Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

Повече от 500W(да не кажа 450) надали са нужни и ако ще се дават над 100лв за PSU, то нека поне да е нещо наистина хубаво(не че Chieftekc не са хубави - и аз съм с такова) и се сещам да предложа Corsair HX520(производство на Seasonic), като едно от най-тихите и ефективни захранвания продавани у нас.

Samsun не смея да препоръчам докато не се докаже модела във времето с надеждна работа, както го правят от Hitachi и WD последните 2 години. Преди време Samsun бяха едни от първите който пуснаха 320GB диск, който също бе много хвален, ама след по-продължителна работа се оказа, че точно те се връщат най-често в сервиза за гаранционно обслужване - пък нека са бързи и тихи.

zebo_dino каза за паметта, а при тия цени в момента е престъпление да не се снабдиш с 4GB RAM. :rolleyes:

Последно, колкото и да е хубав Jetway-а, все пак е бюджетно дъно и няма място в подобна конфигурация. Коментирали сме не еднократно това, че една конфигурация трябва да е най-вече добре балансирана и съобразена с нуждите на човека който я ползва, а бюджетно дъно окомплектовано с доста мощен процесор, малко RAM и мощно захранване не се вписват в моите представи за балансираност.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гледам че бая хора са се хванали да оспорват моя пост, но това всъщност е добре! Нали за това мъдрите хора са казали "В спора се ражда истината" ;)

А сега по темата - този път съм почти напълно съгласен с думите на Lyudmil! Особено ако наистина е такова положението в момента с паметите на Corsair. Аз лично съм тествал тези които предложих и те си работеха на 1066, но истината е че това беше преди повече от година, а явно вече тази памет не е това което беше :(

За Samsunga обаче искам да кажа, че в момента са много по-добри от Seagate! Казвам го от личен опит - преди 4 месеца си взех 500GB Seagate с 32МВ кеш, но след като го слушах два дни как "чегърта" го смених със 500GB Samsung с който си и останах. Причината за тази смяна ( и чегъртането) беше в липсата на АutoАcustМan. при Seagate и наличието й при Samsung. Също така от тестовете които проведох с двата диска усатових, че BurstRate-a на Samsung-a е доста по-голям от този на Seagate-a (140MB/с срещу 110МВ).

Искам обаче да се обоснова защо според мен "бюджетно дъно окомплектовано с доста мощен процесор, малко RAM и мощно захранване" е добро решение:

1-во: аз лично съм с това дъно, което въпреки че не е за екстремни овърклокъри ми позеолява да пусна моя процесор Е6550 от 2.33 на 3.51GHz-a (24 часа тествано с Ортос и Прайм). (Пускал съм го и на 3.80 но там ме дъни паметта). Или с други думи това дъното определено става за клок въпреки че е доста евтино за класа си. А и въпросния процесор (8400) съм го тествал също на мойто дъно - 4,2GHz, но с Thermalright радиатор разбира се :)

2-ро: При използването на ХР за ОС лично за мен няма смисъл от повече RAM (не само заради това че ХР-то не "вижда повече от 3.5GB, а просто защото са много малко специализираните програми които да искат повече от тези 2 гиги.)

3-то: причината за по-мощното захранване в случая не е само в това, че е с 14-ка перка, а просто защото позволява и един евентуален ъпгрейд с мощна видео карта. Защото в момента на човека не му се играят игри, но както се казва - к'во праиме ако му се доиграят все пак? :D (Още повече дъното поддържа и CrossFire:) )

И като за накрая - мога да се обзаложа, че моята системка (евтиното Jetway P35-SG, 2GB Ram Transcend Axe 800MHz и [email protected]) на 100% е по-проиводителна от скъпо дъно на Gigabyte/ASUS + 4GBRam + по-евтин процесор! (Като все пак говориме за ограничен бюджет.)

btw, незнам с тия всичките спорове и предложения дали помогнахме или (по)объркахме човека :speak: Дано да е първото :B)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мой ред:

Процесор: ТОЗИ - 357лв

Дъно: ТОВА - 146лв

РАМ: ТАЗИ - 180лв.

Хард диск: TOЗИ - 160лв

Захранване: TOBA - 100лв

Кутия и ДВД по избор, оставям ти 150лв за двете...

Монитор: E TE TOЯ ТЕ - 350лв

ВИДЕО: 3650 Радеон Сапфир - 130лв.

Всичко идва около 1500лв... Машината държи и на клок според ревютата, докарва се на 3 гиги процесора на бокс охладителя... Видеото е добро, ако задържиш до две седмици може и по-мощно видео да вземеш... За харда съвета ми е да държиш да е от въпросните уестърни с две пло1ки по 320, щот са бла бла бла... Има писано доста по въпроса за харда, просто настоявай за тоя модел...

Тва от мене, получаваш доста мощен комп за 1500лв...

Тоя процесор едва ли ще може да се равнява с Е8400 (нищо че е двуядрен) а са на едни пари... :sobbing:

Редактирано от SUN_CITY (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно , ката крайна конфигурация какво да избера?Значи , не е задължително да вложа всички пари та ако може да се сложи и по-слаб процесор , добре .Но най-вероятно ще се клоква(за охладител съм намислил HDT - S1283 та да е хладно и тихо) , а видеото това ще бъде ,защото игри играя веднъж на 2 месеца и не ме вълнуват много (да не кажа изобщо).Та за тези пари търся най-доброто съотношение цена/производителност няма да играя на МРАК или да въртя бенчове само нет , музика , филми и други такива ежедневни работи .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
2-ро: При използването на ХР за ОС лично за мен няма смисъл от повече RAM (не само заради това че ХР-то не "вижда повече от 3.5GB, а просто защото са много малко специализираните програми които да искат повече от тези 2 гиги.)

3-то: причината за по-мощното захранване в случая не е само в това, че е с 14-ка перка, а просто защото позволява и един евентуален ъпгрейд с мощна видео карта. Защото в момента на човека не му се играят игри, но както се казва - к'во праиме ако му се доиграят все пак? biggrin.gif (Още повече дъното поддържа и CrossFire:) )

4.И като за накрая - мога да се обзаложа, че моята системка (евтиното Jetway P35-SG, 2GB Ram Transcend Axe 800MHz и [email protected]) на 100% е по-проиводителна от скъпо дъно на Gigabyte/ASUS + 4GBRam + по-евтин процесор! (Като все пак говориме за ограничен бюджет.)

btw, незнам с тия всичките спорове и предложения дали помогнахме или (по)объркахме човека :speak: Дано да е първото cool.gif

1. А пробвал ли си същия процесор на едно дъно, с да кажем 6-фазно захранване към CPU-то колко MHz ще направи? Щото моя от сигнатурата на P35C-DS3R не ще да запали на повече от 3GHz, докато на DS4 зарежда Win на 3,[email protected] и пали на 3.6 ама веднага следва BSOD. И това с келявия Freezer 7 Pro.

2. Никой не знае каква OS ще се ползва. И аз мислех да си карам още дъъъълго с доброто старо ХР, ама ей така за пробата сложих една Ultimate x64. Сеге се сещам че не съм стартирал XP-то повече от две седмици. Просто Vista нахлува с пълна сила и т.н. ама да не обръщаме темата на Vista vs. XP

3. Mи кво праиме - слага си картата и играе. Същата като моята конфигурация(DS4, [email protected], 4GB RAM, 8800GT), заедно с мен си купи и един приятел но той реши да си остане с добрия стар FSP 400-PNF - познай? Компютъра си работи без грешка, а го тествахме яко дали ще издържи захранването с едновременно пуснат Prime95, 3D Mark и рипване на филм от двуслойно DVD на харда за да натоивариме всички компоненти едновременно. Ми захранването не мръдна. А признай че в реални условия надали някой си тормози така машината.

4. Тук говорим за един и същ процесор, но сложен на различни дъна с различно количество RAM - кое ли ще е по-производително? Все пак бюджета е 1600лв. а не 600. ;) Защо да се лишава от екстрите на едно хубаво дъно, щом може да си го позволи?

Иначе, обещавам да следя как се развиват Samsung при твърдите дискове, но докато не мине поне година от пускането на модела и той се докаже като сигурен не смея да препоръчвам марката, а и аз не бих си купил такъв.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
1. А пробвал ли си същия процесор на едно дъно, с да кажем 6-фазно захранване към CPU-то колко MHz ще направи? Щото моя от сигнатурата на P35C-DS3R не ще да запали на повече от 3GHz, докато на DS4 зарежда Win на 3,[email protected] и пали на 3.6 ама веднага следва BSOD. И това с келявия Freezer 7 Pro.

2. Никой не знае каква OS ще се ползва. И аз мислех да си карам още дъъъълго с доброто старо ХР, ама ей така за пробата сложих една Ultimate x64. Сеге се сещам че не съм стартирал XP-то повече от две седмици. Просто Vista нахлува с пълна сила и т.н. ама да не обръщаме темата на Vista vs. XP

3. Mи кво праиме - слага си картата и играе. Същата като моята конфигурация(DS4, [email protected], 4GB RAM, 8800GT), заедно с мен си купи и един приятел но той реши да си остане с добрия стар FSP 400-PNF - познай? Компютъра си работи без грешка, а го тествахме яко дали ще издържи захранването с едновременно пуснат Prime95, 3D Mark и рипване на филм от двуслойно DVD на харда за да натоивариме всички компоненти едновременно. Ми захранването не мръдна. А признай че в реални условия надали някой си тормози така машината.

ОК - за да не спориме излишно повече ще се съглася че и във твоите думи има логика :handshake: Единствено ми е странно обаче как тоя Fortron издържа на "напрежението", но може би той наистина е от старите фортрони, защото тези които се продават в момента със сигурност няма да се справят по-същия начин!

Само че не ми стана ясно следното. Ти казваш "Тук говорим за един и същ процесор, но сложен на различни дъна с различно количество RAM - кое ли ще е по-производително? Все пак бюджета е 1600лв. а не 600. ;) Защо да се лишава от екстрите на едно хубаво дъно, щом може да си го позволи?" Аз съм напълно съгласен с това, но доколкото разбрах той не може да си позволи и хубаво дъно (това за което ти говориш) и хубав процесор (8400). Така ли е?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна - дали си заслужава отделна Wireless карта на слот или на УСБ, или дънната е по-хубава и евтина?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Само да вметна - дали си заслужава отделна Wireless карта на слот или на УСБ, или дънната е по-хубава и евтина?

Аз разлика не съм забелязал дали ще е вградена, PCI или USB. Просто вградената е най-компактна и се пуска в действие много лесно. Силата на сигнала и качеството на връзката си зависи от антената най-вече, а всички антени, които идват заедно с WiFi-тата са еднакви - най-обикновени 3db омни антени. Вградената за мен печели, защото не заема слотове и портове и ти идва като бонус към качествените дъна.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Тоя процесор едва ли ще може да се равнява с Е8400 (нищо че е двуядрен) а са на едни пари... :P

1. Предложих АМД машина, щото съм АМД фен... Требва се прекръстя от психо 666 на психо АМД... Как ще да е...

2. Предложения процесор е наистина малко по-слаб от 8400, на нивото на 8200 е....

3. Процесора (нетипично за АМД) е студен и се клоква доста добре... Особено с посоченото дъно... Вдига 3,1ГХз на бокс охлаждане (според ревютата)...

Та за това предложих машинката... Вече човека си решава... И все пак тва е 4 ядрен процесор, все повече ще навлизат...

PS: Я погледнете това ревю и после да видим дали фенома не е по-бърз от 8400... Изостава само в игрите...

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AMD Phenom 9750 е по-бърз от 8400- поне така показват тестовете. А като се вземе фактора, че повечето софт. не е оптимизиран за работа с две и повече ядра...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не съм съгласен за паметта, защото аз търсех такава и съм проверил. Първо паметта, която тръгва от раз на 1066Mhz CL5 е същия кит 800Mhz, но CL4. И второ Corsair спряха производството на памети с микрон чипове(тези които се оверклокват както казваш) и да намериш такава по магазините е невъзможно. Като искаш да работи на 1066Mhz си купуваш 1066Mhz памет, не са толкова по-скъпи от 800Mhz CL4 и не се чудиш ще се клокнат или не. Особено за процесори като E7200 и E8xxx, които имат голям потенциал и се мисли за оверклок с висока шина, определено трябва нещо повече от 800Mhz.

За хард диска Samsung F1 все хубави неща чета, но лично не съм имал "преживявания" с него. За сметка на това съм сменил всички останали марки и моето мнение е ако някой иска тих хард диск да си вземе Seagate, които нямат нужда от пускане на AAM и забавяне на seek performance-a.

Замисли се кое дъно си заслужава повече. Дали дъно на Jetway, които направиха едно-две добри дъна и си прославиха името с тях, или да дадеш пари за Gigabyte или ASUS, които имат серия от толкова добри и по-добри дъна (и не само дъна), а имената са им световно известни. Да не говорим за поддръжката, които имат GB и ASUS.

С казаното за E8400 съм съгласен. Тръгва от раз на 4Ghz без нужда от много ток и допълнително охлаждане - да, но дали работи стабилно и с нормални температури - не. Ако ще се оверклоква 45nm процесор, бокса не върши работа.

Ако трябваше да напиша и аз някаква конфигурация би се доближила най-много до предложената от xactoR. ASUS имат Mini кутии, които могат да свършат добра работа и са доста евтини.

Кога Корсар спряха да пазаруват от Микрон? Та те почти нямат памети с други чипове... във високия клас памети! Виж ако говориш за OCZ, тогава мога да се съглася, те си прекратиха договорите с Микрон миналото лято ... някъде Август месец, и последните партиди памети с техни чипове бяха в края на Ноември... Объркал си фирмите :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 1 месец по-късно...

Захранването не е скъпо, тихо е, дизайнът е чудесен, и все пак CWT.Струва си, захранване най-трудно се сменя.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване