картонче но......тръгнах да го търся...накрая изглежда баба ми го е изхвърлила....така че дори да искам да я деинсталирам пак е невъзможно защото пак те пита за парола...като на картинката ми(каквото и да искам да правя-с две думи "само да влизам"в НОД-а ме пита за парола!

Но днес извиках мой приятел-хакер.....с малко мислене го накарах да се сети ко да прави....давал е на старт(start) Изпълнение(Run) и там написа нещо започващо с R.....

Утре ще видя и ще ви отговоря какво точно е било....

Редактирано от tigertron (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Moже би думата "хакер" е използвана леко пресилено, но както и да е.

А иначе, до колкото си спомням, чрез регистрите (т.е., приятелят ти би трябвало да е писал - regedit) можеше да се трият ключове, които съдържат различна информация свързана с програмата (някой май го беше обяснявал в тази тема, не съм сигурен).

Та, след изтриването на ключа, проблеми вече би трябвало да нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде нещо весело за Nod32 ,която ползвам от близо 3 години,и никога не ме е подвела.

za6titaqi5.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Moже би думата "хакер" е използвана леко пресилено, но както и да е.

А иначе, до колкото си спомням, чрез регистрите (т.е., приятелят ти би трябвало да е писал - regedit) можеше да се трият ключове, които съдържат различна информация свързана с програмата (някой май го беше обяснявал в тази тема, не съм сигурен).

Та, след изтриването на ключа, проблеми вече би трябвало да нямаш.

Точно така беше....вече нямам парола!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.Когато пусна НОД-а да сканира ми изписва "error opening[file locked]4" срещу всички сканирани файлове.Мисля че има нещо нередно защото това е от скоро,а преди не беше така.Не намира вируси при сканирането.Не разбирам много и за това моля някой да ми обясни дали наистина има нещо нередно или е нормално.Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте.Когато пусна НОД-а да сканира ми изписва "error opening[file locked]4" срещу всички сканирани файлове.Мисля че има нещо нередно защото това е от скоро,а преди не беше така.Не намира вируси при сканирането.Не разбирам много и за това моля някой да ми обясни дали наистина има нещо нередно или е нормално.Благодаря.

Не се тревожи, това са заключени (защитени) файлове, които NOD-а не може да отвори по очевидни причини. Няма нищо нередно в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...