Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

Доста търсех из форумите решение на този проблем но май нищо не можах да намеря. Та проблема ми е с Internet Download Manager 5.04. Ползвам го от известно време и програмката наистина много ми допадна. Без проблем се интегрира в IE и Firefox но след като си сложих Opera'та видях, че не се е интегрирала в нея. В настройките на IDM има отметка да се интегрира с Оpera но ефект няма. Ако някой знае решение на проблема ми нека да помогне защото IDM наистина много ми хареса.

Пробвай по следния начин:

Публикувано изображение

натискаш Ctrl+F12 - >Advanced->Downloads->махаш джиджавката от "Hide file types opened..."->пишеш "exe" -> кликваш на "aplication/x...."-> натискаш бутона Edit - > после Choose-> маркираш екзето на IDM-> OK.

Би трябвало да стане. За по сигурно рестартирай Опера.

edit: М*мка му и FlashGot...кога най после ще се сетят тия от Опера, че може да е просто, а не да е тъпо. Владо беше писал в блога на Rijk van Geijtenbeek, че нещата изостават, че има по-лесни начини, а той само се защитава, все едно потребителите са някакви капризници...

Едит 2:

Само за сравнение ето и как нещата стават при Firefox

Публикувано изображение

И това се прави в случай, че самия Flashgot не разползнае автоматично даунлоуд мениджъра! В задачата се пита: лесната работа с екстенжъните, за мествали нескопосонато стартиране на Bozilla и липсата на нормален спелчекър?

Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Meрси много kayovas наистина ми помогна. Още веднъж се убедих ,че във форумите човек наистина може да намери решение на всичко. А, забравих да кажа ,че при мен нямаше окончание само .exe а ex,bat,pif,com.. Това сигурно не е от значение нали

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Meрси много kayovas наистина ми помогна. Още веднъж се убедих ,че във форумите човек наистина може да намери решение на всичко.

А, забравих да кажа ,че при мен нямаше окончание само .exe а ex,bat,pif,com.. Това сигурно не е от значение нали

Съжалявам, но никога не съм ползвал IDM и не предположих, че може да няма точно exe файл. Важното е, че си се справил/а. :headphones:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да направя за да мога и с операта да виждам това http://www.badongo.com/pic/282975 с версия 9 съм?

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какво да направя за да мога и с операта да виждам това http://www.badongo.com/pic/282975 с версия 9 съм?

Ако съм разбрал правилно,какво искаш:Tools>Preferences>Advanced>Browsing>чекваш "Show tooltips". :ph34r:
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери в настройките на Арената(настройките на самия сайт) дали ти не си изключил тултипите.

Публикувано изображение

Ако са включени и пак не ги виждаш, виж дали Опера ти казва за липсващ плъгин. Обикновено в такъв случай те води към сайт за изтегляне на плъгина или към страницата на Опера, където ти посочва какво точно ти липсва. Изтегляш, инсталираш и си готов. :sobbing:

При мен няма проблем:

Публикувано изображение

Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това са настройките ми но нищо не става с Мозилата нямам такъв проблем.тук и тук

Редактирано от stilrex (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

това са настройките ми но нищо не става с Мозилата нямам такъв проблем.тук и тук

Абе разреши ли си помощните балони от Арената, както ти каза Kayovas? Така като гледам, балоните ти излизат и не е от операта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я покажи как става при арената, че нямам достъп до датата(да ги любят калинките, че са се окопали така). Излизат ли при арената тултипите? Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Я покажи как става при арената, че нямам достъп до датата(да ги любят калинките, че са окопали така). Излизат ли при арената тултипите?

Значи на арена излизат незнам как стана но вече излизат ето но на датата излиза само адреса с Мозила с Опера Редактирано от stilrex (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи на арена излизат незнам как стана но вече излизат ето но на датата излиза само адреса с Мозила с Опера

Най-вероятно не е от Операта, а от самия сайт. Питай във форума на датата дали и други имат подобен проблем.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 1 месец по-късно...

Версията на програмата е 9.0 Build 8501. Забелязах, че в Status Bar-а има линк към сайта yoosms.com. Нали уж лиценза на програмата е Freeware. От къде се е взел този линк и как мога да го махна?

Публикувано изображение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Администратор

Opera 9.00 Build 8501 Нямам такова нещо Явно си инсталирал нещо допълнително P.S. С десен бутон->Remove from toolbar не става ли?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...
:wors: Извинвам се много че отварям темата,но при мен настроиките за външен торент не ги приема. Махам отметката на БЕЗ УПРАВЛАВАНИТЕ ОТ ОПЕРА ТИПОВЕ,а тя пак си е там. Сигурно нещо бъркам но незнам къде!
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r:

Извинвам се много че отварям темата,но при мен настроиките за външен торент не ги приема.

Махам отметката на БЕЗ УПРАВЛАВАНИТЕ ОТ ОПЕРА ТИПОВЕ,а тя пак си е там.

Сигурно нещо бъркам но незнам къде!

След като махнеш отметката в същото прозорче има опция ЗАПАЗИ цъкаш на нея и рестартираш Operata.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В адресното поле напиши opera:config, кликни върху BitTorrent, ще се отворят опциите за работа с торенти. Махни отметката на опция Enable. Накрая на страницата има бутон Save, кликни на него и рестартирай Opera.

П.П.

Махам отметката на БЕЗ УПРАВЛАВАНИТЕ ОТ ОПЕРА ТИПОВЕ,а тя пак си е там.

Искаш да кажеш че не можеш да махнеш отметката? Ако не си инсталирал/а Opera на чисто, направи го. Когато Opera се инсталира в/у стара инсталация, се получават проблеми. Редактирано от nighty (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си инсталирал/а Opera на чисто, направи го. Когато Opera се инсталира в/у стара инсталация, се получават проблеми.

На чисто е!

Публикувано изображение

Ето това правя и засега няма успех.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На чисто е!

Ето това правя и засега няма успех.

На втория прозорец Тип файл който си дал/а премести отметката на отваряне с стандартно приложение и си готов/а. Публикувано изображение Редактирано от black hawk (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало както ти казва NIGTHTY да стане

ето ти картинката:

Публикувано изображение

Редактирано от dred (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На втория прозорец Тип файл който си дал/а премести отметката на отваряне с стандартно приложение и си готов/а. Публикувано изображение

Пробвала съм,и пак пробвах и това.Всеки път като отворя Операта,обаче е пак същтото,т.е. тегли си със вградения торент.

Би трябвало както ти казва NIGTHTY да стане...

Същтото Публикувано изображение

Ще пробвам да инсталирам всичко на ново,и ако не стане ще се откажа от нея, за съжаление.Иначе е хубав браузър.

Благодаря на всички които се опитахте да ми помогнете!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвала съм,и пак пробвах и това.Всеки път като отворя Операта,обаче е пак същтото,т.е. тегли си със вградения торент.

Същтото Публикувано изображение

Ще пробвам да инсталирам всичко на ново,и ако не стане ще се откажа от нея, за съжаление.Иначе е хубав браузър.

Благодаря на всички които се опитахте да ми помогнете!

След като деинсталираш Operata е добре да почистиш регистрите.Като инсталираш браузара и ако пак не тръгне по описаните по-горе начини пробвай още един ето стъпките със снимки: първа снимка втора снимка трета снимка и резултатът

Успех! :)

Редактирано от black hawk (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване