Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

randb

Internet Explorer 7 - въпроси и проблеми

Препоръчан отговор

Че са поработили по браузъра си личи, но от вчерашния ми проблем с изчезването на табовете, днес няма и следа ohmy.gif Незнам как са се оправили нещата, но и ми харесва как върви за сега. Бързо зарежда на XP Pro (лицензиран), на Селерон 1 GHz и 256 МБ РАМ. Малко криво се свиква с разместването на лентите... но не е голяма болка за умиране :clap:

Между другото явно много зависи от машината, на която се инсталира. При едни дава проблеми, при други не, малко странен факт за фанална версия?!

Много ми хареса Quick Tabs (Ctrl+Q) функцията. А дали ще го сложат като критичен ъпдейт за инсталиране през Automatic Update? Макар, че с тази проверка за лиценз явно е отпаднало това решение на Microsoft. Хммм, дали не си отговорих сам :clap:

Поздрави на всички и ще се следи темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се случи нещо неприятно като отворих сайта си с IE7f:

ie7ffp2.th.jpg

Подравнява по подразбиране надясно! Незнам аз ли нещо съм прецакал или попринцип си е така!??Ако може някой да отвори : http://browse.hit.bg и да каже!

С FireFox изглежда така :

firefoxny0.th.jpg

Попринцип за да ми хареса IE7 трябва да свикна с него, а за да свикна трябва да го ползвам, а за да го ползвам трбва да ме впечатли с нещо на пръв поглед....за сега не съм кой знае колко впечатлен, да се надяваме че плюсовете му са скрити малко по-дълбоко :yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

IE интерпретацията е различна от другите браузъри, дето се вика - "One of a kind" :-).

А твоето решение е просто - в клас .menu добавяш следния ред:

text-align: left;

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разгледах предните постове и се сетих за един въпрос: След зареждане на сайтът на pavl0v в дясно от линка на страницата, се изобразява една картинка "ico.ICO". Мисълта ми е къде бъркам, че при зареждане на моята страница не излиза подобно нещо? Моята страница. При Опера и Файрфокс няма проблеми. При ИЕ6 мисля, че имаше условие да си вкарал сайта във фаворитите, но тук не става и така.

П.П. Проблемът е разрешен. Грешката е била в неправилно въведен код, ама колко време ми отне само :yanim:

Редактирано от digitaltune (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как да променя Location който зададох в началото? Сега като отворя същия линк не ми излиза да променя това, а само Search engine-ите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
IE интерпретацията е различна от другите браузъри, дето се вика - "One of a kind" :-).

А твоето решение е просто - в клас .menu добавяш следния ред:

text-align: left;

:wub:

Не само на Менюто, трбва да го слагам навсякъде!!!

Тея 1000 браузъри - манджа с грозде!...трябва да остане само един!

...това е откачено - по подразбиране да ми подравнява текста надясно...

Редактирано от pavl0v (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
как да променя Location който зададох в началото? Сега като отворя същия линк не ми излиза да променя това, а само Search engine-ите!

Всички опции ги има в менюто Tools > Internet Options или в Control Panel > Internet Options. Надявам се това да търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След излизането на IE7 плъзна новината за дупка в сигурността. Според Microsoft проблемът не е в Internet Explorer, а в Outlook Express, но поради "съвместната работа" на двете програми, тази вратичка може да се ползва и в браузъра. В крайна сметка никой не го интересува къде е грешката, а защо не е премахната, след като още на 27. April 2006 Secunia докладва за проблема. Microsoft мълчи по този въпрос, но в Security Response Center Blog потвърждава, че се работи за премахването на грешката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам проблем и не знам как да го оправя като вляза в програмата и след това не ми отваря никоя страница а с мозила да и сега немога да направя нито една регистрация чрез някоя програма или да си ъпдейтвам виндовса или някво такива може ли да се направи като прая регистрация да е през мозилата или да истрия някак си експлорера пробвах и с друга версия на програмата но все сащото как да оправя програмата как да влизам през мозилата направо а не през експлорера промерно по скайп ако искам да си купя кредит през програмата и ми влиза парво през експлорера как да направя за да влиза направо през мозилата помагайте че е много гадно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами може и има различни начини за това. За да промениш по подразбиране браузъра, с който да отваряш страници отиваш в Control Panel > Add or Remove Programs > и от ляво в прозореца избираш Set Program Access and Defaults. В дясното поле, след като натиснеш върху '>>' (само, че са надолу ориентирани) и слагаш отметка пред браузъра, който искаш да ползваш. Поздрави!

П.П.

Ами въпроса ми е как мога да си изкарам менюто на експлоръра. Щото иначе е голяма боза. И менютата файл едит и другите. Ще съм ви благодарен ако ми отговорите.

Най-бързия вариант за изкарване на менютата File, Edit, View... e с натискане на клавиш "Alt".

Редактирано от digitaltune (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всички опции ги има в менюто Tools > Internet Options или в Control Panel > Internet Options. Надявам се това да търсиш.

не го намирам!!!sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе хора как го инсталирате това нещо... на мен ми казва че Win-а ми не е легален... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ами може и има различни начини за това. За да промениш по подразбиране браузъра, с който да отваряш страници отиваш в Control Panel > Add or Remove Programs > и от ляво в прозореца избираш Set Program Access and Defaults. В дясното поле, след като натиснеш върху '>>' (само, че са надолу ориентирани) и слагаш отметка пред браузъра, който искаш да ползваш. Поздрави!

П.П.

Най-бързия вариант за изкарване на менютата File, Edit, View... e с натискане на клавиш "Alt".

А се включва стандартното меню с десен клавиш из тулбаровете и се маркира тулбар Menu Bar cool.gif

Също така може да добавите/коригирате това в регистрите

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Toolbar\WebBrowser]

"ITBar7Position"=dword:00000001

Така стандартното меню ще се качи най-отгоре, както е било до сега :)

Редактирано от Topper (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При опит да проверя дали има нови ъпдейти ми излиза ето това:

The website has encountered a problem and cannot display the page you are trying to view. The options provided below might help you solve the problem.

Error number: 0x80004005

Рових из сайта на Microsoft, но без резултат. Някой да има подобен проблем? sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, подобно, но не си го сложих на сърце като проблем

Но забелязах, не знам дали от финалната версия, но на десния клавиш ми изчезна "Open in new tab" ? В RC1 го имаше, някой с друг такъв проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, подобно, но не си го сложих на сърце като проблем

Но забелязах, не знам дали от финалната версия, но на десния клавиш ми изчезна "Open in new tab" ? В RC1 го имаше, някой с друг такъв проблем?

При мен си е налице

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как го инсталирахте при положение ,че 99% сте с нелегален Уиндоус.При мен иска валидация и си продължавам със стария maxthon

Редактирано от mkt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Как го инсталирахте при положение ,че 99% сте с нелегален Уиндоус.При мен иска валидация

Бре пък откъде си сигурен, че 99% сме с нелегален Уйндоус. Не прави изводи по себе си. Щом толкова много хора са го инсталирали, значи много се бъркаш в предценката. angry.gif

Редактирано от Carcass (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

май това било решението на проблема с валидизацията, но в интерес на истината още не съм го пробвала

censored.gif

stanley56

аз съм съм 7.0.5450.4 и да чукна на дърво нямам никакви ядове

вярно е, че ъпдейтите ми напомнят, че е излязла и финална версия... но мисля да поизчакам малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам никакви проблеми с табовете ,но имах проблем с буквите бяха размазани, но след като virtual.phanton каза как да се оправи този проблем всичко е наред :) благодаря ся малко трудно ще се разделя с лисицата ама ко да се прави малко разнообразие :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бре пък откъде си сигурен, че 99% сме с нелегален Уйндоус. Не прави изводи по себе си. Щом толкова много хора са го инсталирали, значи много се бъркаш в предценката.

Е айде сега много малко хора в БГ са с закупен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакви проблеми при мен, 100% съм с пиратски софтуер, от два дена съм със новата 7-ма версия, тук и на други форуми видях много и различни проблеми, тези проблеми са съществували и преди инсталацията на новата версия, въпроса е до компютърната култура, знания и умения на потребителите.

Фирмата в която работя е с напълно лицензиран софтуер, ние, нейните служители дори имаме право да си го инсталираме като легални копия на личните си машини по домовете си, правя го заради тръпката и необходимия опит при отстраняване на проблеми с клиенти с пиратски копия cool.gif

Забелязах малки разлики при интерпретиране на някои CSS стилове при някои сайтове, не съм готов още с мнение на какво се дължи това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички икони към уебсайтове в Start Menu\Programs стават неидинтифицирани. Знае ли някой решение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всички икони към уебсайтове в Start Menu\Programs стават неидинтифицирани. Знае ли някой решение?

Една, по една им оправях асоциирането към IE sad.gif - по друг начин не успях

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...