Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Тази година съм студент и се замислям за ново ПЦ , че лапа вече доста ми отесня и много ме дразни;) .Та ми се иска да си стъкмя нещо по така живичко демек.Но имам няколко изисквания към бъдещата ми конфигурация :

1:Да е много тиха или до колкото е възможно де :) , че в квартирата няма да съм сам

2:Да не ме прави почетен клиент на НЕК

3:Да е стабилна и бърза

4:Да е що годе малка по габарити кутията , все пак да не е като някоя full tower(с нея ще се обикаля пътя София-Русе-Видин)

Игри , надживял съм ги вече , а май няма да остава много време заради ученето , но от време на време(един път на 2 месеца) разцъквам по нещо и то за 5 минути.

Като финанси ограничени до 1600лв. като в тея пари да е включен и монитор , но нещо до 350" и 19инча .

Клок ще има , но не И ИЗДЕВАТЕЛСТВА :) приемам както Интел така и АМД.

ПП.Имам си ДВД печка , флопи , плъх и клавиатура а забравих и колоните си ги имам(любимата ми стерео уредба)

ППП.Нета в квартирата е безжичен така , че и дъното трябва да има WiFI.

Поздрави !!! BO4KO

Редактирано от boroman21 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: ASUS P5K-E/WIFI-AP /P35/LGA775

CPU: C2 DUO E7200 /2.53/1066/3M BOX

VGA: ASUS EAH3650 SILENT/HTDI

RAM: 1GB DDR2 800 SUPER T CL4

HDD: 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB

PSU: Chieftec 550W 24pin

Case: По избор. Търси нещо по-малко и с по-дебели ламарини.

Monitor: ASUS 20 LCD VW202SR/5MS/WSXGA+

----------------------------------------------------------------

1295 лева крайна цена. Видео картата е Silent, въпреки че аз не съм им фен. Захранването е тихо. Само охладителя на процесора е като моторна резачка. Затова вземи един такъв примерно, който дори и без вентилатор ще върши работа. Все пак е за предпочитане да сложиш един тих 120мм.

Остават още 200 лева ... Ти избери в какво ще ги вложиш. Я в хард, я в RAM (ако е RAM вземи 2х2GB A-DATA DDR2 800). Може и по-як процесор - Е8200 ... Щом ще клокваш и си отделил голям бюджет не се насочвай към АМД. Обаче ми е интересно как ще го мъкнеш горкия нагоре-надолу. Захранванията тежат, охлажданията също (така че каквото и да избереш, все ще тежи) ...

За WiFi-то на дъното все добри неща мога да ти кажа доколкото съм го ползвал. Проблеми няма, открива мрежите и се свързва бързо, държи стабилна връзка ...

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само да те питам щом ще го мъкнеш лаптоп нестава ли ? затова за което си споменал само клок ще му липсва но...

иначе ако е настолен бих сменил предложения от хактор хард с един WD 320 от тези с една плоча,защото са бързи,тихи,и по-студени...ако искаш може да вземеш 640 който е 2х320 т.е с 2 плочи

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното от подписа има WiFi и съм много домолен.Няма да сгрешиш като ползваш тази опция:clap:

Единствено рама е малко на тая конфигурация , но гледам че xactoR е предложил и 2х2GB A-DATA DDR2 800 и харда вземи 500ГБ или 640ГБ на Western digital.

Видеото може и 9600ГСО , но щом си отрязал игрите , добре е :wors:

Редактирано от [email protected] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
само да те питам щом ще го мъкнеш лаптоп нестава ли ? затова за което си споменал само клок ще му липсва но...

coolmeen , аз искам малко по-мощен компютър , а не лаптоп дет мисли като за световно .И всяка дейност която извършвам да се върши от настолна конфигурация 2-3 пъти по-бързо.Вярно не съм много мобилен с него , но поне е по мощен.

ПП.Работил съм със лап и знам колко е тегаво всичко на него , било то гледане на филмИ, музика или темподобни .

За харда [email protected] е прав , имам доста богата колекция от , филми , музика и клипове , която огива към 420гб и още ще расте та , евентуално хардовете 2*500/640гб в RAID.

Благодаря , на отзовалите се !!!Очаквам и други предложения :clap::wors:;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абее, то в момента има лаптопи с двуядрени процесори и доволно количество памет. За 1600 лв. може да се вземе нещо доста добро. Единствените минуси - па-малък хард, почти никаква възможност за клок и не особено добра видео карта. Но самата машина пак е доста по-бърза от необходимото за гледане на филми и т.н.

Само да вметна - не прави RAID. Общо взето бързината на тоя масив е сравнително незабележима, освен ако не конвертираш нещо или ако ползваш архивиращи програми като winrar. Да не говорим, че тия RAID-ове се скапват почти всеки месец и всичко от харда заминава (което едва ли ще е добре дошло за студент) ... Така че ... по-добре карай без RAID.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Oобощено от мненията до сега:

АSUS P5K-E/WiFi

E8200BOX+Xigmatek S1283

2x2GB A-DATA 800

640GB WD AAKS

Chieftec GPS-550AB-A

Кутия

22" LG 226WTQ/ASUS VW222U - не S защото е без DVI

По груби сметки точно се вписва в бюджета ти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Oобощено от мненията до сега:

АSUS P5K-E/WiFi

E8200BOX+Xigmatek S1283

2x2GB A-DATA 800

640GB WD AAKS

Chieftec GPS-550AB-A

Кутия

22" LG 226WTQ/ASUS VW222U - не S защото е без DVI

По груби сметки точно се вписва в бюджета ти.

Людмиле, къде ти е видео картата, бе, човек?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това ще бъде:

АSUS P5K-E/WiFi

ASUS EAH3650 SILENT/HTDI

E8200BOX+Xigmatek S1283

2x2GB A-DATA 800

640GB WD AAKS

Chieftec GPS-550AB-A

22" LG 226WTQ/ASUS VW222U

Кутията ще си я избера , на принципа "око да види , ръка да пипне" .

Благодаря на всички за предоставените съвети :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Людмиле, къде ти е видео картата, бе, човек?

Мммда, проспал съм я. :P Щом няма да се играе, предлагам една такава ще е напълно достатъчна, ама за в случай че все пак ти се доиграе нещо, може да сложиш това.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мммда, проспал съм я. :P Щом няма да се играе, предлагам една такава ще е напълно достатъчна, ама за в случай че все пак ти се доиграе нещо, може да сложиш това.

Мда, и аз това съм посочил. Човека може да е спокоен в избора.

boroman21 ... Успех и да не забравиш да споделиш резултатите от клока :P

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това което пишат колегите е много хубаво. Тишината която ти дава лаптопа трудно се постига с настолен компютър. Шума е особено забележим вечер когато всичко е затихнало. Дори и 3D платката да е silent ще трябва някакъв въздушен поток в кутията, което е равно на вентилатор. Съвременните вградени видеоускорители предлагат възможноста да си пуснеш някоя игра на по- ниски настройки, а същевременно не се нуждаят от охлаждане. Очаква се INTEL да пуснат ново вградено 3D ядро, но кога незнам- щяло да е доста добро. Може да се възползваш и от технологията на AMD - Hybrid Crossfire. Точно сега не е най-подходящия момент да пазаруваш. Очаква се излизането на много нови технологии, а съответно на старите ще се занижат цените. Ако излязат новите мобилни платформи на Intel и AMD старите ще поевтинеят и ще имаш възможността за по - бърз лаптоп за тези парички.

Редактирано от peterstamov (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти едно предложение и от мен:

MB: JETWAY - JETWAY I35P-SG, LGA775, Intel P35 Chipset 1333, PCIE 16x-2, 8ch audio SATA Raid

RAM: Corsair DDR2 2G Kit, 800MHz,TWIN2X2048-6400C5DHX G(2x1GB)

VGA: Asus EAH3650 SILENT/HTDI/256M, 128bit, DDR3

PSU: Chieftec CFT-650-14CS

HDD: Samsung 750 Samsung, SerialATA, 7200, 32MB

CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, LGA775, BOX /клокващ се от раз на 4GHz без нужда от много ток и допълнително охлаждане!/

Monitor: Philips 22" Wide TFT 220VW8FB,22" Wide TFT , HDCP ready, TCO'03, DVI-D, Black

Wi-Fi: LINKSYS WMP54G Wireless-G Network PCI card /много по-добро от всеки един вграден Wi-Fi адаптор!/

Крайна цена: 1,547.71 лв.

П.П: OS: Windows XP Pro

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абсолютно ненужен пост!

"...лапа вече доста ми отесня и много ме дразни :shake_puter: ", "Игри - надживял съм ги вече..." - човека вече си има лаптоп, а ти му предлагаш нов! Че на всичкото отгоре и геймърски?!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ето ти едно предложение и от мен:

MB: JETWAY - JETWAY I35P-SG, LGA775, Intel P35 Chipset 1333, PCIE 16x-2, 8ch audio SATA Raid

RAM: Corsair DDR2 2G Kit, 800MHz,TWIN2X2048-6400C5DHX G(2x1GB)

VGA: Asus EAH3650 SILENT/HTDI/256M, 128bit, DDR3

PSU: Chieftec CFT-650-14CS

HDD: Samsung 750 Samsung, SerialATA, 7200, 32MB

CPU: Intel Core 2 Duo E8400, 3GHz, LGA775, BOX /клокващ се от раз на 4GHz без нужда от много ток и допълнително охлаждане!/

Monitor: Philips 22" Wide TFT 220VW8FB,22" Wide TFT , HDCP ready, TCO'03, DVI-D, Black

Wi-Fi: LINKSYS WMP54G Wireless-G Network PCI card /много по-добро от всеки един вграден Wi-Fi адаптор!/

Крайна цена: 1,547.71 лв.

П.П: OS: Windows XP Pro

Калпаво е дъното при такъв бюджет. cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Калпаво е дъното при такъв бюджет. :B)

За това "калпаво" дъно във форума на Hardwarebg има изписани близо 30 страници!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мой ред:

Процесор: ТОЗИ - 357лв

Дъно: ТОВА - 146лв

РАМ: ТАЗИ - 180лв.

Хард диск: TOЗИ - 160лв

Захранване: TOBA - 100лв

Кутия и ДВД по избор, оставям ти 150лв за двете...

Монитор: E TE TOЯ ТЕ - 350лв

ВИДЕО: 3650 Радеон Сапфир - 130лв.

Всичко идва около 1500лв... Машината държи и на клок според ревютата, докарва се на 3 гиги процесора на бокс охладителя... Видеото е добро, ако задържиш до две седмици може и по-мощно видео да вземеш... За харда съвета ми е да държиш да е от въпросните уестърни с две пло1ки по 320, щот са бла бла бла... Има писано доста по въпроса за харда, просто настоявай за тоя модел...

Тва от мене, получаваш доста мощен комп за 1500лв...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За това "калпаво" дъно във форума на Hardwarebg има изписани близо 30 страници!!!

Мда, и още от първата страница се започва с едно неработещо дъно и с уточнението, че трябва да си флашнеш БИОС-а за да запали, голяма работа е дъното, спор няма laugh.gif Ако става дъма за главното му предимство - цената, мога да препоръчам и един Ашрок за целта, още по-евтин ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро дъно е, имаше проблеми в началото с първите BIOS-и, но сега вече са изчистени и мога да кажа, че наистина си заслужава, дори за клок от не екстремални потребители!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MB: JETWAY - JETWAY I35P-SG

CPU: Intel Core 2 Duo E8400

Ram

HDD

ВИДЕО: 3650 Радеон Сапфир - 130лв.

PSU

mONITOR

За останалите пари , кутия , ДВД и охлаждане за да клокнеш дзвера до към 4-4,2 гиги 24/7

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мда, и още от първата страница се започва с едно неработещо дъно и с уточнението, че трябва да си флашнеш БИОС-а за да запали, голяма работа е дъното, спор няма :lol: Ако става дъма за главното му предимство - цената, мога да препоръчам и един Ашрок за целта, още по-евтин ;)

Мисля че поста ти не е нищо друго освен Off topic, но за да не става и моя такъв няма да те убеждавам да дочетеш и останалите страници до края (а не само първата) ами ще поясня защо съм избрал останалите компоненти точно такива:

RAM: Corsair DDR2 2G Kit, 800MHz - тази памет от раз тръгва на 1066 на 5-ци лат.

HDD: Samsung 750 Samsung, SerialATA, 7200, 32MB - този "дървен" хардиск притежава една много хубава опция за тези които искат ТИХ диск, а именно - Automatic Acoustic Management. И за разлика от предлагания WD е с 32МВ кеш, а не само с 16. (и 100ГБ отгоре де :B) )

PSU: Chieftec CFT-650-14CS - това захранване е с една идея по-тихо от по-малките. Причината - 140мм перка вместо 120мм. Освен това е тип Cable Management, а цената е съвсем малко по-голяма от тази на 500 ватовото!

П.П: последните редове се отнасят по-скоро за Lyudmil, който явно е много добър в критикуването без обосновка...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че поста ти не е нищо друго освен Off topic, но за да не става и моя такъв няма да те убеждавам да дочетеш и останалите страници до края

...

Автора, пуснал темата, очаква предложения и мнения за хубава, бърза и тиха машинка а не бюджетна. Не ми се чете написаното в другия форум, не ми допада съдържанието и стила на писане там. Дори и за бюджетна машинка бих избрал друго дъно а тв.диск Самсунг не бих препоръчал и на теб дори. Монитора не е лош но има по-добри предложения. С въпросната wifi карта съм имал предимно неприятни преживявания. Захранването е добро но бих предпочел класическият му вариант. ;)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че поста ти не е нищо друго освен Off topic, но за да не става и моя такъв няма да те убеждавам да дочетеш и останалите страници до края (а не само първата) ами ще поясня защо съм избрал останалите компоненти точно такива:

RAM: Corsair DDR2 2G Kit, 800MHz - тази памет от раз тръгва на 1066 на 5-ци лат.

HDD: Samsung 750 Samsung, SerialATA, 7200, 32MB - този "дървен" хардиск притежава една много хубава опция за тези които искат ТИХ диск, а именно - Automatic Acoustic Management. И за разлика от предлагания WD е с 32МВ кеш, а не само с 16. (и 100ГБ отгоре де cool.gif )

PSU: Chieftec CFT-650-14CS - това захранване е с една идея по-тихо от по-малките. Причината - 140мм перка вместо 120мм. Освен това е тип Cable Management, а цената е съвсем малко по-голяма от тази на 500 ватовото!

П.П: последните редове се отнасят по-скоро за Lyudmil, който явно е много добър в критикуването без обосновка...

Не съм съгласен за паметта, защото аз търсех такава и съм проверил. Първо паметта, която тръгва от раз на 1066Mhz CL5 е същия кит 800Mhz, но CL4. И второ Corsair спряха производството на памети с микрон чипове(тези които се оверклокват както казваш) и да намериш такава по магазините е невъзможно. Като искаш да работи на 1066Mhz си купуваш 1066Mhz памет, не са толкова по-скъпи от 800Mhz CL4 и не се чудиш ще се клокнат или не. Особено за процесори като E7200 и E8xxx, които имат голям потенциал и се мисли за оверклок с висока шина, определено трябва нещо повече от 800Mhz.

За хард диска Samsung F1 все хубави неща чета, но лично не съм имал "преживявания" с него. За сметка на това съм сменил всички останали марки и моето мнение е ако някой иска тих хард диск да си вземе Seagate, които нямат нужда от пускане на AAM и забавяне на seek performance-a.

Замисли се кое дъно си заслужава повече. Дали дъно на Jetway, които направиха едно-две добри дъна и си прославиха името с тях, или да дадеш пари за Gigabyte или ASUS, които имат серия от толкова добри и по-добри дъна (и не само дъна), а имената са им световно известни. Да не говорим за поддръжката, които имат GB и ASUS.

С казаното за E8400 съм съгласен. Тръгва от раз на 4Ghz без нужда от много ток и допълнително охлаждане - да, но дали работи стабилно и с нормални температури - не. Ако ще се оверклоква 45nm процесор, бокса не върши работа.

Ако трябваше да напиша и аз някаква конфигурация би се доближила най-много до предложената от xactoR. ASUS имат Mini кутии, които могат да свършат добра работа и са доста евтини.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване