Премини към съдържанието
chapai_71

инсталиране suse 9.3

Препоръчан отговор

не може да ми се бутне пържота cd на suse 9.3. четох въпроса на fire88. явно имам същият проблем.пробвах всичко което са дали като идея. .т.е. насторйки в bios за боот от cd като 1-во записах диска директно както съм го изтеглил но пак нощо. значи това което съм го изтелил е в компресиран вариант с разширение .iso като проверя какво има на диска с вин рар там виждам папка боот около 90 мб. дайте някакво предложение как да накарам този диск да се боотне. не съм работил с linux досега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гости DarkLight
не може да ми се бутне пържота cd  на suse 9.3. четох въпроса на fire88. явно имам същият проблем.пробвах всичко което са дали като идея. .т.е. насторйки в bios за боот от cd като 1-во записах диска директно както съм го изтеглил но пак нощо. значи това което съм го изтелил е в компресиран вариант с разширение .iso като проверя какво има на диска с вин рар там виждам папка боот около 90 мб. дайте някакво предложение как да накарам този диск да се боотне. не съм работил с linux досега.

<{POST_SNAPBACK}>

А какво ти изписва, когато се опиташ да boot-неш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
като 1-во записах диска директно както съм го изтеглил но пак нощо. значи това което съм го изтелил е в компресиран вариант с разширение .iso като проверя какво има на диска с вин рар там виждам папка боот около 90 мб.

<{POST_SNAPBACK}>

Нали не искаш да кажеш, че си копирал самия ISO файл върху CD-то? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нали не искаш да кажеш, че си копирал самия ISO файл върху CD-то? :)

<{POST_SNAPBACK}>

ами директно копирах файла с разширение . исо върху цд-то. да неби да е грешка????

а, да забравих да спомена че на харда имам вин 2000 и като рестартирам компа първо си търси от сд-то както съм му задал от биоса , явно не намира бут файла и след това си зарежда windows. дано това е достатъчно да ми помогнете понеже искам да се отърва от windows. също пробвах от неро- експрес : data-bootable disk записах някъкъв диск обаче като рестартирам компа ми изписва: remuve disks or other media, pres any key to restart

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ами директно копирах файла с разширение . исо върху цд-то. да неби да е грешка????

<{POST_SNAPBACK}>

Ами грешка е. ISO е image-файл, в който е капсулирано точното съдържание на носителя. За да го използваш обаче, трябва да стартираш някоя програма от рода на CDBurnerXP или друга подобна, която чете формата ISO, да избереш "Write disk from ISO file", "Burn ISO image" или каквото е там в конкретния продукт ...

Редактирано от Daemon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами грешка е. ISO е image-файл, в който е капсулирано точното съдържание на носителя. За да го използваш обаче, трябва да стартираш някоя програма от рода на CDBurnerXP или друга подобна, която чете формата ISO, да избереш "Write disk from ISO file", "Burn ISO image" или каквото е там в конкретния продукт ...

<{POST_SNAPBACK}>

super !!стана с cdburner XP. Направих всичко както daemon пише и стана. 1-я диск си тръгна като boot disk и т.н. всико о.к. който има същия проблем нека да знае че така ще го реши.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.