Премини към съдържанието
kao

Проблем при теглене на Rar-архиви

Препоръчан отговор

Ползвам Мозила Файерфоск, но наскоро забелязах, че при теглене на рар-архиви, вместо да се включи данлоад менажера или данлода на фаерфокса се отваря нов таб, в койтопрограмата се мъчи да прочете архива - страницата се запълва с объркани символи. Помислих, че браузъра не е в ред и си инсталирах Опера 8,02 но и с нея има същия проблем. Пробвах с интернет експрорера, там всичко е наред. Тъй като при зип-архивите всичко е наред, инсталирах последния рар 3,50, но проблема остана.

Уиндолсът е ХР. Ако някой се сеща къде може да е проблема, нека помага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвам Мозила Файерфоск, но наскоро забелязах, че при теглене на рар-архиви, вместо да се включи данлоад менажера или данлода на фаерфокса се отваря нов таб, в койтопрограмата се мъчи да прочете архива - страницата се запълва с объркани символи. Помислих, че браузъра не е в ред и си инсталирах Опера 8,02 но и с нея има същия проблем. Пробвах с интернет експрорера, там всичко е наред. Тъй като при зип-архивите всичко е наред, инсталирах последния рар 3,50, но проблема остана.

Уиндолсът е ХР. Ако някой се сеща къде може да е проблема, нека помага.

<{POST_SNAPBACK}>

И при мен е същото... настройваш си просто rar да го сваля с download manager-а ти :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, но би ли ми описал по-подробно, че не мога да се сборя с настройките.

Менажера ми е Фреш даунлоад, няма го упоменат във флаш гот, но се включва при кликване, пробвах и махнах отметката на рар в даунлода на Фаерфокса - пак същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Благодаря, но би ли ми описал по-подробно, че не мога да се сборя с настройките.

Менажера ми е Фреш даунлоад, няма го упоменат във флаш гот, но се включва при кликване, пробвах и махнах отметката на рар в даунлода на Фаерфокса - пак същото.

<{POST_SNAPBACK}>

И при мен става така въпреки че браузера и даунлоад менаджера са ми други. В настройките съм упоменал че искам да сваля и рар файлове, но изглежда че интеграцията между тях не е пълна...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kao , мога да ти препоръчам това - дърпаш си от някъде FlashGet (един от най-добрите Download мениджъри, поне според мен) и като искаш да дръпнеш някой архив просто копираш линка към него, а FlashGet автоматично си го зарежда. Сравнително просто, пък и Download мениджърът на MozzilaFirefox често прави гафове. :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има екстеншън(за Firefox) за това, ако не се лъжа даже работи с почти всички мнаджери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Макар че съм с друг Windows и друг даунлоуд мениджър проблема съществува и при мен. Ако ползваш FlashGot най-лесното решение което съм намерил е като задържиш Alt-a когато кликваш върху линка, по този начин винаги ти се стартира FlashGot-а, независимо от разширението /в случая .rar/.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а може и просто да се натисне десния бутон върху линка и да се избере "Save Link As..."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах подобен проблем, но само като натисках в/у линка директно и не с всички архиви. Започваше да отваря файла - едни маймуни...

От тогава - десен бутон - Save target as... /Opera/ :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, явно проблема е повсеместен.

Опитах всички предложения..

Ако искам да тегля рар-архиви или десен бутон и "сейф ас" или копиране на линка в даунлоад менажера.

Но ме е яд, че с гадния интернет експлорер няма проблем, стига да ти се чака докато зареди страницата.. :rolleyes:

Редактирано от kao (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля че варианта на robin xyg е най - приемлив. Задържаш Alt и нямаш грижи :)

<{POST_SNAPBACK}>

При мен задържането на Алт при фаерфокс не работи , може би защото даунлоад менажера ми е фрешдаунлоад, а той не фигурира в списъка на флашгот, въпреки че се интегрира към браузъра.При Опера е същото.

След като деинсталирах флашгот, при натискане на Алт се вклучва даунлода на Фаерфокса и нещата стават през него, при другите типове файлове нормално се включва фрешдаунлоад менажера. За Операта обаче остават предните два варианта, при теглене на рар.

Остана, да пробвам с флашгот и няколко от менажерите от списъка му, ако нещата потръгнат ще пиша. cool.gif

Редактирано от kao (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Реших проблема при мен.

ползвам Уиндоулс ХР SP-1

Фаерфокс 1.0.6 - без флашгот

Опера 8.02

архиватор - WinRaR

даунлоад менажер - IDM :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има екстеншън(за Firefox) за това, ако не се лъжа даже работи с почти всички мнаджери.

<{POST_SNAPBACK}>

Plugin-а се казва Flashgot. Можеш да го намериш тук: https://addons.mozilla.org/extensions/morei...ication=firefox

Просто цъкаш с дясното копче на дадения .rar, отваря се онуй листче и цъкаш Flashgot и почва да се тегли с Даунлоад мениджъра, който си избрал...

Редактирано от Player (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чети по-внимателно. Врътката с Alt-a ти пуска точно флашгота :down:

Редактирано от MrGreeny (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-простичко казано.....когато кликваш на .rar файла да се сваля чрез Firefox без десен бутон или "Save Link As", остави да се зареждат в прозореца тия символи докато не се заредат 100% и докато долу (ляво) не ти напише "Done".

След това отиваш горе на "File->Save Page As" и пишеш името-на-файла.rar

Това е най-лесния начин за Firefox-начинаещи :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.