Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Съновник.Тълкуване и поръчване на сънища, видения, суеверия и истина

Препоръчан отговор

Днес след обяд сънувах сън, който много ме впечатли, но за жалост не мога да го разтълкувам.

По някакъв повод ми е нужна спешно нова рокля и влизам в един магазин, където ми предлагат рокля, а аз съм сигурна, че е черна.

Когато я разгъвам, съм безкрайно изненадана от това, че всъщност роклята е от бяла дантела, а подплатата е черна.

Когато я обличам и се оглеждам в огледалото, търсейки дефекти, забелязвам, че това, което не ми допада в модела се променя според желанието ми.

Какво ли означава този сън?

оглеждането в огледало на самия себе си - може да се тълкува и като опит за промяна, както и за самоанализиране, самокритичност

спешно - значи трябва да преразгледаш нещо спешно тук - отношения с хора най-вече

но самия факт че въздействаш на дрехата значи че избора е твой, ти решаваш, ти трябва да избереш

както и че си била за малко у Дома, не е било сън

между другото точно следобедните сънища, които макар и кратки като време, носят много послания

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

между другото точно следобедните сънища, които макар и кратки като време, носят много послания

Да, така е.

Много рядко спя и сънувам след обяд, но следобедните сънища винаги ми казват нещо.

Жалкото е това, че колкото и да се опитвам, не мога да ги тълкувам сама, а разбирам значението на съня когато му дойде времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз винаги си казвам да ни обгърне Бялата Светлина и да нямаме астрална каталепсия с писата

това с астралната каталепсия е много гадно

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

аз винаги си казвам да ни обгърне Бялата Светлина и да нямаме астрална каталепсия с писата

това с астралната каталепсия е много гадно

Не съм имала астрална каталепсия, но съм чела, че е много плашещо.

Или ако съм имала, не съм усетила нищо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не съм имала астрална каталепсия, но съм чела, че е много плашещо.

Или ако съм имала, не съм усетила нищо.

е не може да не си имала

всеки е имал - това са кошмарите, в които или умираш, или се задушаваш, или искаш да викаш а не можеш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

е не може да не си имала

всеки е имал - това са кошмарите, в които или умираш, или се задушаваш, или искаш да викаш а не можеш

Не, такива кошмари не съм имала, но съм се събуждала трепереща и с разтуптяно сърце от ужаса, който съм сънувала.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не, такива кошмари не съм имала, но съм се събуждала трепереща и с разтуптяно сърце от ужаса, който съм сънувала.

ами това е астрална каталепсия

мозъкът под различни визуални форми започва да предава - че е останал сам

сигнализира че тялото е мъртво вече, а тя душата просто си е излязла за пореден път навън на разходка

:)

те са рядкост такива сънища слава Богу, но ги имаме понякога

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ли е възрастните да сънуват кошмари?

Кошмарите са сънища с ярко и смущаващо съдържание. Те са най-често срещани сред децата по време на РЕМ фазата на съня, но могат да се случат и на възрастните. При тези сънища обикновено се наблюдава внезапно събуждане.

Ужасите през нощта си имат своите характеристики. Те обикновено включват възбуда, тревога, потене и повишаване нивата на кръвното налягане. Децата много често крещят и изпитват ужас за няколко минути, докато се успокоят и успеят да заспят отново. Оказва се обаче, че между 2 и 8% от възрастните също страдат от кошмари.

Темите на самите сънища варират при различните хора. Въпреки това се срещат и много еднакво съдържание. Така например често срещан е кошмарът, в който човек не може да се движи достатъчно бързо, за да избяга от задаваща се опасност. Друг познат на много хора сън е падането от голяма височина.

Ако сте претърпели скорошен инцидент или травмиращо събитие, ужасяващото преживяване може да бъде тема на кошмарите. Те обикновено се случват в първите няколко часа след заспиване и се преживяват по-скоро като чувства, а не като сънища.

Защо сънуваме кошмари?
Тези сънища обикновено се появяват спонтанно, но има и някои фактори, които могат да допринесат.

Някои хора сънуват кошмари, след като са хапнали късно вечерта. По този начин се увеличава метаболизмът, който „сигнализира“ на мозъка да бъде по-активен. Има и определени медикаменти, за които се знае, че могат да допринесат за по-голямата честота на кошмарите.

Лекарства, които въздействат на химическите вещества в мозъка, като антидепресанти, а също така и наркотиците, често се свързват със сънуването на страшни сънища. От друга страна, отказът от медикаменти и някои субстанции, включително алкохол, също може да доведе до кошмари.

Други фактори са липсата на сън, както и някои психически нарушения като тревожност, депресия, посттравматично стресово разстройство. Кошмарите могат да се дължат още на нарушения на съня.

Puls.bg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кошмарите както казах не знам си колко пъти вече - са астрална каталепсия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за астрална каталепсия брои ли се,  да искаш да тичаш, ама да го правиш много по-бавно, отколкото ти се иска, това съм го сънувала може и 5-6 пъти и е отвратително. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А за астрална каталепсия брои ли се,  да искаш да тичаш, ама да го правиш много по-бавно, отколкото ти се иска, това съм го сънувала може и 5-6 пъти и е отвратително. 

да, и това е астрална каталепсия

и всичко свързано с някакви усилия неуспешни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ще ни обясните ли този сън:

Значи да започна направо! Сънувах че съм с един приятел на някакъв пазар с много хора. Обикаляхме, обикаляхме и накрая видяхме един троп и на него стоеше една баба, мисля вещица. Посочи ме и започна да вика на странен език! Около мен се появиха Пентаграми или Пантеграми, както и да е. Появиха ми се и рога, станах червен! Изведнъж червена светлина изкочи от мен и отиде до бабата и я уби! Всички ми коленичеха! Някой да може да го разтълкува?

Или пък този:

С целият ми род бяхме тръгнали в две коли на път (незнам накъде) и спряха и казаха "-Слез да купиш храна. " и аз слязъх и отидох. Претърсвям магазина и всеки срещнат чернокож (циганин) ме пита "-Булгаръин" и аз си мисля че пита дали съм Българин и им казвам да и като им казвам да започват да ме одряд с една скилитка чесън по главата. . . Най-накрая излязъх и видях булка и младоженец да влизат в новата им голяма къща. Пред мен стана нещо! Все едно ядрена бомба гръмна, все едно са минали 70 години! Магазина потрошен и затворен, улиците пусти и тази голяма къща на булката и младоженеца пред лицето ми стана на височина 4 метра а на широчина пак 4 метра. Само младоженеца беше там. . . Беше много стар и стояше пред къщата. Погледна ме и се обърна и изчезна. Докато се озъзная влязъх в къщата. Вътре нямаше нищо освен една малко вратичка почти вдлъбната в пода. И на нея имашее закачен лист и пишеше "Лябовта на моя живот" отворих я и що да видя: Булката която беше взел мъжът стоеше там плътта и беше исъхнала и тъмно сива и на врътът и беше закачена табела "Ето я моята любов" веднага се махнах от къщата, но в това време започнаха да ме опстрелват с хартиени ракетки и бяха много силно хвърлени. Едната почти щеше да ме убие. Дойдоха едни стари хора и деца облечени в черно и бяло казаха ми: "-Ти оскверни жената на онзи мъж! Сега ти ще отидеш на нейното място! ". Оплаших се и сърцето ми затуптя необичайно! ОМигнах веднъж и се махнах от това място (мигновенно се телепортирах) озовах се на някаквъ военна мисия и воиниците правеха с**с и сънят свърши.

Образец за правопис и правоговор си!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сънувах, предната нощ, че съм някъде в нещо като училище. Казаха ми, че майка ми идва да ме види, тя е починала преди 9 години. Видях я как се задава отдолу - изведнъж, някак си, се бях оказала на някаква поляна, но много стръмна. Беше млада. Погледнах ръцете си, и ужас, бяха изцапани почти черни защото бях работила нещо градинарско. Хукнах нагоре с мисълта да ги измия преди да срещна мама...и се събудих.Може ли някой да разтълкува този сън? Предварително благодаря.На мен ми се струва, че е нещо лошо.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сънувах, предната нощ, че съм някъде в нещо като училище. Казаха ми, че майка ми идва да ме види, тя е починала преди 9 години. Видях я как се задава отдолу - изведнъж, някак си, се бях оказала на някаква поляна, но много стръмна. Беше млада. Погледнах ръцете си, и ужас, бяха изцапани почти черни защото бях работила нещо градинарско. Хукнах нагоре с мисълта да ги измия преди да срещна мама...и се събудих.Може ли някой да разтълкува този сън? Предварително благодаря.На мен ми се струва, че е нещо лошо.

майка ти те предупреждава, така е

били сте заедно у Дома

видяла си я млада, защото там всички са на възрастта на Исус - 33 земни години

стръмното в повечето случаи се дава като символ за трудности и проблеми

мръсното, нечистотията - също

запали свещичка да изчистиш негативната енергия

преди да заспиш се помоли да ти даде знак от какво да се пазиш

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

оглеждането в огледало на самия себе си - може да се тълкува и като опит за промяна, както и за самоанализиране, самокритичност

спешно - значи трябва да преразгледаш нещо спешно тук - отношения с хора най-вече

но самия факт че въздействаш на дрехата значи че избора е твой, ти решаваш, ти трябва да избереш

както и че си била за малко у Дома, не е било сън

Сънят ми се сбъдна.Публикувано изображение

Почина ненадейно вуйчо ми, с когото не се виждахме често, но преди около две седмици се наложи да решаваме делови проблем и намерихме време за кафе в Южния парк.

Изпрати ме до светофара, стисна силно ръцете ми и отиде да се разходи.

Благодарна съм, че го видях преди да си отиде от този свят!

Бяхме в прекрасни отношения.

Публикувано изображение

Редактирано от Мойра (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сънят ми се сбъдна.Публикувано изображение

Почина ненадейно вуйчо ми, с когото не се виждахме често, но преди около две седмици се наложи да решаваме делови проблем и намерихме време за кафе в Южния парк.

Изпрати ме до светофара, стисна силно ръцете ми и отиде да се разходи.

Благодарна съм, че го видях преди да си отиде от този свят!

Бяхме в прекрасни отношения.

Публикувано изображение

Вече е при Бог и Светлината

Моите съболезнования

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите съболезнования

Благодаря.

Дано го видя в някой сън!

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Моите съболезнования

Той не отива веднага при светлината, първо е на земята. Почина моя много близка...първо беше на земята около мене душата й известно време, дори имах шанса да я целуна.

Редактирано от Ikan (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Той не отива веднага при светлината, първо е на земята. Почина моя много близка...първо беше на земята около мене душата й известно време, дори имах шанса да я целуна.

моля моля без глупости -

веднага се отива при светлината

не говоря за ония черните дето не искат да отидат при нея

40-те дни след т.нар. смърт са дните, когато е най-силна енергията им тук

после е по-трудно да ни идват на гости

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

моля моля без глупости -

веднага се отива при светлината

не говоря за ония черните дето не искат да отидат при нея

40-те дни след т.нар. смърт са дните, когато е най-силна енергията им тук

после е по-трудно да ни идват на гости

"Тук" и "там" е само условно казано. По-скоро е нещо като отражение и откликване, остатъци в теб и способност за отговор.

От някои не остава нищо доста преди последния им дъх, освен желанието, например, да ядат шоколад. И то си отива след не повече от седмица. И нищо. Както казва Мефистофел, как беше... и нищо - тъмно, неизбродно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Тук" и "там" е само условно казано. По-скоро е нещо като отражение и откликване, остатъци в теб и способност за отговор.

От някои не остава нищо доста преди последния им дъх, освен желанието, например, да ядат шоколад. И то си отива след не повече от седмица. И нищо. Както казва Мефистофел, как беше... и нищо - тъмно, неизбродно.

това са си твои заключения

не и истината, единствената истина

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това са си твои заключения

не и истината, единствената истина

Вярно, мои са си, всякакви ги има. Някои съвпадат едно с друго и с личния опит, карали са ме да се позаинтересуваш. Което не е задължително за никого.

Снощи пак обърках цитата - не било тъмно, ами вечно... нищо. Тъкмо имах повод да си го препрочета и да поспамя в тази жизненоважна тема Публикувано изображение Но това са само думите, представящи желанието на Мефистофел, освен него и дяволите накрая има и разни там хорове от ангели с огнени рози и прочие. Целият откъс:

МЕФИСТОФЕЛ

Как? Нима премина вече?

Безсмислени слова!

Защо премина?

А след това

какво ще дойде? – Безразличие безплодно

и Нищо – вечно, неизбродно.

Защо тогава творчество кипи несменно,

щом в нищо то превръща всичко сътворено?

„Премина!” – Истината явна става:

не е било, каквото отминава.

А сякаш съществуват – хиляди неща

във кръг въртят се безконечно.

Затуй обичам от душа

аз пустотата вечна.

Гьоте „Фауст”

в превод  на Димитър Статков

Сега ще се отсрамя по темата с дълъг и досаден цитат от една книжка от 1993 г. Може пък да представлява нещо любопитно за някого. Макробий е късноримски автор, писател-любител и изпълнявал при двора на Теодосий Млади длъжността на praepositus sacri cubiculi  (“началник на свещената спалня”), поне така пише в книжката „Древни и нови мъдреци”, от която преписах текста. Оставили са превода неосъвременен.

“Тълкуване на Сципионовия сън”

Книга първа. Глава III. Пет вида сънища

Ето разните видове сънища, признати от наблюденията на древността, която е създала известно тълкуване и правило за обясняване на странността на образите, които виждаме насън. Всички предмети, които спящите вярват, че виждат, могат да бъдат разпределени на пет разреда, всеки от които има отделно название: Онейрос, според гърците, или Сън, според латинците, Орама или Видение, Хрематизмос или Пророчество, Енипнион или Блян и Фантазма или призрак, който Сципион винаги наричел Видение. Двата последни вида не заслужават тълкуване, защото те засягат гадателството (предвещаването).

Ние бълнуваме винаги, когато изпитваме в спането си същите душевни, телесни или честолюбиви мъки, които изпитваме в будно състояние; душевна мъка у любовника, който притежава онова, което люби, или е отдалечен от него; или у оня, който, страхувайки се от примките или от силата на някой враг, си представя, че го среща, или че му убягва; телесни мъки у човека, който е много пил или много ял и комуто се струва, че се задушава от преяждане или че се отървава от притискащата го тежест; или онзи, който е гладен или жаден и мисли, че намира онова, от което се нуждае; честолюбива мъка – когато, желаейки почести и високи чинове, човек вярва, че се сдобива с тях или се страхува да не бъде лишен от тях.

Тия неща и други подобни ни смущават при спането, защото са обладавали ума ни през деня; те отлетяват и изчезват пак при спането. От това произхожда думата сън, insomnium… след свършване на последното (спането), сънят изчезва без никаква полза и без никакво значение. Що се касае за фантазията или призрака, той се появява между будното състояние и пълната почивка, при тия първи обхващания на съня, когато, вярвайки че сме още будни, започваме вече да спим; и тогава виждаме, че се нахвърлят върху нас блуждаещи образи, големината и очертанията на които са твърде чужди на природата, или пък още твърде разнообразни шумове и неща, било весели, било страшни. Към този вид сънища спада Efialtes или Мората; народното мнение твърди, че притискането, което чувстваме върху тялото си, се дължи на призрака, който е легнал върху нас. Тия два вида не представят за нас никаква полза при желанието да узнаем бъдещето, но другите три могат да ни надарят с гения на предвещаването. Съществува оракул (предвещаване), когато при спането ни някой роднина или друга някоя света и уважаема личност, било жрец, па било даже някой Бог, дойде да ни предупреди за онова, което има да ни се случи, или за онова, което трябва да направим или отбягваме. Същестува видение, когато виждаме известни неща такива, каквито ще бъдат по-късно. Един от приятелите ми пътешества и не е смятал да се завърне сега; аз го виждам във видение; веднага след събуждането си отивам да го посрещна и ние се прегръщаме. Сънувам, че са ми поверили някакъв влог и рано сутринта онзи, когото бях видял в съня си, дотърчава да ме помоли да запазя пари, които той ми поверява. Що се касае за същинския сън, той ни обгражда с толкова образи и празни думи, щото не бихме могли да схванем значението им, освен през сънотълкуване – нещо, кето няма да изложим тук, защото всеки е опитал действието на тия сънища.

Редактирано от witness (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване