Премини към съдържанието
Blue_Warrior

RQ:Програма за вмъкване на икони в walppapers

Препоръчан отговор

Някой знае ли програма с която от дадена снимка на декстопа например кола като натисна на фаровете и да се отваря програма или игра !

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За първи път чувам за такова нещо. Помня, че навремето правих някакви екперименти с Active Desktop, но там беше доста по-различно. Подобен ефект можеш да постигнеш с Flash анимация, но изобщо не става въпрос за обикновена картинка, досега не съм чувал за възможност в картинка да се вградят подобни функции.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Някой знае ли програма с която от дадена снимка на декстопа например кола като натисна на фаровете и да се отваря програма или игра !

:clap:

<{POST_SNAPBACK}>

Приятел,поразпитах за твоя въпрос защото ми стана много интересна идейката.

Важното е че по принцип такава програмка има.Просто очертаваш тази част която искаш да ти служи за бутон-настройваш я с оказан пъд до където да води този бътон.Лошото е че още не ми е казъл коя програма точно е добре да използвам но имаше нещо предвид за АкробатРийдър.Разбера ли нещо повече веднага ще те информирам и ще се постарая да е достатъчно разбираемо. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато поставиш картина в "Microsoft Office Word"(аз съм с офис 2003) и кликнеш с десният бутон на мишока върху нея има опция "Hyperlink..." указваш път до някоя папка в компа и готово,картинката вече е активна.За твоята цел обаче ще ти трябва ниякоя графична програмка като ФотоШоп или КорелДроул(за предпочитане е фотошопа,приятелят ми прави дестопите с нея)не съм разбрал как точно за сега.Само знам че и там е същото трябва да си очертаеш желаната част от картинката(примерно фара)и след това да намериш опцийката за линк.Ако разбера нещо по подробно ще ти кажа веднага!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

flychech, обяснението ти е правилно, но става въпрос за Word документ, а в случая потребителя пита за wallpaper, който може да сложи на дисктопа си. Само че ти ме навеждаш на мисълта, че може да се използва вградената в Windows XP опция да се слага уеб страница на десктопа и в самата тази страница да се направят бутони, които да стартират различни програми. Все пак самата идея няма да се реализира много лесно, така че ще ми е интересно дали има и друг вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
flychech, обяснението ти е правилно, но става въпрос за Word документ, а в случая потребителя пита за wallpaper, който може да сложи на дисктопа си. Само че ти ме навеждаш на мисълта, че може да се използва вградената в Windows XP опция да се слага уеб страница на десктопа и в самата тази страница да се направят бутони, които да стартират различни програми. Все пак самата идея няма да се реализира много лесно, така че ще ми е интересно дали има и друг вариант.

<{POST_SNAPBACK}>

Благодаря ти за пояснението!Не съм много на ясно,просто ми стана интересно въпросчето и реших да помогна с каквото мога но сега питам и се опитвам да напиша това което съм разбрал. cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах навремето един анимиран уолпейпър свързан с НФС. Та инсталираше се и точно както каза "трагеди" - интерпретира го като уеб страница за фон. Тапета беше направен на флаш и можеше да си слагаш картинки - коли мадами, светлини дори да се слуша радио. Сега съм на линукс, но когато си пусна ъиндоуса ще кача файла някъде за да го видите как е направен.

готово! http://xsakex.data.bg/upload/

Редактирано от xsakex (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.