Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с отварянето на видео файлове

Препоръчан отговор

Здравейте, днес преинсталирах windows-а (xp sp2), инсталирах всички драйвъри и т.н., инсталирах k-lite codec pack standart с намерението да гледам филм, но нищо не стана и uninstall-нах pack-а, пробвах с full версията и с нея не стана, пак я махнах и опитах с някакъв ace codecs mega pack с който също нищо не стана. После попаднах на KMP Player, инсталирах го и единствено с него отварям филмите, но субтиртитрите ми излизат като йероглифи, а с windows media player и media player classic, изобщо не мога да отварям. Някой може ли да ми помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За визуализацията на субтитрите, разгледай тази тема: http://www.kaldata.com/forums/index.php?sh...c=29819&hl=

Ако не помогне, виж опция за промяна на енкодинга на субтирите.

Иначе, филма ти е тръгнал с KMP Player до колкото знам има вградени кодеци, за това ти е тръгнал филма. Пробвай да инсталираш последната версия на K-Lite да видиш дали ще имаш проблеми. Ако имаш, може да пробваш някой друг пакет с кодеци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За точка 1:

Деинсталирай наличните кодеци от Control Panel-a => Add or Remove Programs (ако решиш да качваш новата версия K-lite ще те попита дали да премахне първо старата версия, но все пак...), почисти регистрите примерно с CCLEANER и сложи нова версия на K-lite с профил (playback only или playback only without player)

69519681jq2.jpg

След това отвари папката: (или в която там си инсталирала програмата)

Например: C:\Program Files\K-Lite Codec Pack\Tools

и стартирай

CodecTweakTool

и сложи отметка пред FIXES категорията и кликни на NEXT и изтрий като те попита с YES всички намерени повредени остатъци от различните кодеци и филтри:

36257628sc7.jpg

За точка 2:

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=29819

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

БС плеиара ми се повреди деинсталирах го и инсталирах друг от офицялния саит free но възникна проблем не ми отваря някои видео файлове дори не мога да отворя същите нито с winamp,pawerDVD,windows media player въобще с нищо самият уиндоус ми дава грешка съмнявам се че нещо ми се е повредило в системата ако някой знае как да я оправя нека ми пише предварително благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
БС плеиара ми се повреди деинсталирах го и инсталирах друг от офицялния саит free но възникна проблем не ми отваря някои видео файлове дори не мога да отворя същите нито с winamp,pawerDVD,windows media player въобще с нищо самият уиндоус ми дава грешка съмнявам се че нещо ми се е повредило в системата ако някой знае как да я оправя нека ми пише предварително благодаря

Опитай да ги отвориш с VLC player, ако и снего не стане значи самите файлове вероятно са развалени

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пак нищо не става.. същата работа е. Инсталирал съм кодек пакета, пък fddshow и другите работи, които по принцип се пускат автоматично и се показват в tray-а, изобщо не се появяват като се опитам да отворя някое видео. Какво да правя?

Редактирано от i-co (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За нищо не става тоя BS-отдавна го махнах

biggrin.gif

KMPlayer отваря всичко-пробвай и с него

cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е просто и без толкова разправий!

Следи мойте стъпки и филмите ще ти тръгнат, дори ще можеш да четеш БГ субтитрите без да е нужно да инсталирваш каквото и да било за това.

Дейнсталирай всички кодеци, който имаш сега!

Инсталирай този кодек. (ибери Full Instalation или "A lot of everything" - 60 MB)

Свали този player: тук

Отваряш филмът с този player, и няма да имаш проблеми - дори да нямаш кирилица на Уиндоуса!

За субтитрите - сложи ги в същия фолдер, в който е и филмът. Можеш да ги добавиш и от опцийте!

Редактирано от needsleep (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става. Какво ли не пробвах дотук, никакъв успех, единствено с KMP Player успявам да подкарам нещо, ама то си е заради плеъра защото има някакви вградени кодеци, иначе с други плеъри които изпробвах, не ще и не ще. На филмите нищо им няма, защото изтеглих един нов снощи да пробвам.. и с него не стана. Ей измъчих се два дена... някой може ли да ми помогне?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ама много ви обичам като кажете така "не става" - убивате всякакво желание за помощ

аз от обяснениата на автора си мисля че той даже не знае има ли проблем, а не какъв му е

понякога съжалявам искренно че почнах да го следя тоя форум

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре бе човек, задължително ли е да стане? Казах ти че опитах всичко и не ще. Обясни ми дословно, като на малоумен в такъв случай, възможно е да съм пропуснал нещо.. знаеш ли. Но до момента уж всичко съм направил и не става, направо изпадам в депресия вече, един филм не мога да гледам като хората. Дано ако не ти, то поне някой се навие да ми обясни всичко и успее да ми помогне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

достатъчно добре са описани предложенията и ми е ясно какво си правил, не мие ясно какво "не става": не вссе стартира програмата ли, стартира се ама няма реакция, има звук няма картина или обратното, не ти намира субтитри или са неразбираеми - е тва ме интересува

между нищо не стана и горното има бая разлики

и К-лите не са хубави кодеци особено съчетани с такова дърво каквото е БС-а - според личния ми опит

СССР - ето това е един добър пакет ако решиш да ползваш нещо различно от светата троица: КМ, ГОМ, ВЛЦ

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам да ви отчайвам ама и с CCCP пакета не става, същата работа е. Ето какво ми изписва като се опитам да отворя видео с media player classic например:

Media Player Classic could not render some of the pins in the graph, you may not have the needed codecs installed on the system.

The following pin(s) failed to find a connectable filter:

D:\Movies\Above The Rim [1994]\Above The Rim.avi::Output

Media Type 0:

--------------------------

Unknown

AM_MEDIA_TYPE:

majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}

subtype: MEDIASUBTYPE_Avi {E436EB88-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}

formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

bFixedSizeSamples: 1

bTemporalCompression: 0

lSampleSize: 1

cbFormat: 0

Media Type 1:

--------------------------

Unknown

AM_MEDIA_TYPE:

majortype: MEDIATYPE_Stream {E436EB83-524F-11CE-9F53-0020AF0BA770}

subtype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

formattype: TIME_FORMAT_NONE {00000000-0000-0000-0000-000000000000}

bFixedSizeSamples: 1

bTemporalCompression: 0

lSampleSize: 1

cbFormat: 0

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай това: http://www.moviecodec.com/topics/5435p1.html

П.П. И махни ВСИЧКИ кодеци, рестартирай, инсталирай K-lite full (http://www.codecguide.com/download_kl.htm) с настройки по подразбиране и пробвай пак

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с това Real Alternative + Media Player Classic и като пусна филма чувам само звук, картина изобщо не излиза.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвах с това Real Alternative + Media Player Classic и като пусна филма чувам само звук, картина изобщо не излиза.

Добре, хайде сега да направиш точ в точ каквото написах, става ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo, аз му препоръчах да направи същото, което и ти. Изглежда, че нещо е оплескал на неговия компютър. Аз мисля, че първо е инсталирал некачествен кодек, видял е, че филма не тръгва и е започнал да инсталира още маса кодеци, без да премахва старите - затова сега в компютърът му станала една каша.

Аз съм 100% сигурен, че при чиста инсталация на Уиндоус и инсталиран K-Lite Mega Codec Pack 3.95 Full, 99% от филмите биха тръгнали.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
capnemo, аз му препоръчах да направи същото, което и ти. Изглежда, че нещо е оплескал на неговия компютър. Аз мисля, че първо е инсталирал некачествен кодек, видял е, че филма не тръгва и е започнал да инсталира още маса кодеци, без да премахва старите - затова сега в компютърът му станала една каша.

Аз съм 100% сигурен, че при чиста инсталация на Уиндоус и инсталиран K-Lite Mega Codec Pack 3.95 Full, 99% от филмите биха тръгнали.

Точно това направих - още преди два дена като си преинсталирах windows-а, инсталирах k-lite codec pack standart.... и нищо. Пробвах и както capnemo ме посъветва, инсталирах real alternative + k-lite pack full с инсталация по подразбиране, но пак нищо.. само звук чувам, без да излиза картина. А и не е вярно че не ги махам кодеците.. винаги ги uninstall-вам и сканирам регистрито след това и го почиствам с registry mechanic. Е какво повече да направя ми кажи? Вече съм отчаян направо.......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Увери се, че разполагаш с последните драйвери за видео-карата си.

2.Инсталирай последната версия за DirectX June 2008

3.Деинсталирай всички кодеци.

Изтеги си програмата Avicodec => отиди в менюто codec & filters => И разгледай за остатъци от различни кодеци.

За да не се налага да ти от-регистрираш ръчно с командата "regsvr32 /u името на кодека.ax" можеш да кликнеш с десен бутон върху даден филтър и да избереш Disabled (не е задължително да се изпълнява тази стъпка, но ако срещнеш трудности при изтриването на даден филтър може да е от полза).След това отваряш папката, където се съхраняват - или с търсачката на Windows-a и ги триеш ръчно...След това почисти регистрите например с CCLEANER.

4.Някой кодеци нямат собствен деинсталатор...Отвори Control Panel => System => Device manager => Sound, Video and Game Controllers => щракни двукратно върху дадена категория => Properties => за да се покаже списъка с инсталираните кодеци...и там вече можеш също да премахнеш даден такъв с "remove"...

5.Сега пробвай пак да инсталираш най-новата версия на даден кодек пакет.

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Увери се, че разполагаш с последните драйвери за видео-карата си.

2.Инсталирай последната версия за DirectX June 2008

3.Деинсталирай всички кодеци.

Изтеги си програмата Avicodec => отиди в менюто codec & filters => И разгледай за остатъци от различни кодеци.

За да не се налага да ти от-регистрираш ръчно с командата "regsvr32 /u името на кодека.ax" можеш да кликнеш с десен бутон върху даден филтър и да избереш Disabled (не е задължително да се изпълнява тази стъпка, но ако срещнеш трудности при изтриването на даден филтър може да е от полза).След това отваряш папката, където се съхраняват - или с търсачката на Windows-a и ги триеш ръчно...След това почисти регистрите например с CCLEANER.

4.Някой кодеци нямат собствен деинсталатор...Отвори Control Panel => System => Device manager => Sound, Video and Game Controllers => щракни двукратно върху дадена категория => Properties => за да се покаже списъка с инсталираните кодеци...и там вече можеш също да премахнеш даден такъв с "remove"...

5.Сега пробвай пак да инсталираш най-новата версия на даден кодек пакет.

Пробвах каквото си написал и пак същото съобщение ми излиза. Май ще трябва пак да преинсталирам само че с друг windows, явно този е прецакан нещо. Дано така да стане вече......

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Е най-накрая стана с преинсталиране на windows-а и k-lite full.....

Казах ти, оплескал си Уиндоуса с кодеци cool.gif Приятно гледане на филми!

Редактирано от needsleep (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване