Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

regiii

Какво бихте предпочели ако сте на необитаем остров

Какво бихте избрали?  

114 гласували потребители

1. 1. Какво бихте избрали?

• 1.Кибрит
      31
    • 2.Палатка
      24
    • 3.Плажен чадър
      2
    • 4.Надуваем дюшек
      4
    • 5.Мобилен телефон
      19
    • 6.Шапка
      1
    • 7.Жена/мъж
      17
    • 8.Компютър с интернет
      10
    • 9. Друго
      0

Препоръчан отговор

Е какво бихте избрали?Показвало черта от характера...Дали умеете да оцелявате... :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е отговорът кой ще оцелее и кой не ??/ проспуснал/а си и НОЖ мисля че това е нещото което ще взема ако ми се наложи защото с нож е по лесно от колкото само с кибрит но като се замисля ако имам кибрит ще запаля огън и ще нагорещя камък и ще стане острие така че май правилният отговор е кибрит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даммм и аз определено бих взела кибрита,защото той би бил най- полезен.И все пак ако попадна на самотен остров много ми се иска да имам и едно любимо същество до мен :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако попадна на необитаем остров, никое от тези няма да ми е от кой знае каква полза. 1, кибрит - малко повече мъка ще си запаля огън и без кибрит. 2, палатка - място за спане може да се направи с клони и листа. 3, плажен чадър - също може да се направи с клони и листа. 4, надуваем дюшег - едва ли ще мога да се измъкна от този остров с дюшег, просто няма да стигна много далеч с него. 5, мобилен телефон - едва ли ще има обхват, пък дори и да има ... всъщност ми се струва, че едно ге-се-ме ще ми свърши най-много работа. 6, шапка - едно палмово листо на главата и ае готово :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това ти трябва НОЖ иначе криво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако попадна на необитаем остров, никое от тези няма да ми е от кой знае каква полза.

1, кибрит - малко повече мъка ще си запаля огън и без кибрит.

2, палатка - място за спане може да се направи с клони и листа.

3, плажен чадър - също може да се направи с клони и листа.

4, надуваем дюшег - едва ли ще мога да се измъкна от този остров с дюшег, просто няма да стигна много далеч с него.

5, мобилен телефон - едва ли ще има обхват, пък дори и да има ... всъщност ми се струва, че едно ге-се-ме ще ми свърши най-много работа.

6, шапка - едно палмово листо на главата и ае готово :)

<{POST_SNAPBACK}>

Не знаех че си спец в паленето на огън без кибрит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тао става но с много мъки а ако преди това е валяло дъжд просто няма начин :) но ако е сухо мисля че за около 30 минути яко мъки ще успее аз съм го правил 2-3 пати за да се науча и за около 30-40 минути става но трябва да си много бърз в ръцете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай ще взема телефон с надеждата, че ще мога да се закача към някоя мрежа, използваща сателит, на бг мрежите няма да разчитам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай ще взема телефон с надеждата, че ще мога да се закача към някоя мрежа, използваща сателит, на бг мрежите няма да разчитам  Публикувано изображение

<{POST_SNAPBACK}>

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре,а ако вали повече от обичайното,как ще запалите огън?Дори кибритът няма да ви помогне,но както и да е. За това телефонът е по-доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вали повече от нормално просто намираш малко по сухи клони и ако имаш с какво ги настъргваш да станат почти на прах или на много малки клечки после ги палиш и почваш да слагаш по големи и по големи а най големите ги слагаш от страни за да съхнат и после ги слагаш малко пуши повече но става тествано е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вали повече от нормално просто намираш малко по сухи клони и ако имаш с какво ги настъргваш да станат почти на прах или на много малки клечки после ги палиш и почваш да слагаш по големи и по големи а най големите ги слагаш от страни за да съхнат и после ги слагаш малко пуши повече но става тествано е :)

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси за прояснението.Виждам,че си готов да оцеляваш :)

Други Съвети няма ли да дадеш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам планината и горите още от малак наще ме водят по палатки, язовири и тн по късно почнах да ходя и по пещери обожавам да се чувсвам като робин зон крузо просто има няква красота в това да си сам в планината на палатка или просто под звездите а съвети давам винаги ако мога да помогна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във възможните отговори трябва да се добави и искам да взема Duvi с мен, в случай че телефонът все пак не свърши работа :):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах ок но при положение че ти носиш раницата със необходимите неща :) без нея не тръгвам никъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах за кибрит от изброените защото това е най-полезното,ако си на самотен остров.Ако имаше опция нож щях да гласувам за нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз тва казах ама е на нема нож като опция :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези, които наистина са затрудени в избора си, тази тема ми се струва, че ще бъде от полза. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чадър разбира се да се опъна на плажа докато доиде помощ Публикувано изображение От изброените най-лесно е с телефона за какво ми са кибрити и ножове като мога да се обадя и са ме спасят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като изключим сичката техника, дрехи и гримове от нас, бих си взела и някой мъж за всеки случай.. ако ми стане скучно Публикувано изображение:hush:

ами абсурд да запаля огън с нещо друго освен запалка и кибрит, а пък без него едва ли ще оцелея.. все пак дори и да си намеря някаква ходеща храна, нямам намерение да я ям сурова! ;) тъй че взимам кибрита

на джи-се-ме-та не разчитам, че нещо не мога да налучкам обхвата никога

ПП> а защо няма в отговорите "същество от противоположния пол"? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуваем дюшек!!! Ще го вградя в примитивната лодка, която ще направя за да се измъкна от този остров. А да питам, хората с кибрита като им свърши какво ще правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуваем дюшек!!!

Ще го вградя в примитивната лодка, която ще направя за да се измъкна от този остров.

А да питам, хората с кибрита като им свърши какво ще правят.

<{POST_SNAPBACK}>

а ти да си чувал за пестене на клечки и поддържане на огъня? :hush: пък и аз имам намерението докато ми свърши кибрита да съм се измъкнала от тоя остров, че иначе ще откача Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуваем дюшек!!!

Ще го вградя в примитивната лодка, която ще направя за да се измъкна от този остров.

А да питам, хората с кибрита като им свърши какво ще правят.

<{POST_SNAPBACK}>

Хех този надуваем дюшек според тебе колко ще издаржи ? Ти сам каза, че ще го сложиш в примитивната лодка която направиш. Мисля че тази лодка ще има доста ръбчета и остри краища. Така че дюшека го отпиши още като седнеш на него :hush:. Сега за кибрита Кити е много права палиш ведъж огъня и го потдържаш и си оставаш с пълен кибрит. А имаш ли огън сичко е наред даже и лодка можеш да си направиш. Дърво можеш да повалиш , доста неща можеш да направиш само с огън. Може да ти се струва фантастично но е така. Огънят е сила която трудно можеш да пренебрегнеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех този надуваем дюшек според тебе колко ще издаржи ? Ти сам каза, че ще го сложиш в примитивната лодка която направиш. Мисля че тази лодка ще има доста ръбчета и остри краища. Така че дюшека го отпиши още като седнеш на него :). Сега за кибрита Кити е много права палиш ведъж огъня и го потдържаш и си оставаш с пълен кибрит. А имаш ли огън сичко е наред даже и лодка можеш да си направиш. Дърво можеш да повалиш , доста неща можеш да направиш само с огън. Може да ти се струва фантастично но е така. Огънят е сила която трудно можеш да пренебрегнеш ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Пише се "поддържа"

А ти няма ли да спиш? Не може да поддържаш огън 24 часа в денонощието :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за поправката :hush: а иначе поДдържането на огъня не е голяма философия преди да заспиш слагаш повече дърва и готово. Но ако завали докато спиш тва друг въпрос, просто като се сабудиш разравяш пепелта и винаги има въглени които телят още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.