Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте,

Щерката поотрасна и вече се замислям да и харизам компа, а аз да си взема друг.

Сегашния е на 4 г., но преди година е сменян процесор, вентилатори ( + по-мощен за процесора ), захранване, добавен е още един хард диск, още рам и много козметични промени. Аз обаче, криейки се зад факта, че на детето е нужен комп ще си взема нов biggrin.gif:bye1::phone:

Не бързам да дам наведнъж парите, а за няколко месеца мисля да закупувам по някоя и друга част и живот и здраве за три месеца ще го събера - и без друго сега съм в ремонт и парите и мястото са кът.

Спрял съм се на следното дъно GA-MA78GM-S2H. Защо - ами има си вградени видео, което при добавяне на външна графична карта с чип от същата серия разпределя видеообработката между двете ядра ( хал хабер си нямам как се казва тази функция ! ), при все, че на първо време не мисля да купувам друга видео карта. Вграденото видео е с хардуерно декодиране на най-гледаните формати. Доколкото виждам кондензаторите на захранването са надеждни, няма ръчно навити бобини ( за разлика от много други марки ), а на задния панел виждам, че са изведени всички връзки които са ми или ще ми бъдат необходими в бъдеще. Недостатък за мен е близкото разположение на графичния с PCI слотовете - ако реша да сложа някой видео "изрод" заемащ два слота, т.е. с активно охлаждане единият PCI слот става неизползваем.

Ще Ви бъда благодарен ако си кажете мнението или препоръчате друго дъно с подобни възможности на подобна цена !

Благодаря предварително !

Редактирано от gpp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Може да не се хабите да пишете - взех дъното !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте,

Може да не се хабите да пишете - взех дъното !

Здравей ГГП,

Не съм видял поста ти. Ами дори и сега пак не е късно за няколко умни съвета, нали :P Какъв процесор смяташ да сложиш на дъното ? Ако не е някакъв феном и вземи памет с КЛ4 и я настрой. Видео-то ти ще тръгне на 500 МХц по подразбиране. Незабавно можеш да го увеличиш на около 900 да кажеш, прираста в производителността е значителен. Погледни ревизията на БИОС-а, ако ти дава до 1.1 ГХц можеш да го ъпгрейднеш до версия Ф4, която е последната, ако не се лъжа. Понякога има проблемчета с контролера на захранването - ACPI и затова не бързай със смяната на биос-а освен ако не искаш максимума на дъното. Естествено леко поизшиване на процесора също е препоръчително. И ще имаш добра машинка за обща работа. Но това по-късно, когато му дойде времето и се посъберат железариите :speak:

Относно липсата на място на слота след слагане на външна карта вече е май късно, нали ? А и не трябваше да е това дъното но...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мога да кажа, че по общи впечатления дъното е много добро и едиственото с което евентуално би могло да се замени е модела на МСИ... Но не съм виждал сравнения между МСИ и гигабит точно при този модел... Съдейки по досегашните сравнения МСИ ще да е малко по-добро, но това дъно си е супер... Кой модел точно имаш предвид с думите "не трябваше да е това дъното"? Не се заяждам, може да изпускам нещо, за това питам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Кой модел точно имаш предвид с думите "не трябваше да е това дъното"?

Някое "чисто" дъно, без вградено видео. Писал съм няколко пъти, че със 20-30 долара повече и една външна картичка се постигат много по-добри резултати. Дори да не играе, само заради НД филмите си струва. Самата идея на човека за бъдеща актуализация на видеото, както се е изразил - някой видео "изрод" ме накара да напиша това.

Но ако няма да играе това е добро решение, нека да не му развалям настроението повече, особено в разгара на ремонтите laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

NEO 2 Digital може би, но е с по старо/слабо видео.

Притесненията ми бяха, че ако сложа безжичен интернет адаптер ще ми замине единия слот, а с хубава видео карта със съответно активно охлаждане и другия, но разбрах,че имало адаптери и за PCIx1 слота затова се реших на това дъно, а и го имаха в наличност.

За процесора - ами стремя се към бюджетно решение и смятам да е 4600+, но ако на 5400+ им паднат цените...

Целта е да работи наистина на 800 Мхц РАМ

ПП До една седмица ще монтирам и горния кухненски ред и мятам настящият хол, който след 4 месеца ще е детска стая - :)

Редактирано от gpp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...