Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем-Opel Zafira

Препоръчан отговор

здравеите имам проблем с радиатора за парното обаче немога даго сваля някои можели дами даде съвет  става въпрос за опел зафира 2001 2.2 вензин благодаря.

Сваля се цялото табло!Сигурен ли си ,че ще се занимаваш ти с тая работа!?!?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сваля се цялото табло!Сигурен ли си ,че ще се занимаваш ти с тая работа!?!?

Ми защо да не пробва ! Теб да не те подведе името на аватара нещо и от там да си мислиш че няма да се занимава ? Определено не е същия защото едва ли ще е минал на зафира !

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

здравейте,имам проблем с централното заключване модел 2008,не работи нито с ключ нито с аларма.Бушоните са здрави.

Ми значи централното не работи. Не е кой знае ква фина техника, ама все пак ако не разбираш за кво иде реч, ходи на специалист. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Здравейте имам опел зафира 2000г, дизел,като пускам парното стъклата се изпотяват и уросяват от каде идва проблема.Предварително благодаря

Може би трябва да смените филтъра на купето, за да може да работи по-добре парното и да изсушава прозорците.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може би трябва да смените филтъра на купето, за да може да работи по-добре парното и да изсушава прозорците.

Да допълня още две възможности:

-клапата за достъп на въздух от вън е затворена и циркулира само този в купето

-теч от радиатора на парното(достатъчно е съвсем незабележимо да сълзи даже):проверете за загуба на охладителна течност в системата,проверете конденза по стъклата дали е мазен и има ли някакъв мирис(ако използвате антифриз)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 месеца по-късно...

Моята Зафира е 2002г. DTI Имам проблем с ГНП-то... Когато загрее двигателя, колата изгасва! Изчаквам я 20-30 мин и запалва без проблем, след 10-15 мин пак изгасва. Помпата ми е с една букса и номер ****015, с малката електроника-казаха ми че е от нея. Възможно ли е да е от друго?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

здравеите имам проблем с радиатора за парното обаче немога даго сваля някои можели дами даде съвет  става въпрос за опел зафира 2001 2.2 вензин благодасс

с голямо закаснение ( свалих си сам радиатора ) без да свалям таблото проблема беше в уплатнението прастен4е

гумено и пак го ка4их далго е за обяснение скаип иво716

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 5 седмици по-късно...

И аз имах същия проблем на същия модел кола. Значи проблема ти е в (Ер джи ер-а), ходих при голяма сума от монтьори, но никой не успя да го поправи, около 500 лева отидоха до тогава, след това си поръчах нова част, смениха я и сега е супер. Частта е около 350 - 400 лв. с монтажа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 месеца по-късно...

Здравейте

Имам зафира 1,6 101 кс 200 г. с газова уредба и ми свети крушка на таблото кола с англйски ключ . Казаха че е от ЕГР клапана смених го и пак свети, бях в ауторизиран сервиз на опел и пак свети. ЩЕ МОЖЕЛИ ПОМОЩ !!

БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРОТЕЛНО !

Здравейте.
От скоро си купих Зафира и не съм много запознат с електрониката.Светна ми лампа,която изобразява кола и върху нея гайчен ключ. Какво означава това?
Ако знаете и за другите сигнални жълти лампи по таблото- пишете какво означават.

Благодаря предварително! 

Ще ми кажеш ли дали реши проблема и ако си го решил от какво е било 

БЛАГОДАРЯ  ПРЕДВАРИТЕЛНО  !!!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 10 месеца по-късно...
  • 1 година по-късно...

имам проблем със опел зафира както работи гасне  след  20 30  минути  пак пали  смених бобина дачик на  колянов  вал помогнете  моля  ако  знаете

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 10 месеца по-късно...

Здравейте колеги,свети ми на таблото триъгълник в него кола ,Имам Опел Зафира  2 000 г бензин -газ Ходех на много майстори но няма подобрения от време на време ми се включва Винтелатора. и колата спира  като спре пак пали Моля помогне 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, Valentin Valev написа:

Здравейте колеги,свети ми на таблото триъгълник в него кола ,Имам Опел Зафира  2 000 г бензин -газ Ходех на много майстори но няма подобрения от време на време ми се включва Винтелатора. и колата спира  като спре пак пали Моля помогне 

Попитайте във форума на Опел - вероятноста да ви помогнат там, е по-голяма.

Редактирано от Богатир (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване