Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Какво ще кажете да се отворят още два раздела - Дискусии на картинки и Простотия, като втория да не бъде модериран, без цензура. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То те и сега са си част от "Разни", просто могат да се обособят в отделен раздел: http://www.kaldata.com/forums/index.php?ac...iew=getlastpost

Не помня къде, някъде бях виждал следното "Разделът е свободен от модератори, но не забравяйте, че има администратори"...

Може и да сложим в правилата "Псуването задължително, спамът - желателен"... Стига, моля ти се... Нали всеки ще идва тук да обижда и ругае на воля? Спамери ли да си привличаме? За картинките съм по-съгласен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но спамерите ще си пишат в раздела, а не във раздел WINDOWS~!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

[offtopic]

Какво ще кажете да се отворят още два раздела - Дискусии на картинки и Простотия, като втория да не бъде модериран, без цензура.  cool.gif

<{POST_SNAPBACK}>

Това ми напомня на фразата....

Тук гаврата е политически приоритет, а простотията - национално богатсвто

[/offtopic]

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, за българите това важи с пълна сила ^^

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, но спамерите ще си пишат в раздела, а не във раздел WINDOWS~!

<{POST_SNAPBACK}>

И каква ти е гаранцията. И сега имаме достатъчно теми за т.нар. от тебе "спамери". Не мисля да ставаме боклукчийска кофа. А простотия може да откриеш навсякъде, дори и без да й се създават специални места.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз мисля че такива спамърски раздели не трябва да се толерират в такъв специализиран форум.Вижте форума на датата на какво е заприличал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

arenabg си имаха спамърски форум - не раздел - цял форум - smap.######. Самия факт, че го закриха, трябва да е достатъчно показателен за бъдещето на подобни начинания. Просто спама от останалите раздели трябва да се трие, а не да се издига на ... опа, това не знам как се пише :-[ ... пиедестал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дам, но този форум също на тая логика започва да се зарива с блокуци - като погледна последните съобщения нито една важна тема - все игри, асоциации и тем подобни. На тази логика да затворим и тези раздели :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight
Дам, но този форум също на тая логика започва да се зарива с блокуци - като погледна последните съобщения нито една важна тема - все игри, асоциации и тем подобни. На тази логика да затворим и тези раздели ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Аз съм за, но какво ще стане със статистиката :) 20% от постовете са в тези игри :angry:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и друга възможност - просто обновяването на темите от сектор "Веселба" и "Разни" да не влиза във скрипта, който показва последните съобщения. По този начин може да се показват в горния десен ъгъл новите теми само от най-важните раздели, а който иска, да си влиза във "игнорираните" форуми по нормалния начин - през менюто "Форуми". :

Такова решение обаче носи риск от загуба на интерес от страна на нови потребители, защото има и хора, които зареждат сайта, поглеждат в "Най-новото от форумите", виждат свежа тема и се зарибяват. sad.gif

За игрите обаче съм абсолютно "За" всяко обновяване да не се показва в най-горния десен ъгъл, защото дори да има интересни теми или проблеми, те веднага биват изтиквани надолу от честите постове в подобни теми.

П.П. Незнам доколко е възможно да се включват или изключват отделни раздели от скрипта горе вдясно...?!?

Редактирано от Neuton Gimic (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен излишен спам в такъв хубав форум.По-добре малко ама качествено,аз поне затова съм тук.Спамърски форуми много,с лопата да ги ринеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли мислите, че спамерите ще си пишат тихо и кротко само в тези теми?

Той спамерът е като селския пияница - какъв е смисълът да се напие, като никой няма да го види?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight
П.П. Незнам доколко е възможно да се включват или изключват отделни раздели от скрипта горе вдясно...?!?

<{POST_SNAPBACK}>

Възможно е... но тук ставаше въпрос за "Вижте Новите мнения"... Не че е невъзможно да се изключат ит от там cool.gif А най-добре персонализация - на всеки да му показва само тези раздели, които са му интересни :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бива да се забранява каквото и да било - хора всякакви, с различни вкусове. Но не бива да се толерират спамът и простотията, като им се създава специално уютно местенце... Засега горе вдясно не се виждат два форума - за кракове (по обясними причини, да няма писма) и администраторският форум (пак по обясними причини)... Колкото до изтикването на теми... Е... какво да се прави, явно към тези интересът е значително по-голям, отколкото в другите раздели. Там ще си влизаме през http://www.kaldata.com/forums/index.php ... Няма как да разделим разделите на "Важни" и "Не толкова важни". Това какво е важно за мен лично, си личи по постовете ми, но други обичат да играят - нека, няма лошо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има и друга възможност - просто обновяването на темите от сектор "Веселба" и "Разни" да не влиза във скрипта, който показва последните съобщения. По този начин може да се показват в горния десен ъгъл новите теми само от най-важните раздели, а който иска, да си влиза във "игнорираните" форуми по нормалния начин - през менюто "Форуми".  :

Такова решение обаче носи риск от загуба на интерес от страна на нови потребители, защото има и хора, които зареждат сайта, поглеждат в "Най-новото от форумите", виждат свежа тема и се зарибяват. sad.gif

За игрите обаче съм абсолютно "За" всяко обновяване да не се показва в най-горния десен ъгъл, защото дори да има интересни теми или проблеми, те веднага биват изтиквани надолу от честите постове в подобни теми.

<{POST_SNAPBACK}>

Да, но много хора ще недоволстват... но съм навитак laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам нещо - какво според вас е "спам"?

Ето ви едно определение:

Какво е спам?

Под спам в Интернет се разбира натрапването на нежелана информация на потребителите, най-често под формата на електронни писма. Понякога повече или по-малко шеговито, със същата дума означават всякаква нежелана информация, ако човек бива затрупван с нея, докато търси по коректен начин нещо друго в Мрежата. Тук ще имаме предвид само спам под формата на нежелана електронна поща.

Вярно е, че самото понятие се видоизмени и сега с него се назовават много неща, но в крайна сметка това е натрапването на излишна информация. Лошото е, че вече "спам" се използва за почти всичко и с него се назовават и абсурдни неща.

Лично според мен спам е, когато в една тема се пишат неща, които нямат нищо общо с нея. Примери хиляди. По същата тази логика, можете да кажете, че темите, които не са с компютърна насоченост в този форум са спам. Но както винаги съм казвал един форум трудно може да остане само тясно профилиран. Имаме достатъчно сериозни хора в този форум, които пишат и в темите от разделите "Веселба" и "Всичко останало". Да, тези раздели са пълни с теми, в които се пише само заради самото писане и не носят допълнителна и нова информация. Но в крайна сметка хората имат нужда от разпускане, имат нужда да се позабавляват. Аз също не искам да станем подобие на форума на Дата.бг, макар че самото сравняване с тях или с който и да е друг форум е абсолютно неуместно, защото така губим своята идентичност и ставаме подражатели.

Много хора негодуват срещу това, че потребителите, които пишат много в такива теми са спамери и пишат само заради бройката на постовете. Ами в крайна сметка това е едно число. Вярно, че със системата за репутацията тези неща се промениха, но в тази връзка търсим начин как да изключим брояча в тези раздели. Но имаше негодувание още много преди самата система. Та какво в крайна сметка е това число, тази бройка на постовете. Ето например определени индивиди се дразнят че имам 3600 поста. За съжаление това не са 3600 ракии или 3600 салати, а просто една цифра. Тук няма класация с награди, нито някой ще бъде потупан по рамото. Признавам си, че в началото, когато почнах да пиша тук бях много ентусиазиран от тази бройка, от броя на постовете ми и мястото в класацията на Топ 10, опитвах се да пиша достатъчно много в компютърните теми, но писах доста и в "Разни" и "Веселба" (тогава бяха други имената). Ами тъпо, супер тъпо, дори и сега се чувствам тъпо. Та за какво я гледате тази пуста бройка.

Още веднъж казвам, че с правилото за 100 поста в системата за репутация нещата се измениха доста и сега търсим начин да поправим това. Ако някой има идея как да се спре брояча в тези раздели, може да го обсъдим в темата за репутацията.

Исках да кажа и нещо друго - и да се създадат петдесет теми за глупости и простотии, и да се изтрият всички такива теми, това не е гаранция, че някой няма да влезе в раздела "Операционни системи" и да напише някоя глупост в някоя сериозна тема (тук сериозна трябва да е в кавички). За това смятам, че всички модератори следят - да няма излишни неща в компютърните теми.

Оттам нататък си имаме форуми в които неопитните потребители могат също да пишат. Глупаво е някой да се дразни, че друг пише в "Асоциации". Все едно да се дразните, че на 100 метра от вас някой носи скъсани и мръсни дрехи. Ами в такъв случай просто се обръщате настрани и гледате това, което ви харесва.

Нещото, което се опитвам да кажа е, че трябва да опазим компютърните теми чисти от безсмислени мнения, там може да се прояви т.нар. "спам". А за хората, които искат просто да си постват има други теми. Все пак не плащаме на никого за постнато мнение, така че щом искат да си постват, да си постват.

Ванката е напълно прав, че не трябва в никакъв случай да толерираме простотията и лиготията. Радвам се много, че потребителите посвикнаха да намаляват репутацията на хора, които пишат неграмотно, не използват търсачката на форума, генерират напрежение или други негативни действия и тази практика трябва да продължи, за да можем всички да опазим този форум.

Един съвет - ако дадена тема не ви харесва, ако ви се струва глупава, безсмислена или напълно излишна - просто я подминете, не си правете труда да отговаряте или четете. Ако случайно има нарушение на правилата - докладвайте ни и/или отразете това в репутацията на потребителя. Чрез необръщане на внимание на подобни теми, те много скоро отиват назад в съответните раздели и впоследствие остават само в историята. Така и хората, които са ги пуснали ще загубят своят интерес.

Накрая искам да кажа и нещо друго - съгласен съм с Neuton Gimic, че в менюто по-горе може да се изключат дадени раздели, защото нещо не се връзва. Имаме три колони с компютърни новини и накрая нещо от сорта на "Игра на филми" "Аз знам 5..." и подобни. И без това тези теми се следят постоянно, така че самото им показване нищо не променя. Също така ако го погледнете и от гледна точка на това, че в тях се пише най-често, те винаги са най-отгоре. Така независимо в кой момент ще погледна менюто горе, виждам все едни и същи теми. И така се губи малко смисъла. Но да чуем и още мнения по този въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight
Лично според мен спам е, когато в една тема се пишат неща, които нямат нищо общо с нея. Примери хиляди.

За това си има термин: off-topic (не по темата)

А за спам сам си дал добро определение:

теми, в които се пише само заради самото писане и не носят допълнителна и нова информация.
Мисля, че всеки ще направи разликата между "Познай за следващия" и "10 признака, че.." примерно :) Няма нищо лошо хората да се забавляват, няма нищо лошо и да не са IT професионалисти, но тук мога само да цитирам подписа на един потребител

Ламер, но не и спамер

Още веднъж казвам, че с правилото за 100 поста в системата за репутация нещата се измениха доста и сега търсим начин да поправим това. Ако някой има идея как да се спре брояча в тези раздели, може да го обсъдим в темата за репутацията.

Кой брояч? На постовете във форума? Елементарно... Нямам под ръка IPB 2, само IPB 1, но там става от админ панела->Edit a Forum->Posts in this forum increase member post count? Ако искаш драсни ми ЛС, ще ти помогна със спирането на брояча...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.