Премини към съдържанието
Spursy

Заловен създателя на вируса "Zotob"

Препоръчан отговор

От Генералната дирекция по национална сигурност на Мароко съобщиха, че са арестували предполагаемия създател на вируса "Zotob". Арестът е осъществен от съдебната полиция съвместно Генералната разузнавателна служба на Мароко по молба на американската федерална полиция, след като от ФБР проследили вируса и установили, че е създаден в Мароко. Предполагаемият създател на вируса е 18 годишен младеж, чиято самоличност не се съобщава.

Както е известно жертви на вируса, станаха телевизионните канали CNN и ABC News, вестник New York Times, компанията Disney и летището в Сан Франциско.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това приемам за истина, само защото създателя е наречен предполагаем.Който е бил в Мороко (Мароко) ще ме разбере-мюсулманска държава, с манталитет на хора да се изхождат и уринират по спирките, липса на канализация, липса на доходи и все неща свързани с прогреса изискващ създаването на Zotob.Това че пишат на френски, не ги прави толкова предполагаеми.По-скоро бих приел Индия, Китай, Кореа или поне Албания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не го вярвам това 18 годишен да направи поражения на фирми като:CNN и ABC News, вестник New York Times, компанията Disney и летището в Сан Франциско. .Това не е бакалница, това са компании които би трябвало да имат защита предполагаща ,по - високо интелектуално ниво ,отколкото на този 18 годишен хакер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай трябва да почнат да ги наказват много сурово за тия неща защото в един момент могат да излязат от контрол.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости ani_2
На кол..

<{POST_SNAPBACK}>

На кол ли? На създателя на тая гад и кол му е малко. По-добре да го одерат жив най-напред. :yanim::help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да обиждам никого или да споря - само ще кажа аз какво мисля по въпроса. Знчи за вас тези които пишат вируси са "лишоте чичковци", а другите които пишат кракове за игри са "добрите чичковци". Сега се изявява садистичната натура на всеки един от вас, а когато стана дума, че са заловили най-големите кракерски групи - тогава в постовете ви имапе едно такова христянско милосърдие. За мен и двата вида хора вършат подобни неща, само че в единия случай вие (ние) сме хората за които има полза, а в другия обратно.

За софтуерната фирма кракерчетата са същата напаст както за нас вирусите - така че според мен няма какво толкова да псувате и да се каните. Отгоре на всичко писаноето на вируси е бизнес, а както мнозина знаят, че щом се вадят пари от нещо то много трудно ще се спре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тъй, тъй, браво на службите. Браво, сега след като спряли създателя, остава да спрат и вируса. То, по-принцип защитата на DVD-тата беше разбита пак от младеж, който се опитвал да си направи плейърче, но без да иска разбил защитата на въпросния формат. Колкото до Мароко... Ами това, че манталитетът им е такъв, или онакъв не е койзнае каква пречка за създаването на подобен род "изобретения".

Това приемам за истина, само защото създателя е наречен предполагаем.Който е бил в Мороко (Мароко) ще ме разбере-мюсулманска държава, с манталитет на хора да се изхождат и уринират по спирките, липса на канализация, липса на  доходи и все неща свързани с прогреса изискващ създаването на Zotob.Това че пишат на френски, не ги прави толкова предполагаеми.По-скоро бих приел Индия, Китай, Кореа  или поне Албания.

<{POST_SNAPBACK}>

:yanim: Да бе нали знаеш за Албанските вируси... :help:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.