Премини към съдържанието
dan4okj

Внедряване на езици в сървър

Препоръчан отговор

cool.gif

Как да направя сървъра ми така, че да работи и с Php, Java, и Perl?

Сървъра ми е Apache 1.3.

ОС: Win XP ProFessional.

:bye: :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

cool.gif

Как да направя сървъра ми така, че да работи и с Php, Java, и Perl?

Сървъра ми е Apache 1.3.

ОС: Win XP ProFessional.

:bye:  :)

<{POST_SNAPBACK}>

Тъй като PHP script-ovete се изпълняват на сървъра за разлика от JAVA script-veте (които се четат от HTTP browser-a на потрбителя) ще ти е нужен:

PHP enige: http://www.php.net/downloads.php (Аз използвам PHP 4.4.0)

PSAko нв ти се занимава с настройките на ini файл, *.dll i т.н. можеш да си сръпнеш installer, който обикновено не препоръчват, но работи: http://bg.php.net/get/php-4.4.0-installer.exe/from/a/mirror

С Уважение

Дочето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си пакет, който конфигурира всичко накуп.

Мога да ти препоръчам Appserv.

Другия вариант е да си свалиш всички тези неща и да почнеш да четеш хелповете и да направиш настройките, които се искат. Само, че няма гаранция, че ще направиш всичко като хората... но с желание и упоритост става :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Docheto

Не бъркай понятията Java и JavaScript (същото се отнася за dan4okj)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XAMMP

Точно този пакет ти трябва.Това е от пакетите All Inclusive!

Работи перфектно както за Windows така и за Linux!

@ Docheto Моля да не подвеждаш хората с некомпетентни изказвания, иначе е похвално това, че се опитваш да му помогнеш на човека!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Docheto

Не бъркай понятията Java и JavaScript (същото се отнася за dan4okj)

<{POST_SNAPBACK}>

Dark Lighgt , аз сравнявах Java script-ovete с PHP scriptovete. В накакъв случай не съм искала да кажа, че JAVA = JAVA script. cool.gif

Относносно готовите пакети има един много добър: MySQL , PHP, Apache:

Easy PHP 1.8. Мисля, че го има в www.download.bg.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже се почувствах малко виновна, ето малко инфо за всички гузни като мене, ако има такива sad.gif

PHP - Това е език подобен на LimeWire и ASP, но е разработка с отворен код. Работата му е подобна на ASP. PHP стана особенно популярен последните години поради своята бързина на изпълнение и леснота на писане на кода. Това е един от най - добрите езици за програмиране в Интернет със сходен с С синтаксис. Чрез него е възможен достъп до бази данни и писане на сложни динамични страници. Както и ASP, PHP кода се вгражда в тялото на страницата и резултата е чист HTML код.

Perl - Perl е чист език за програмиране. Разпространението му за създаване на HTML страници се дължи на работата на Perl с текст. Това е една от най - силните страни на този език. Той може да взаимодейства с WEB чрез CGI, което забавя до известна степен неговата работа. Това се преодолява благодарение на специално разработен модул, който позволява изпълнението на Perl код без CGI. Тъй като Perl е език за програмиране, чиято първоначална цел не е бил WEB, чрез него могат да се пишат мощни програми работещи без WEB сървър (Perl даже притежава възможност за писане на програми с графичен интерфейс). Освен това кода на Perl работи успешно(в повечето случаи) под множество операционни системи без да е нужно пренаписване.

Java Script - Въпреки наименованието си Java Script няма много общо с Java. Той е език за програмиране от страната на клиента и се изпълнява там където работи браузър поддържащ Java Script ( а това са повечето съвременни и не дотам съвременни браузъри). Той се вгражда в HTML документа и при отварянето му от браузъра, кода нa Java Script се изпълнява. С негова помощ може да се управляват повечето обекти на страниците и на прозореца на браузъра. Той е особенно подходящ за предварителна обработка на информация от формуляри преди изпращането й към сървъра, като по този начин се спестява компютърно време на натоварения ви сървър.

Java - Java е език разработен от Sun Microsystems първоначално за вграждане в електронни устойства за бита. По - късно благодарение на своя платформено независим формат и чудесен обекто - ориентиран модел за програмиране, той става популярен за писането на Интернет приложения. Те се наричат Java аплети и могат да се изпълняват от всеки компютър, който има инсталирана виртуалната машина на Java. Java освен това се използва и за програмиране от страната на сървъра - това са т.нар. Java сървлети. Кода на Java се компилира до платформено независим байткод. Този байткод се изпълнава от виртуалната машина на Java. Точно това е и най - големия недостатък на Java аплетите, тъй като тази операция е много бавна (20 - 30 пъти в сравнение с компилиран код). Освен това виртуалната машина на Java e сравнително тежко приложение. Като цяло е добре да използвате Java само там където е необходимо изпълнение на истински програми директно в прозореца на браузъра (например можете да направите страница с вграден в нея пълнофункционален FTP клиент).

Айде със здраве ! :bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Docheto

Подобно на много хора правиш грешката да сравняваш PHP и ASP. Да, ама не - ASP не е език за програмиране. Ако беше, то нямаше да имаш възможност да пишеш или на VB или на JavaScript по избор (а в по-новите версии и на C#). ASP е технология и е по-коректно да се сравнява със CGI... а CGI скриптове могат да се пишат на PHP, Perl и много други езици

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно 'филмче' (на руски) за исталиране на Apache, PHP, Perl MySQL:

тук или от тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

я руски не панимаем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
XAMMP

Точно този пакет ти трябва.Това е от пакетите All Inclusive!

Работи перфектно както за Windows така и за Linux!

@ Docheto Моля да не подвеждаш хората с некомпетентни изказвания, иначе е похвално това, че се опитваш да му помогнеш на човека!

<{POST_SNAPBACK}>

A как да му махна началната му страница (на Xammp) ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

XAMMP е според мен най-хубавото от всичките и най-лесно, като го инсталираш (което е повече от елементарно) има контрол панел къде си пускаш дали искаш Апаче или др. и после само http://localhost/ime.php и ти го отваря... супер елементарно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.