Премини към съдържанието
metzo

Специалитети

Препоръчан отговор

img4804ja9.jpg

В реномиран ресторант в Пекин можете да похапнете чудесно, но е добре да знаете, че сервираното блюдо може да ви бъде и последно! :yanim:

Повечето хора не желаят дори да докоснат живо насекомо, какво ли пък остава да го ядат. Но в един известен ресторант в Пекин се сервират най-различни насекоми, включително и "здравословен" деликатес от скорпиони. Ястието от живи скорпиони е специалитетът на заведението. Смята се, че консумацията на "сурови" скорпиони помага при високо кръвно и болно сърце.

Все пак не си мислете, че сервитьорите просто слагат отровните твари в чиния, след което ги донасят на масата. Скорпионите се упояват с шери, за да могат гладните клиенти да отхапят жилото. Отстраняването на отровния шип е много важно, защото яденето може да завърши наистина трагично. След като жилото бъде отстранено, ценителите на това уникално блюдо могат спокойно да си хапнат от скорпиона.

А ако някой слънчев ден отскочите до Пекин и решите да похапнете в шикозен ресторант, внимавайте какво си поръчвате!

източник:

http://www.kaldata.com/index.php

Редактирано от iveta7 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оооооох, не стигаше цветущото описание с отхапването на жилото :wors:ohmy.gif , а за капак на всичко има и снимка sad.gif

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма ли опасност някоя твар да не се е упоила и да стане беля :) ? Пък и болните от високо кръвно и болно сърце май трябва да са бая корави да не си докарат някой инфаркт при яденето... Абе, китайци, какво да ги правиш...

Offtopic: скорпионите се водят май паякообразни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:) не май, а СА си паякообразни!

аз по принцип си мразя сякви МЪРТВИ морски гадини (дори и риба не обичам), тъй че в никакъв случай не бих опитала такова нещо! Туй става за нали имаше едно предаване, "Страх" ли как се казваше :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тая китайска кухня вече с нищо не може да ме изненада - преди 1 седмица гледах филм за последния хит в Пекин - ресторант за сервиране на плъхове. Хората чакали на опашка и с резервации, за да опитат от деликатеса...бллааахххх....

Между другото една позната ми втълпяваше, че никъде не можеш да видиш гроб на китаец, защото и тях ги нарязвали наред с всичко останало в китайската кухня. Ако отидете до централните софийски гробища и проверите, ще се убедите, че няма нито един гроб на китаец :)cool.gif

Редактирано от Neuton Gimic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тая китайска кухня вече с нищо не може да ме изненада - преди 1 седмица гледах филм за последния хит в Пекин - ресторант за сервиране на плъхове. Хората чакали на опашка и с резервации, за да опитат от деликатеса...бллааахххх....

Между другото една позната ми втълпяваше, че никъде не можеш да видиш гроб на китаец, защото и тях ги нарязвали наред с всичко останало в китайската кухня.  Ако отидете до централните софийски гробища и проверите, ще се убедите, че няма нито един гроб на китаец :)  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

а пък аз се чудех какви бяха онея парченца със странен вкус последния път като ядах ориз в китайския... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е вярно твърдението, че човек е това, което яде - то не напразно китайците са народа с най-древна цивилизация. Четох някъде, че в китяйската кухня само човека бил в безопастност.

А за странните неща, които ядът и дали те помагат на здравето..??. - Една позната работеше в болница в Торонто и разправяше, че от всичките пациеннти, от най-различни националности, китайците били най-здрави. Имали проблеми предимно с очите и за това повечето носели очила, но старците им били учудващо здрави и още с ума си.. :yanim:

Скорпиони.??..- Защо не?

Редактирано от kao (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами при полужение ,че са над един милиард и двеста милиона всичко ще се яде.Няма значение дали е реномирано или не.

Аз си мисля ,че техния народ отдавна го прави но сега го съобщават официално под формата на сензация.

1 2000000 ако не греша нулите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1 2000000 ако не греша нулите.

грешиш, това е 12 илиона, а 1 милиард и 200 милиона е 1200000000.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

грешиш, това е 12 илиона, а 1 милиард и 200 милиона е 1200000000.

<{POST_SNAPBACK}>

Съжалявам , че толкова им намалих приръста.

Трябва да си ги преглеждаме темите преди да ги пуснем.

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ужас на мен ми се кача кръвното само като гледам снимката

като сложим и описанието към нея става инфарктна комбинация направо :angry:

и все пак е забавно biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкоз едно прасенце ли няма че с гадини се занимавате

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гадост...Гледах веднъж по телевизията за един от последните кулинарни хитове в Тайланд ли беше,в Корея ли - ядене на живи октоподи. Нарязваха ги пред клиента,а пипалата им още мърдаха.И било много модерно да ги изядеш,докато още шават,ама да ги гълташ без да дъвчеш,та да ги усетиш как ти мърдат в корема...Пфююю че гадно... ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гадост...Гледах веднъж по телевизията за един от последните кулинарни хитове в Тайланд ли беше,в Корея ли - ядене на живи октоподи. Нарязваха ги пред клиента,а пипалата им още мърдаха.И било много модерно да ги изядеш,докато още шават,ама да ги гълташ без да дъвчеш,та да ги усетиш как ти мърдат в корема...Пфююю че гадно... :sobbing:

ohmy.gif Тези са направо за 'Сървайвър' !! Блах Блах живи !! Гадост!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ohmy.gif Тези са направо за 'Сървайвър' !! Блах Блах живи !! Гадост!!!

Когато живеех в Бургас беше пък много модно панирани октоподи да ядат-

аз си ходех в отсрещната кръчма където имаше цаца и такива нормални работи и така ядяхме по отделно

Само като ги видях как изглеждат и да ме няма

biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато живеех в Бургас беше пък много модно панирани октоподи да ядат-

аз си ходех в отсрещната кръчма където имаше цаца и такива нормални работи и така ядяхме по отделно

Само като ги видях как изглеждат и да ме няма

biggrin.gif

И аз имам спомен от детските години: седяхме в едно ресторантче, донесоха полу-живи, още шаващи октоподи в рибарска мрежа.. изглеждаха мн гадно :P и от тогава нямам никакво желание да ги опитвам!! :speak:

P.S.: Да постнем и една снимка по темата, че ще ни се карат, че само спамим biggrin.gif :

img4804ja9.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
кво толкоз-все едно похапвате скариди

ам скаридите не са отровни и не е екстремно яденето biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.