Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows XP не се зарежда...

Препоръчан отговор

ТУк ми попадна един доста добър компютър, CPU-3000 amd 64, asus A8N-E maxtor sata 120gb...

Та ето проблема:

При нова инсталация на чисто и след инсталирането на всички драйвери, сичко е 6!

Обаче в момента, който сменя регионалните настройки (всички на БГ) и рестартирам winXP sp2(black edition 10), стига до няколко секунди от стартиращия екран и там замръзва!

Забелязах че при това умиране ако се рестартира компа БИОСА не вижда SATA диска ми, трябва да се изгаси и тогава чак(отново се появява), цялата процедура наново абсолютно същото...

Два пъти преинсталирах и ефекта е 100% един и същ!

Какво съм направил:

1.Тествах RAM 2x256 MB Kingston

2.Формат на ниско ниво на HDD

3.Смених драйверите на чипсета и аудиото в SAFE mode !

Ами надявам се на компетентни отговори, които да ми помогнат!

Ако има неква програма с която да видя къде точно забива, моля напишете ми-във "EVENT viewer" Нищо не разбрах!

Благодаря предварително!

ПП.Този WIn, е тестван вече около 3 месеца, поне на 20 различни компа! В интерес на истината на дъно с nForse4 не е sad.gif

Редактирано от bili (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не бих се учудил ако в този "release" на операционната система са махнати някои регионални настройки

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
бих ти препоръчал да слагаш напълно чист уиндоус ,а не самоделка!

Такива версии като едикакъв си Edition които не са пуснати от Micro$oft са опасни.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Такива версии като едикакъв си Edition които не са пуснати от Micro$oft са опасни.

И тия гаджета на снимките ти са "опасни"- обаче много се харчат!

Открих проблема, в един от драйверите, които се слагат по подразбиране на SATA : ideSW , обаче те правят само поразии, когато САТА диска е пуснат в "native IDE" режим...

Лошото в случая беше че отзивите са за преинсталация!!!

;)sad.gif - не може да се отстрани!

Но както се казва, вече случаят е забравен!

Благодаря все пак на всички, а най-много на неволята.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има нещо друго, което може да е проблема. Ако инсталацията ти е със SP3 - може да дава грешка и заради това да не зарежда. Пакета има проблем с АМД процесори и АСУС дъна. При мен се появи при наличието само на АМД процесор.

http://www.kaldata.com/comments.php?id=325...ghlight=windows - това е и статията по проблема.

Не казвам, че е това проблема, а че може да е !!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори съм попадал на такъш с препълнен от троянци!

Редактирано от aksakovo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай друго Windows XP SP2, сложи му после SP3 и накрая му сложи тема като на Black edition.

И ако всичко работи нормално си ги обедини всички работи с N-lite и няма да има чуденки за следващия път дали ще работи коректно.

http://www.kaldata.com/comments.php?catid=1&id=33471

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване