Премини към съдържанието
incendiario

Няколко въпроса за уеб дизайн

Препоръчан отговор

Здравейте , отскоро почнах да се интересувам от уеб дизайн и вчера направих първата си уеб страница- www.rin.hit.bg ! Така имам няколко въпроса на които се надявам да получа отговор.

1. С коя програма мога да създавам флаш филмчета?

2. Някой може ли да ми помогне да си слойа джава меню(скрипт) на страницата? Ако да ще му дам паролата и потребителското си име в хит.бг

3. С коя програма правите вашите уеб страници

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif

1. Ти питаш колко на брой са 3-мата братя! Но както и да е програмата е Flash.

2. Вземи, научи се и си го сложи! И то не е Java, a Javascript. Препоръчвам ти да си купиш книжка.

3. Аз специално с Notepad++. Но програми като 1stpage, Dreamweaver, Flash също вършат полезна работа.

За най-начинаещи - Front page, 1stpage

За експерти - Notepad

И казвай, ако искаш линк за теглене на програмите.

Успех! :)

:bye:

Редактирано от dan4okj (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

incendiario, в този раздел има толкова много теми, в които можеш да намериш отговори на всичките си въпроси. Няма да сгрешиш ако се поразтърсиш малко преди да питаш, защото така ще научиш много повече, отколкото да създаваш нови и нови теми :)

Ако не намериш отговори на въпросите си, тогава кажи какво си прочел, какво си открил и какво не си открил, за да може да допълним знанията, които си получил след разглеждането на този раздел.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха (написаха) по-горе, Flash е едната програма, другата е Swish и/или SwishMax (с по приятен интерфейс от Flash-a и по-лесна за ползване като има много вградени ефекти). Това за флаш филмчетата. Друго дали ще си експерт или не, това няма значение, както и няма значение коя програма ще ползваш. Аз лично ти препоръчвам UltraEdit. Много полезна програма, която поддържа много езици за писане. Дали HTML, PERL или други. Това за едиторите. За графика.. стария Photoshop :). Това са програмите които ползвам аз и съм си мнооого доволен от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей!

1. Има много и различни програми за създаване на флаш.

Ще ти предложа няколко а ти сам разбери с коя ще ти е най-удобно.

- 3D Flash Animator

- Selteco Flash Designer

- SWiSHmax

- Turbine Video Encoder

2. Няма нищо трудно да сложиш джава меню на страницата си. Просто си намери готов написан скрипт и го помести точно където искаш да е раположено.

Погледни това:

- Java Script Menu Master

- Apycom Java Menus and Buttons

3. Лично аз когато създавах страницата си преди няколко години я написах сам без помоща на някоя програма. Просто писах ХТМЛ кода в обикновен notepad фаил.

Успех в начинанието! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.