Премини към съдържанието
Phoenix.bg

Кой е най-стабилният торент клиент за Линукс ?

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

След един инцидентен рестарт на желязото си, за сетен път се уверих, че не съм попаднал на достъчно стабилен и малобъгав торен клиент за Линукс. Идеята ми е, всеки който има време и желание, да опише накратко недостатъците на торент клиентите които е ползвал (преимуществата, можем и сами да ги видим) Ето и моите "преживявания" в short version :)

Azureus> Java ламя, храни се обилно с RAM и други хардуерни ресурси, тормози централния процесор, но като цяло е стабилна (колкото и всяка една Java програма = 60-70%)

Deluge> От семейство Питони, но с доста приятен и изчистен интерфейс (вдъхващ доверие), но напразно доверие. При килване на процеса му, при следващото зареждане сканира наново всеки торент в списъка. В споменатият ми по-горе инцидент се зареди с празен списък!!! при условие, че преди съдържаше около 40 торента. Много обича да се упдейтва и с всяка нова версия постоянно оправят стари бъгове и създават нови такива !

Transmission> Приятен и семпъл на вид, гледам в момента е стигнал версия 1.06 та си казвам, сигурно вече са му поизчистили бъговете, хайде ша го пробвам. Добавям да се тегли един торент, кликвам на "Детайли", разширявам прозорчето (че ми е дребно) и какво? Рестартира се целия X сървър ! Това не е единичен случай, възпроизведох го няколко пъти докато открия виновника!

Edit: Този бъг вече отдавна е оправен, в момента използвам именно Transmission;

BitStormLite, Bittornado, Bittorent> За тях няма да кажа много, освен че са някакъв мелез между конзолни и графични приложения и в този си вид надали ще се харесат нито на администраторите (работещи изцяло в Shell), нито на обикновените потребители. Според мен не си заслужават вниманието поне на този етап, докато не залитнат в едната от двете посоки.

qBittorrent> Вкарах в действие роднинските връзки и чичо ми Гугъл веднага ме информира, че из разните му форуми пишат за един уж стабилен торент клиент, от който почти никой не се оплаква. Ами хуу, и той шъ съ пробва. Инсталвам го и него (Май само KTorrent-a още не съм си инсталирал) и го пускам. Интерфейса е прилично подреден, базиран е на Qt4, пробвам го, добре работи, не се оплаква, има локализация на български и си има официални хранилища за Дебиан, Убунту, Мандрива, Сузи,..

KTorrent> Ако сте КДЕ потребители или не ви притеснява инсталирането на половината КДЕ (ако използвате друга графична среда), оказва се това е най-добрият (не казвам идеален) избор за торент клиент под Линукс.

Редактирано от Phoenix.bg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ctorrent - конзолен, малък, стабилен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз доскоро използвах Ktorrent, но останах разочарован от работата му и невъзможността да сиидва файлове които вече съществуват (трябваше само да добавя верният път до директорията - но пак не става). Сега използвам емулиран utorrent - засега се държи стабилно :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
ctorrent - конзолен, малък, стабилен

Съгласен. Конзолните са най-стабилни, ctorrent/rtorrent.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип съм фен на libtorrent и веднага вдигам ръка за Deluge и rtorrent. Най-леки са ми, а и аз ползвам торенти единствено за филми и не сийдвам по простата причина че не мога. Ако не те стряска терминала пробвай rtorrent като в rtorrent.rc направиш check_hash = no.

Успех :yanim:

Редактирано от Progres (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само емулиран utorrent всички съм пробвал бъгави са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз използвам само KTorrent и е невероятно лесен за работа, бърз и не "тежи" на компа. В калдата, в Раздел "Нови програми" има тема за KTorrent. В Раздела за статии съм написал статия как се настройва най-добре, за да Ви върши перфектна работа. Това е най-доброто за Линукс!

cool.gif

... Относно Transmission - последната версия е 1.22 . Много лек и изключително бърз!

Аз доскоро използвах Ktorrent, но останах разочарован от работата му и невъзможността да сиидва файлове които вече съществуват (трябваше само да добавя верният път до директорията - но пак не става).

Боре,

Направи си папка в /home/име и нагласи KTorrent-а там да запазва временните файлове. Така ще ги имаш винаги "под ръка". Стандартната директория е: /home/име/.ktorrent

Редактирано от maicky (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с deluge и имам заредени около 15 торента, които сиидвам. Добавям нов торент за даунлоуд и не може да захапе. Почва да сваля едва когато паузирам тези, които се сиидват. Махам го веднага след като ми завърши даунлоуда и слагам qbittorrent. И преди съм бил с него но останах с впечатление, че ми тормози компютъра. Тогава бях на Arch, сега съм на Дебиан, дано е по-добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм с deluge и имам заредени около 15 торента, които сиидвам. Добавям нов торент за даунлоуд и не може да захапе. Почва да сваля едва когато паузирам тези, които се сиидват. Махам го веднага след като ми завърши даунлоуда и слагам qbittorrent. И преди съм бил с него но останах с впечатление, че ми тормози компютъра. Тогава бях на Arch, сега съм на Дебиан, дано е по-добре.

Има там едно auto managed с десен бутон в-у торента и ще го видиш, изключи го на всички торенти (може да ги маркираш заедно) и ще можеш да не спираш другите и да си теглиш (това ако си с testing или sid дебиан, ако си с Lenny сигурно са ограничени броя на торентите, в настойките се оправят) тоя auto managed се каня от сума време да видя как се прави по подразбиране на off и все ме мързи и се мъча да го спирам за всеки нов торент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Azureus опредеделено се държи най-стабилно от графичните, макар че лакомията му за ресурси е безспорна. когато смятам да сийдвам нещо ползвам именно него. Не употребявам работни среди, така че имам предостатъчно ресурси и за него, и за iceweasel.

Иначе когато ми трябва просто да източа нещо ползвам aria2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с Transmission версия 1.76 http://www.transmissionbt.com/. Няма го последна версия за моята дистрибуция и съм го компилирал, като го управлявам през веб. Само съм му разгледал графичния интерфейс. Сега е компилиран само демон. На него има закачени над 400 торента с обем >3 TB. След последната компилация не съм го рестартирал. За мен е безпроблемен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
qBittorrent> Вкарах в действие роднинските връзки и чичо ми Гугъл веднага ме информира,

Уф, напълни ми главата с това твърдение и реших да го сравня пряко със сегашният ми ktorrent ... ;) Майко мила , как ме изнерви това чудо! :down: Инсталацията - Дебиан - няма какво да се каже, самия интерфейс е доста изчистен ( в сравнение с мастодонтите в бранша ) , викам си, ето , намерих и аз някоя добра програмка пак ...ама не ! Първо не ще да ми "прихване" текущите торенти ....добре, ще го преживея, слагам един нов за тест .... сваля го с около 800 кб/с .... веднага го изтривам и го пускам на кторрента - опааа със същите сийдъри вече съм на 1,4мб/с :angry: Добре, решавам да ги "пращам" както са другите - във временна папка, а катъо свършат да се местят в основната ми ....правя настройки, всичко ок - обаче и след рестарта ПАК иска да ми ги бутне в папката ,която си е по дефолт.. хеле след няколко пускания спирания това се тушира, обаче даже когато свали всичко нищо не премести - останаха си в буфера пробвах разни опции ( то те по въпроса май са само 3) - няма ефект. Е добре, ще видим ... пускам 3 малки торента да сваля/сийдва ... скороста що годе мизерна но след малко виждам единия спрял - в конзолата пише нещо за грешка в порта еди каква си ...рестартирах , тръгна след малко пак :down: Това вече беше прекалено , но все пак пак го пуснах с ktorrent - всичко без грижа :)Резултата - разкарах го безмилостно заедно със всиките му библиотеки за зависимости и конфигурации :down: Не искам да влизам в полемики , но ако трябва да го сравня като бъгавост с transsmision, ktorrent, rtorrent и .. а бе както и да е , този qbittorent е .....най-изнервящия ме досега :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...този qbittorent е .....най-изнервящия ме досега  ;)

Съгласен съм с теб; между другото, изпробвах доста варианти и комбинации и направих компромис по отношение на функционалността за сметка на стабилността (в момента ползвам Transmission)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

KTorrent e най-добрият.Бях в Deluge,но се опарих-не ми отчиташе сийд в Za*unda.Който казва че с KTorrent не може да се сийдват вече теглени торенти,на които случайно си затрил торент файла например-ми не е вярно.Малко играчка си е, но става ;)

П.П FrostWire защо никой не го спомена?

И една дума за Azerus(aka Vuze)-хубав,но тромав...Java е многоплатформен език,но е мноого тромав според мен.Azerus яде много ресурси,и е претрупан-не ми харесва.Искма нещо просто и семпло...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм доволен единсвено от Deluge. Иначе ползвам Ktorrent

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...