Премини към съдържанието
regiii

Какво бихте предпочели ако сте на необитаем остров

Какво бихте избрали?  

114 гласували потребители

1. 1. Какво бихте избрали?

• 1.Кибрит
      31
    • 2.Палатка
      24
    • 3.Плажен чадър
      2
    • 4.Надуваем дюшек
      4
    • 5.Мобилен телефон
      19
    • 6.Шапка
      1
    • 7.Жена/мъж
      17
    • 8.Компютър с интернет
      10
    • 9. Друго
      0

Препоръчан отговор

Е какво бихте избрали?Показвало черта от характера...Дали умеете да оцелявате... :huh:

Редактирано от capnemo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв е отговорът кой ще оцелее и кой не ??/ проспуснал/а си и НОЖ мисля че това е нещото което ще взема ако ми се наложи защото с нож е по лесно от колкото само с кибрит но като се замисля ако имам кибрит ще запаля огън и ще нагорещя камък и ще стане острие така че май правилният отговор е кибрит

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Даммм и аз определено бих взела кибрита,защото той би бил най- полезен.И все пак ако попадна на самотен остров много ми се иска да имам и едно любимо същество до мен :huh:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако попадна на необитаем остров, никое от тези няма да ми е от кой знае каква полза. 1, кибрит - малко повече мъка ще си запаля огън и без кибрит. 2, палатка - място за спане може да се направи с клони и листа. 3, плажен чадър - също може да се направи с клони и листа. 4, надуваем дюшег - едва ли ще мога да се измъкна от този остров с дюшег, просто няма да стигна много далеч с него. 5, мобилен телефон - едва ли ще има обхват, пък дори и да има ... всъщност ми се струва, че едно ге-се-ме ще ми свърши най-много работа. 6, шапка - едно палмово листо на главата и ае готово :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това ти трябва НОЖ иначе криво

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако попадна на необитаем остров, никое от тези няма да ми е от кой знае каква полза.

1, кибрит - малко повече мъка ще си запаля огън и без кибрит.

2, палатка - място за спане може да се направи с клони и листа.

3, плажен чадър - също може да се направи с клони и листа.

4, надуваем дюшег - едва ли ще мога да се измъкна от този остров с дюшег, просто няма да стигна много далеч с него.

5, мобилен телефон - едва ли ще има обхват, пък дори и да има ... всъщност ми се струва, че едно ге-се-ме ще ми свърши най-много работа.

6, шапка - едно палмово листо на главата и ае готово :)

<{POST_SNAPBACK}>

Не знаех че си спец в паленето на огън без кибрит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тао става но с много мъки а ако преди това е валяло дъжд просто няма начин :) но ако е сухо мисля че за около 30 минути яко мъки ще успее аз съм го правил 2-3 пати за да се науча и за около 30-40 минути става но трябва да си много бърз в ръцете :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай ще взема телефон с надеждата, че ще мога да се закача към някоя мрежа, използваща сателит, на бг мрежите няма да разчитам Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всеки случай ще взема телефон с надеждата, че ще мога да се закача към някоя мрежа, използваща сателит, на бг мрежите няма да разчитам  Публикувано изображение

<{POST_SNAPBACK}>

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре,а ако вали повече от обичайното,как ще запалите огън?Дори кибритът няма да ви помогне,но както и да е. За това телефонът е по-доброто решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вали повече от нормално просто намираш малко по сухи клони и ако имаш с какво ги настъргваш да станат почти на прах или на много малки клечки после ги палиш и почваш да слагаш по големи и по големи а най големите ги слагаш от страни за да съхнат и после ги слагаш малко пуши повече но става тествано е :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вали повече от нормално просто намираш малко по сухи клони и ако имаш с какво ги настъргваш да станат почти на прах или на много малки клечки после ги палиш и почваш да слагаш по големи и по големи а най големите ги слагаш от страни за да съхнат и после ги слагаш малко пуши повече но става тествано е :)

<{POST_SNAPBACK}>

Мерси за прояснението.Виждам,че си готов да оцеляваш :)

Други Съвети няма ли да дадеш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обожавам планината и горите още от малак наще ме водят по палатки, язовири и тн по късно почнах да ходя и по пещери обожавам да се чувсвам като робин зон крузо просто има няква красота в това да си сам в планината на палатка или просто под звездите а съвети давам винаги ако мога да помогна :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във възможните отговори трябва да се добави и искам да взема Duvi с мен, в случай че телефонът все пак не свърши работа :):)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах ок но при положение че ти носиш раницата със необходимите неща :) без нея не тръгвам никъде

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гласувах за кибрит от изброените защото това е най-полезното,ако си на самотен остров.Ако имаше опция нож щях да гласувам за нея :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз тва казах ама е на нема нож като опция :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чадър разбира се да се опъна на плажа докато доиде помощ Публикувано изображение От изброените най-лесно е с телефона за какво ми са кибрити и ножове като мога да се обадя и са ме спасят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като изключим сичката техника, дрехи и гримове от нас, бих си взела и някой мъж за всеки случай.. ако ми стане скучно Публикувано изображение:hush:

ами абсурд да запаля огън с нещо друго освен запалка и кибрит, а пък без него едва ли ще оцелея.. все пак дори и да си намеря някаква ходеща храна, нямам намерение да я ям сурова! ;) тъй че взимам кибрита

на джи-се-ме-та не разчитам, че нещо не мога да налучкам обхвата никога

ПП> а защо няма в отговорите "същество от противоположния пол"? :)

Редактирано от kitty (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуваем дюшек!!! Ще го вградя в примитивната лодка, която ще направя за да се измъкна от този остров. А да питам, хората с кибрита като им свърши какво ще правят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуваем дюшек!!!

Ще го вградя в примитивната лодка, която ще направя за да се измъкна от този остров.

А да питам, хората с кибрита като им свърши какво ще правят.

<{POST_SNAPBACK}>

а ти да си чувал за пестене на клечки и поддържане на огъня? :hush: пък и аз имам намерението докато ми свърши кибрита да съм се измъкнала от тоя остров, че иначе ще откача Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надуваем дюшек!!!

Ще го вградя в примитивната лодка, която ще направя за да се измъкна от този остров.

А да питам, хората с кибрита като им свърши какво ще правят.

<{POST_SNAPBACK}>

Хех този надуваем дюшек според тебе колко ще издаржи ? Ти сам каза, че ще го сложиш в примитивната лодка която направиш. Мисля че тази лодка ще има доста ръбчета и остри краища. Така че дюшека го отпиши още като седнеш на него :hush:. Сега за кибрита Кити е много права палиш ведъж огъня и го потдържаш и си оставаш с пълен кибрит. А имаш ли огън сичко е наред даже и лодка можеш да си направиш. Дърво можеш да повалиш , доста неща можеш да направиш само с огън. Може да ти се струва фантастично но е така. Огънят е сила която трудно можеш да пренебрегнеш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хех този надуваем дюшек според тебе колко ще издаржи ? Ти сам каза, че ще го сложиш в примитивната лодка която направиш. Мисля че тази лодка ще има доста ръбчета и остри краища. Така че дюшека го отпиши още като седнеш на него :). Сега за кибрита Кити е много права палиш ведъж огъня и го потдържаш и си оставаш с пълен кибрит. А имаш ли огън сичко е наред даже и лодка можеш да си направиш. Дърво можеш да повалиш , доста неща можеш да направиш само с огън. Може да ти се струва фантастично но е така. Огънят е сила която трудно можеш да пренебрегнеш ;)

<{POST_SNAPBACK}>

Пише се "поддържа"

А ти няма ли да спиш? Не може да поддържаш огън 24 часа в денонощието :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за поправката :hush: а иначе поДдържането на огъня не е голяма философия преди да заспиш слагаш повече дърва и готово. Но ако завали докато спиш тва друг въпрос, просто като се сабудиш разравяш пепелта и винаги има въглени които телят още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.