Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Летните ваканции са под заплаха

Препоръчан отговор

Източник <----

25 май 2008 | 06:01 | Агенция "Фокус"

Лондон. Дългата лятна ваканция за учениците, която се проточва от юли до септември в продължение на десетилетия, трябва да бъде премахната, тъй като тя става причина учениците да изостават в своето образование, пише „Обзървър”, позовавайки се на научно изследване. Близкият до правителството Институт за изследвания на обществената политика е открил, че децата от най-бедните семейства страдат от най-голямо „лятно изоставане в образованието”, тъй като е най-малко вероятно да практикуват четене и писане по време на шестседмичната си ваканция. Като призовава за намаляването на ваканцията до четири седмици, институтът подчертава, че през летните месеци се наблюдава повишаване на нивото на младежката престъпност, когато децата имат по-малко достъп до структурирани дейност. В доклада се отправят критики към министрите заради поддържането на структурата на учебната година, въпреки факта, че тя се основава на „летния сезон за прибиране на реколтата”. „Определени елементи от училищната система са се развили с времето”, заяви Соня Содха, която е съавтор на проучването заедно с Джулия Марго. „Дългите летни ваканции са въведени, тъй като децата е трябвало да помагат при прибирането на реколтата. Според нея би трябвало учебната година да е разделена на пет срока – два преди коледните празници и три след тях. Едно от училищата в Есекс, което е изпробвало новата система, е отбелязало голямо подобрение при резултатите от изпитите. Някои родители обаче се обявяват против рязката промяна, като подчертават, че децата обичат дългите ваканции, и настояват те да останат.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На майка им ... сещате се.

Тук ваканцията на студентите ( и моя също ) е от КРАЯ НА АПРИЛ до СЕПТЕМВРИ и ни е супер. Имаш време да работиш, да почиваш, да обикаляш, каквото искаш.

Ваканцията е човешко изконно право, който иска да я маха, е олигофрен

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
На майка им ... сещате се.

Тук ваканцията на студентите ( и моя също ) е от КРАЯ НА АПРИЛ до СЕПТЕМВРИ и ни е супер. Имаш време да работиш, да почиваш, да обикаляш, каквото искаш.

Ваканцията е човешко изконно право, който иска да я маха, е олигофрен

Според мен някой болен мозък е решил да се впише в историята като "човека" премахнал летните ваканции. Хората и сега са изперкали и се колят и стрелят по училищата biggrin.gif

Редактирано от DEAM (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да!!!! махнете ваканцията.... махнете ги и другите.... ;) та да се побъркаме преди да сме завършили гимназия.... и с летни ваканции враждите м/у учениците стигат до там, че единия се прави на хирург върху другия... а представете си, че няма почивка за напрежението м/у тях... ще имаме 10 годишни серийни убийци :wors:

давай давай давай!! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега осъзнавам, че завърших гимназия тъкмо навреме laugh.gif След някоя и друга година и Коледната ваканция ще махнат biggrin.gif

Тц, тц ..тия хора съвсем взеха да се смахват ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като оставим емоцията настрана, това може да се окаже добра идея! По-малко натоварване, по равномерно разпределение на времето и повече, но по-малки ваканции през цялата година! Естествено ще си има лятна ваканция, но не толкова продължителна! Също както работещите. Примерно ще стане възможно да имете по 4 часа на ден, повече свободно време и по-малко уроци за учене!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
Като оставим емоцията настрана, това може да се окаже добра идея! По-малко натоварване, по равномерно разпределение на времето и повече, но по-малки ваканции през цялата година! Естествено ще си има лятна ваканция, но не толкова продължителна! Също както работещите. Примерно ще стане възможно да имете по 4 часа на ден, повече свободно време и по-малко уроци за учене!

Именно свиквайте деца от малки за това дето ви чака. Аз от как съм тука направо съм втрещен. Съжалявам искренно децата които са отраснали в такъв град като София.

Редактирано от DEAM (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен някой болен мозък е решил да се впише в историята като "човека" премахнал летните ваканции. Хората и сега са изперкали и се колят и стрелят по училищата biggrin.gif

По тази логика, за какво им е да учат нещо- след като явно ги учат на деградация! :)

Ужас... То и така учим доста, а без ваканцията... sad.gif

Вие повече се учите от нета на лоши неща, от колкото да учите нещата които са ви дали в училище! ;) така, че споко!

Сега осъзнавам, че завърших гимназия тъкмо навреме laugh.gif След някоя и друга година и Коледната ваканция ще махнат biggrin.gif

Тц, тц ..тия хора съвсем взеха да се смахват :down:

Аха, всичко се е смахнало напълно!

Редактирано от ^^ANGELSING^^ (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

да!!!! махнете ваканцията.... махнете ги и другите.... ;) та да се побъркаме преди да сме завършили гимназия.... и с летни ваканции враждите м/у учениците стигат до там, че единия се прави на хирург върху другия... а представете си, че няма почивка за напрежението м/у тях... ще имаме 10 годишни серийни убийци :down:

давай давай давай!! :)

Че сега до къде са стигнали... да се колят и убиват ученици!!?? То имам чувството че убийците намаляха (като възрастни хора) - само ученици се избиват...

Някой ученик може ли да обясни на какво се дължи това?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Че сега до къде са стигнали... да се колят и убиват ученици!!?? То имам чувството че убийците намаляха (като възрастни хора) - само ученици се избиват...

Някой ученик може ли да обясни на какво се дължи това?

Готиният интернет, да се правим на готини и желани! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мързели с мързели

Я да вземат да поработят малко

Ние що череши и вишни сме брали на бригадите през лятото-не е истина

Но сме се научили на труд

biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мързели с мързели

Я да вземат да поработят малко

Ние що череши и вишни сме брали на бригадите през лятото-не е истина

Но сме се научили на труд

biggrin.gif

Тва, че не съм брала шипки и не съм ходила по бригади не ме прави мързелива.

Много младежи работят от 15 годишни.

Малко ли деца пускат теми в раздела за работа, че ги наричаш мързеливци.

Обидно е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тва, че не съм брала шипки и не съм ходила по бригади не ме прави мързелива.

Много младежи работят от 15 годишни.

Малко ли деца пускат теми в раздела за работа, че ги наричаш мързеливци.

Обидно е.

Ми малко са да-другите какви ще ги вършат а

Ще лентяйстват и ще харчат парите на мама и тате нали

biggrin.gif

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В това са специалисти biggrin.gif ТО и сега това правят

Ми като можем ще го правим бе...

И никога пък няма да стане тва да ни махнат лятната ваканция...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Интернет не мисля че е виновен...

И от къде идва това насилие и желание за насилие и надмогване?! :scared:

Игрите, интернета като цяло, телевизията...средата, начина на мислене или липсата на мислене!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И от къде идва това насилие и желание за насилие и надмогване?! :wors:

Игрите, интернета като цяло, телевизията...средата, начина на мислене или липсата на мислене!

За игрите не съм съгласен :P по - скоро телевизията

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами бях ученик до скоро, много скоро. В училището си съм забелязал някой големи работи да се правят на интересни и да малтретират по-слабите ученици. Няколко пъти се намесих, но надали съм направил, нещо особенно. А тези малтретираните, като станат малко по-големи + ТВ + Интернет и .... ето ви потенциалният убиец.

ТВ - Всички тези филми за убииства и пр.

Интернет - Информация от този сорт, колкото щеш....

Редактирано от Phonomania (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли съгласен, а няма ли игри с насилие и оръжие!? :speak:

Ами бях ученик до скоро, много скоро. В училището си съм забелязал някой големи работи да се правят на интересни и да малтретират по-слабите ученици. Няколко пъти се намесих, но надали съм направил, нещо особенно. А тези малтретираните, като станат малко по-големи + ТВ + Интернет и .... ето ви потенциалният убиец.

ТВ - Всички тези филми за убииства и пр.

Интернет - Информация от този сорт, колкото щеш....

Да, и филми на ужасите и какви ли не гадости още, сетивата на човека затъпяват и за него не е проблем да лъже, краде, убива или малтретира по какъвто и да е начин!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си ли съгласен, а няма ли игри с насилие и оръжие!? :speak:

Да, и филми на ужасите и какви ли не гадости още, сетивата на човека затъпяват и за него не е проблем да лъже, краде, убива или малтретира по какъвто и да е начин!

Стига бе няма по - хубави комедии от филмите на ужасите :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стига бе няма по - хубави комедии от филмите на ужасите :speak:

Да, бе за това ходят да мушкат с ножове и да режат хората на късчета без да им мигне окото, щото гледкат такивка комедийки! :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гледам тресат ви разни паранои тука...

Ако не сте забелязали на всеки филм си пише " Не се препоръчва за..." Това, че тия неща не се спазват не са грешки на производителя нали?

Кат не ви кефят кофтите филми, не давайте на децата ви да ги гледат!

Редактирано от dindi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе някой ученици учат здраво,други не....трябва някакъв друг метод,не чрез махането на вакцниите.Някой наистина се нуждаят от почивка,други през цялата година не учат....някак си не е честно..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване