Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Hanibal_Lektar

4-годишен се мъчи да откаже цигарите

Препоръчан отговор

4-годишен се мъчи да откаже цигарите

0000052459-article.jpg

Eдно от най-лесните неща е да спреш цигарите. Правил съм го хиляди пъти, пише Марк Твен.

Колкото по-отрано ги откажем, толкова по-често бихме го правили, ще допълним ние.

Първият опит да спре цигарите направи и 4-годишно момче в център за рехабилитация в Тайван.

Въпреки крехката му възраст, оказа се, детето вече е пристрастено към тютюна.

Може да се каже, че порокът е наследствен. Малкият пушач и неговият 9-годишен брат започнали да крадат редовно цигари от баща си, страстен пушач.

Децата явно не са се крили много и един ден баща им ги сварил, докато пушат и веднага ги завел в център за рехабилитация.

Лекарите разкритикували мъжа, който посещавал сеансите за отказване на тютюнупушенето само първите два пъти.

Специалистите обяснили, че най-лесният начин да повлияеш на някого да спре цигарите, е личният пример.

Е, засега децата продължават да посещават центъра, но дали това ще е само първият им опит за отказване от вредния навик, тепърва ще се разбере.

Източник:dnes.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тайван ? Нищо лично,но може и в България да се види 4 год. деца да пушат... sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може и малко грубо да звучи, ама един във врата, един в г*за и ... 4 годишно с извинение лайно ми било страстен пушач. Не вярвам, смешно ми е. Едно е да пушиш в продължение на години, а друго онзи ден да си проходил и вече да се пишеш "пристрастен" ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Може и малко грубо да звучи, ама един във врата, един в г*за и ... 4 годишно с извинение лайно ми било страстен пушач. Не вярвам, смешно ми е. Едно е да пушиш в продължение на години, а друго онзи ден да си проходил и вече да се пишеш "пристрастен" ;)

Когато родителите ти са роми и по цял ден това правят.... angry.gif Поне в България е така....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тайван ? Нищо лично,но може и в България да се види 4 год. деца да пушат... sad.gif

че то и тука го има. ето - в цигънската махала кой ли не пуши ;) нали са ми разправяли на училище кви ги имало...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Когато родителите ти са роми и по цял ден това правят.... angry.gif Поне в България е така....

Като родителите са роми изобщо няма да го заведат да се лекува. Какво им пука на тях, че детето им пуши ... Ама този "родител" и той се пише към тяхната партия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми циганска му работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да е жив и здрав! biggrin.gif

Баси, тия на 4 вече пушат. На 6 сигурно вече им се ражда първото дете...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

страшен смоукър е на снимката ! laugh.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм виждал в Кърджали и в Пловдив мисля че..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще допълня ,че ромите раждат понякога деца само и само ,за да прибират повече социални осигоровки.Трябва да има такъв закон,който да забранява раждането на деца,които след това немогат да бъдат издържани. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ще допълня ,че ромите раждат понякога деца само и само ,за да прибират повече социални осигоровки.Трябва да има такъв закон,който да забранява раждането на деца,които след това немогат да бъдат издържани. ;)

В Китай има закон "Нямаш прави да имаш повече от 2 деца" трябва да го въведат и при нас..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Те т'ва е..на 4 си дърт пушач, на 5 се жениш, на 6 ставаш баща, на 12 вече си дедо, на 15-16 у гроба biggrin.gif

В Китай има закон "Нямаш прави да имаш повече от 2 деца" трябва да го въведат и при нас..

Тоя закон знаеш ли въобще защо го има в Китай, бре момко? Там е пренаселено и ако продължават да се множат с голяма скорост ще трябва да живеят един върху друг. Ето затова е забранено да имат повече от 2 деца. Аз, ако мога да си ги гледам ще си направя и 5, ако искам.

Редактирано от Aragorn(Elesar) (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасно е това...веднага се замислям за поколението,което ще създадат тези деца...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Почвам да се чувствам супер задръстена...На 16 съм вече,а нито пуша,нито съм се омъжила,нито имам деца още.... biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пък както го описаха скоро май ще се и мре biggrin.gif Давай да действаме докато имаме време biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Почвам да се чувствам супер задръстена...На 16 съм вече,а нито пуша,нито съм се омъжила,нито имам деца още.... biggrin.gif

Нито си и девствена biggrin.gif (базик). :P

Аз лично не мога да повярвам 4 годишно дете да пуши... То на 4 години не знае дали му се пикае дори пък камоли да пуши :help:ohmy.gif Най-доброто лечение е пердаха... Я му цапни няколко шамара (да напълни гащите) да видите дали ще пуши!

Ама тъй е... днешната младеж е разглезена... отпусната и не знам още каква! Нямам думи просто :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С бой проблемите не се решават, а насилието, което се прилага върху детето, то после прилага върху жена си и децата си (в повечето случаи, не във всички).За това детенце не мога да кажа сигурно, защото бащата е страстен пушач.За днешната младеж: няма обществено мнение, децата пушат по улиците, по кафетата, в училище и освен да се каже, че е вредно нищо друго.Дори и на 17 си дете.А какви ще са децата на родители, които пушат и двамата от 10-15 години?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен колкото е по-изостанала страната по-отрано почват да пушат и пристрастените към никотина са повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Според мен колкото е по-изостанала страната по-отрано почват да пушат и пристрастените към никотина са повече

не само според теб, Световната Здравна Организация те е изпреварила в откриването на топлата вода :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Дали е наследствена зависимост, или понеже гледат как по цял ден тате го прави... :rolleyes: Което и от двете да е, родителското тяло трябва да се намеси

Редактирано от potrebitel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хем гледат кфо прави баща им и те.Ако дойдат в България да си свият по един качак biggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gifbiggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна възраст за пропушване... biggrin.gif

Сега сериозно - ужас, малко дете, а вече пуши, та се къса... По принцип съм против боя, но доста приказки, защо не трябва да прави това, евентуално няколко шамара и наказания няма да му се отразят зле... Естествено, лошото е, че този, който трябва да дава пример, прави същото, та приказките му едва ли ще хванат дикиш, както се казва... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...