Премини към съдържанието
Dumbara

GB K8NF9/S939/NF4/PCI-E/GLAN

Препоръчан отговор

Знаете ли нещо за това дъно, а също така за SAPPHIRE X550 PCI-E/128M/TVOUT

?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти трябва?

Ето ти инфо GA-K8NF-9

Ето и ревю: GA-K8NF-9

Благодарение на Deamon

Редактирано от Maverick (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам ти и още една дънна платка за AMD Athlon 64 s. 939

FOXCONN NF4UK8AA-8EKRS

NF4Ultra, ATX, FSB2000MT/s, s.939, Dual DDR400/4/4G, PCI-E16x, 4PCI, Audio 7.1 realtek, GLAN, 4xSATA, Raid, 1394

Много добър продукт на разумна цена. Поддържа стандарта SATA II. Цената му е между 95 и 100 долара.

Повече информация на този линк:

Foxconn NF4UK8AA-8EKRS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина за тази цена е добро!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Наистина за тази цена е добро!

<{POST_SNAPBACK}>

GA-K8NF-9 може дасе намери за $80-$90

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз за толкова го намерих- около 80. Всеки лев е от значение и затова разпитвам. Ако остане нещо за харчене съм се спрял на ASUS A8N-E /NF4 ULTRA/939.

Но нищо не казахте за видеото. В сайта им има съвсем малко инфо. Колебая се между нея и ASUS EN6600 SILENCER/TD/128M.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
И аз за толкова го намерих- около 80. Всеки лев е от значение и затова разпитвам. Ако остане нещо за харчене съм се спрял на ASUS A8N-E /NF4 ULTRA/939.

Но нищо не казахте за видеото. В сайта им има съвсем малко инфо. Колебая се между нея и ASUS EN6600 SILENCER/TD/128M.

<{POST_SNAPBACK}>

Няма да мериш нито дъното на Асус нито видео картата, аз ги търсих 4 седмици и си купих GA-K8NF-9 и Asus N6200GE. От дъното съм доволен, но след като го смених, от една всеизвестна фирма на която няма да и кажа името ми даодха употребявано дъно с неработещи предни канали на звуковата карта. Сега си върви идеално и видеото не е идеално лошо. За съжаление това което търсиш го няма в момента на пазара инача и аз се бях спрял на същите дъно и видео карта cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам за какво става дума. На един приятел твърдят, че не са ги свързали като хората...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

6600 е доста по-бърза от x550. ASUS A8N-E /NF4 ULTRA/939 също е далеч пред Gigabyte-та, като качество, стабилност на работа, овърклок и софтуерна поддръжка (биоси, драйвери). Съответно са и по-скъпи

GB K8NF9/S939/NF4/PCI-E/GLAN 78.00 80.50 83.50

vs

ASUS A8N-E /NF4 ULTRA/939 97.50 102.00 105.00

SAPPHIRE X550 PCI-E/128M/TVOUT 74.00 76.50 79.50

vs

ASUS EN6600 SILENCER/TD/128M 112.00 116.00 120.00

Редактирано от morfei1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Знам за какво става дума. На един приятел твърдят, че не са ги свързали като хората...

<{POST_SNAPBACK}>

Еми като дават употребявани компоненти без да ги тестват дори ...

Проблема на първото дъно беше в джъпперите на фронт аудио пиновете(липсваха), но съм сигурен че дъното е ползвано преди това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сравнете данните на дънните платки на Foxconn и Gigabyte и ще разберете защо модела на Foxconn е по-добрия избор:

1. Цена

GIGABYTE GA-K8NF-9 | NF4 | DDR400 | SATA | SB | G-LAN

$,101.12 ,88.70

GIGABYTE GA-K8N ULTRA-9 | NF4 | DDR400 | SATA | SB | GLAN

$,108.30 ,95.00

FOXCONN NF4UK8AA-8EKRS, NF4Ultra, ATX, FSB2000MT/s, s.939, Dual DDR400/4/4G, PCI-E16x, 4PCI, Audio 7.1 realtek, GLAN, 4xSATA, Raid, 1394

$,96.90 ,85.00

Foxconn е по-евтин.

2. Параметри

Gigabyte - SATA

Foxconn - SATA II

3. Конструктивни разлики

Gigabyte - пасивно охлаждане на чипсета

Foxconn - активно охлаждане на чипсета

Чипсета на nVidia - NForce 4 грее много и пасивно охлаждане води до нестабилна работа

Филтрацията и стабилността на напреженията при платката на Foxconn са отлични и по-добри от тези на модела на Gigabyte

4. Тестове

При тестовете платката на Foxconn е дала по-добри резултати от тази на Gigabyte и сравними с модела на Asus.

Това е от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мултиелектроникс АД София

Намира се на ул. "Св. Георги Софийски" 10 ( до Медицинска академия )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много дъна на FOXCON i Gigabyte са ми минали през ръцете и нямам добри впечатления , по добре

ASUS A8N-SLI - s.939, nForce4 SLI, HT, 2000MT/s, 4xDDR400 Dual ch.,2*PCI-EXPRESS 16x, 8ch. Audio, 2* Gb. LAN , 2*ATA133+ 4*SATA 3Gb/s, 10x USB 2.0, 2*IEEE 1394, ATX - $129.00

или

EPoX 9NPA+, s.939, N Force 4, FSB: 2.0 GT/s, Gigabit Lan / 4 x S-ATA RAID / optical output /IEEE 1394A, 8 chanel audio $104.00

Epox-a е с 20$ по-скъп а със сигурност е по добър от FOXCON и GIGABYTE

т.е. даи 20$ отгоре и да ти е TIP TOP всичко отколкото да си създадеш главоболия......

Аз лично поне така расъждавам...и никога не издремнявам за дъно.По-добре по евтино видео или по-малко ХДД ,но хубаво дъно на всияка цена....

Редактирано от Minotavur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, и през моите ръце са минали доста дъна Foxconn и до този момент нямам проблеми с тях. В момента единия ми компютър е с такава марка дънна платка за s. A с чипсет VIA KT600.

Да не забравяме, че Foxconn е най-големия ОЕМ производител на дънни платки за корпорацията Intel, а също така за HP, Compaq и редица други компании от бранша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е в това няма спор. Аз съм имах проблем с IDE Controler на Inteл-ски FOXCONN с 865PE и от тогава са ми паднали в очите като доста производители

(Maxtor , Axle ,Giga-Druv ,MSI и тнт)

Коментара ми породен от това ,че никога не съм разбирал защо триабва да се спестиават пари от дъното и то да се спестят 20$ което са си 34 Лв. Решаваш да си правиш А64 и да се чудиш кое от кое по евтино дъно да слoжиш....ми несмятам ,че е правилно..

1-во Хубаво захранване с PFC над 1кг.(FOТRON ,Chefftech)

2-пр Яко дъно (похвалено за оверклок , което дава гаранциа че дъното е много стабилно в нормален режим на работа т.е да не е клоквано)

3-то Добро циалостнно охлаждане

това за мен са 3-те основни неща за да ти е на 6 всичко.

Nickfox смятам че да дохме добри идеи на човека и сега вече е негов ред да си прецени съотношението Пари/Качество/Надежност за 4-те дъна!!!

В краина сметка няма да си вземе никои АSRock или ECS :wub:

С уважение към nickfox

Мinotavur.

Редактирано от Minotavur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, минали са през ръцете ми за 8 години практика доста дънни платки с фабрични дефекти на Asus, Epox, MSI и Intel с различни чипсети и за различни процесори, като за последните година-две са някъде към 4-5 от тези марки. Някои от тях за доста солидни суми.

В последния брой на PC World има точно ревю на 27 дънни платки за Intel и AMD процесори. Там може да прочетеш отзивите за едно или друго дъно.

А това на Foxconn е предложено като най-добра покупка.

Мотивите са: добра цена, отлична стабилност и висока производителност.

Аз не робувам на предразсъдъци. В противен случай не трябваше да купувам дискове IBM, сега Hitachi или дънни платки Asus и Epox.

Факт е, че преди повече от половин година взехме 20 машини с дънни платки с VIA KM400A чипсет и AMD Sempron процесори и до този момент работят всеки божи ден по 8-9 часа без дефект или какъвто и да е проблем.

Просто направих предложението от гледна точка "цена - производителност - качество"

Мерси Minotavur. Така е. А между другото не винаги по-скъпото и от прехвалена марка е по-добро. Понякога има приятни изненади. Foxconn минаха първия си етап на навлизане на пазара чрез масови и евтини дънни платки и сега минават към етапа на утвържадаването като производители на качествени и стабилни дънни платки за различни платформи.

Надявам се, че няма да си вземе тези дъна и аз, макар че и при Asrock има добри попадения. От година имаме един интернет гейт сървър, който не е спиран нито веднъж - т.е. 365 дни, 24 часа нон стоп и е интегрирано дъно Asrock и процесор Celeron 1.8 GHz

Нека човека сам избере. Надявам се да сме му били полезни с това, което знаем.

Няма смисъл да спорим повече по този въпрос. Нека и той прочете и да прецени нещата.

С уважение към Minotavur

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сравнете данните на дънните платки на Foxconn и Gigabyte и ще разберете защо модела на Foxconn е по-добрия избор:

1. Цена

GIGABYTE GA-K8NF-9 | NF4 | DDR400 | SATA | SB | G-LAN

$,101.12 ,88.70

GIGABYTE GA-K8N ULTRA-9 | NF4 | DDR400 | SATA | SB | GLAN

$,108.30 ,95.00

FOXCONN NF4UK8AA-8EKRS, NF4Ultra, ATX, FSB2000MT/s, s.939, Dual DDR400/4/4G, PCI-E16x, 4PCI, Audio 7.1 realtek, GLAN, 4xSATA, Raid, 1394

$,96.90 ,85.00

Foxconn  е по-евтин.

2. Параметри

Gigabyte - SATA

Foxconn - SATA II

3. Конструктивни разлики

Gigabyte - пасивно охлаждане на чипсета

Foxconn - активно охлаждане на чипсета

Чипсета на nVidia - NForce 4 грее много и пасивно охлаждане води до нестабилна работа

Филтрацията и стабилността на напреженията при платката на Foxconn  са отлични и по-добри от тези на модела на Gigabyte

4. Тестове

При тестовете платката на Foxconn е дала по-добри резултати от тази на Gigabyte и сравними с модела на Asus.

Това е от мен.

<{POST_SNAPBACK}>

Една малка корекция - GIGABYTE GA-K8N ULTRA-9 поддържа SATA II, все пак чипсета е NForce4. Друг е въпроса дали може да се намери диск с такъв интерфейс в България (освен HITACHI) и дали търговците са чували за SATA II.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за помощта! Вече съм наясно с PC- то на 80%. Не знам само дали монитора си струва парите и дали захранването е подходящо.

FOXCONN NF4UK8AA-8EKRS или ASUS A8N-E /NF4 ULTRA/939

ATHLON64 3000+ /BOX /S939

KIT 2 X 256MB SUPER T DDR400

80GB SEAGATE SATA/7200/8MB

1.44 MB TEAC

GB NX66128DP/PCI-E/GF6600 128M

LG 17 FLATRON F720P/.24HV/T03

CX-5360 350W I/O PAN/FAN CTRL

PSU FORTRON ATX-350GTF /350W

LOGITECH DELUXE

LOGITECH S90 OPTICAL WHEEL

DVD-ROM LG IDE 16/40

SPEAKER TEAC 200W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването е добро, ще ти свърши работа. Само се замисли за паметта, 512 е малко, поне аз така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Една малка корекция - GIGABYTE GA-K8N ULTRA-9 поддържа SATA II, все пак чипсета е NForce4. Друг е въпроса дали може да се намери диск с такъв интерфейс в България (освен HITACHI) и дали търговците са чували за SATA II.

<{POST_SNAPBACK}>

Не си прав. Ставаше дума за дънна платка Gigabyte GA-K8NF-9. Тя е само SATA - нищо че е със NForce4 чипсет, а GA-K8N Ultra-9 е със SATA II. Четете за какво става дума. Но и двата модела не са за препоръчване. Чипсета е с пасивно охлаждане, а това не е добро решение при NForce4.

Дискове SATA II има в България. В момента съм Hitachi Deskstar SATA II 80GB. И оня ден взех още един такъв. Така че дискове има.

Към Dumbara:

Вместо диск Seagate 80GB SATA 7200/8MB си вземи Hitachi Deskstar 80GB SATA II 7200/8MB. По-добро решение е според мен. Разликата в цената е нищожна.

И ако имаш възможност - Memory Kit 2х512MB DDR400

За монитор аз ползвам Samsung 793DF. Не са лоши. Друг хубав модел е 795DF.

Редактирано от nickfox (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И вместо това четящо DVD си вземи DVD записвачка.

Едно предложение:

DVD - RW NEC 3540A DL - подържа запис и на двуслойни DVD. Не е скъпа. Ще ти дойде не повече от 10-15 долара отгоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.