Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

Пробвах да преинсталирам, пробвах даже и старата версия (9.02).

Не ще - пак забива по същия начин.

А случайно да си ползвал TuneUP примерно за оптимизация на паметта или някоя друга програма или да си правил някои оптимизации на Windows? Имах известни проблеми и аз днес сутринта, след като реших да си оптимизирам рама с TuneUp2006, а вчера, след като си бях олекотил Windowsa. Сутринта наистина не ми се отваряха някои изображения и то от главната страница на Калдата. Вчера не можех да си ползвам и мейл клиента на Опера, та се наложа да си върна първоначалното състояние на регистрите преди да си изключа някои услуги. След повторното изключване и постоянни проби, най-сетне всичко е наред :rolleyes:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

тоя браузър стана много скапан като мина на версия 10... същото е с FF който обаче е боклук с няколко години по отдавна...

... за триене ...

Е сега искам да питам къде са началствата на сайта които постоянно заплашват с наказания и едва ли не с рязане на крайници за спамене...а де ? Взети са мерки, дишай спокойно.

Публикувани изображения

Искам да попитам какво да направя, за да може Опера да не ме кара всеки път да се логвам наново в сайтове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам какво да направя, за да може Опера да не ме кара всеки път да се логвам наново в сайтове.

Трябва да си разрешил Cookies и в сайтовете да си сложил отмета пред опцията да те "запомня".
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да си разрешил Cookies и в сайтовете да си сложил отмета пред опцията да те "запомня".

В торент тракерите няма такава опция и трябва да се логвам всеки път :)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В торент тракерите няма такава опция и трябва да се логвам всеки път :)

И какъв е проблема? Логването става за по-малко от половин секунда!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В торент тракерите няма такава опция и трябва да се логвам всеки път ;)

Вярно, че аз от едно време насам не влизам в торент тракери, но "по мое време" си ме помнеше, а аз си работя с Opera от много време. Или ти бъркаш нещо, или са премахнали възможността за запомняне по тракерите.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах Opera 8.52 - с нея не ми иска да се логвам всеки път, защо в новата версия e променено??

А в 9.10 ли иска всеки път да се логваш? Ако е така, пробвай 9.02. Аз съм все още с нея и с изключение на някои гафчета, че при при някои рефреш изведнъж се оказвам НЕлогнат и трябва да се логна, по принцип работи нормално. Проблемът го отдавам на IPB.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последно сложих 9.01 и пак не се логва автоматично. Да остана евентуално с 8.52?

Ами щом те устройва, остани. И все пак аз не съм имал проблем с никоя версия досега, която съм ползвал. Ти деинсталираш ли версиите преди да инсталираш нови, защото когато преминаваш от 9 към 8 или обратното, могат да се получат грешки.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не би случайно да си разпоредил изтриването на кукитата след затваряне на Опера? Погледни си настройките за кукитата. Напиши opera:config и провери дали всичко е наред! Виж дали всички препратки водят там където трябва. Дори да деинсталираш старата си Опера, пак вероятността за объркване е голяма! Не се осланяй на: Това и това направих, а не става... Винаги има възможност за грешка, особено с ОПЕРА!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да има идея защо не мога да гледам клипове във Vbox7? Със опера 9.1 съм И защо не мога да се логвам на две пощи в един сайт?

Редактирано от CCCP (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

А някой да има идея защо не мога да гледам клипове във Vbox7? Със опера 9.1 съм

И защо не мога да се логвам на две пощи в един сайт?

Мисля, че трябва да изключиш Wand опцията (само не знам дали може само за един сайт да не работи ... )

А, и най-сетне се оправи проблема с форума - изкорених всички възможни регистри, свързани с Opera, и я качих на ново (:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм с последната версия на Опера и нямам проблем с клипове във Vbox7.Поне за сега,пречината може да е друга.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой да има идея защо не мога да гледам клипове във Vbox7? Със опера 9.1 съм

Я опитай с refresh на страницата. И при мен се получава така, но не знам дали е бъг на Opera или на сайта.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

може ли да ми кажете как да оправя този проблем а иначе знам че мога да си го сложа торрент файла парво на компа но секи пат е мн досадно ако може да помогнете :clap:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои да може да ми каже как да си оправя шрифта.По точно шрифта на панелите.

Публикувано изображение

Инструменти -> Настройки -> Подробни -> Шрифтове и променяш шрифта на Интерфейс: Ленти
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инструменти -> Настройки -> Подробни -> Шрифтове и променяш шрифта на Интерфейс: Ленти

Да аз се рових там но незнам кои от всички шрифтове трябва да избера.

Ако не се лъжа шрифта, който трябва да промениш е този на Интерфейс: Ленти, а му задаваш (Default) - Tahoma.

Мерси много с Tahoma се оправи. Редактирано от nickVIP (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа шрифта, който трябва да промениш е този на Интерфейс: Ленти, а му задаваш (Default) - Tahoma.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

1.Искам да попитам има ли начин RSS новините от калдата например да ги сложа като част от лентата на потребителя , но да ми се отварят като на Firefox Шот ,а не така:

ШоТ

също така имам още няколко въпроса за Операта:

Използвам от мн време Лисицата,но когато изпробвах Опера имам чувството ,че е по- добра от него.

2.Вярно ли е или си въобразявам!

3.Последно по лека ли е от лисицата в заемането на ресурси и в самото бързо зареждане на браузера?

4.Има ли някакъв бг речник за правилно писане на българските думи по форумите както във Лисицата да маркира грешно изписаните думи?

5.Как мога да импортирам всичките ми записани адреси от Лисицата във Опера?

6.Искам да спра свалянето на файлове от нета през опера и да се свалят през IDM.Също и торентите не искам да се свалят през опера а през друг торрент клиенд - къде трябва да променя и кое?

Мерси на всички за помощта1

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Искам да попитам има ли начин RSS новините от калдата например да ги сложа като част от лентата на потребителя , но да ми се отварят като на Firefox Шот ,а не така:

ШоТ

Точно както го искаш не може да стане. Можеш да изведеш менюто с RSS в страничните панели, но ще стои там постоянни и няма да извежда самите новини поотделно, а ще показва отделните канали, които следиш и ако някой се обнови, ще става удебелен. За целта трябва да имаш въведен някакъв mail акаунт в Opera и ще можеш да си добавиш и Mail панела, в който се следи това. И все пак не мисля, че ще е удобно, защото то е почти идентично с това, Opera да те уведомява със съобщения в долния ляв ъгъл при обновен RSS feed. Уведомяването се включва от Tools (Инструменти) -> Preferences... (Настройки) -> страница Advanced (Подробни) -> Notifications (Уведомяване) -> слагаш отметка на Show notification for new messages (Подсказка при нови съобщения).

също така имам още няколко въпроса за Операта:

Използвам от мн време Лисицата,но когато изпробвах Опера имам чувството ,че е по- добра от него.

2.Вярно ли е или си въобразявам!

По-добра е доста относително нещо. Има неща, в които Opera е по-добър от Firefox, а има и неща, в които Firefox е по-добър. Категорично просто не може да се каже.

3.Последно по лека ли е от лисицата в заемането на ресурси и в самото бързо зареждане на браузера?

Да. Opera е като цяло по-лек браузър от Firefox. На тази страница има поместени резултати от сравнение между най-известните браузъри за различни операционни системи. Впрочем и сам можеш да си тестваш.

4.Има ли някакъв бг речник за правилно писане на българските думи по форумите както във Лисицата да маркира грешно изписаните думи?

Не. За Opera няма такъв модул. Надали и ще се създаде подобен.

5.Как мога да импортирам всичките ми записани адреси от Лисицата във Опера?

По принцип Opera трябва сама да си го направи автоматично. Ако не го е направила, можеш да го извършиш ръчно от меню File (Файл) -> Import and export (Внасяне и изнасяне) -> Import Netscape/Firefox bookmars... (Внасяне: Отметки от Netscape/Firefox...)

6.Искам да спра свалянето на файлове от нета през опера и да се свалят през IDM.Също и торентите не искам да се свалят през опера а през друг торрент клиенд - къде трябва да променя и кое?

За IDM. Интеграцията става от самия IDM, а не от Opera. В IDM кликаш меню Downloads -> Options и ще видиш списък с браузърите, с които можеш да интегрираш IDM. Аз почти никога не съм ползвал този мениджър, но по нормалния начин не успях да го интегрирам. Затова сложи отметка Use advanced browser integration, за да активираш функцията, потвърди с Yes и рестартирай компютъра. Тогава интегрцията е успешна. Не знам дали това е лош метод (с Advancded Browser Integration), но само с него успях. Ако някой знае друг, да се обади.

За торентите. В някой таб за адрес пишеш about:config и натискаш Enter. В появилата се страница за настройки кликаш върху BitTorrent, махаш отметката срещу Enable и потвърждаваш със Save, след което си рестартираш Opera, за да се запазят промените. Така Opera няма да е торент клиент по подразбиране. Ако искаш при клик върху торент файл той автоматично да се отваря в даден клиент, вместо да бъдеш питан къде да се свали, правиш следното: Tools (Инструменти) -> Preferences... (Настройки) -> страница Advanced (Подробни) -> вляво секция Downloads (Сваляне) -> вдясно бутон Add... (Добавяне). В полето MIME type (Тип по MIME) въвеждаш application/x-bittorrent, в полето File extension (Разширения) въвеждаш torrent. Ако искаш файловете да се отварят със стандартното приложение (което и да е то при теб), просто избираш Open with default application (Отваряне с стандартно приложение), а ако искаш да е с друга програма, избираш Open with other application (Отваряне с друго приложение) и си го посочваш. Рестартираш Opera, за да влязат в сила промените.

Мерси на всички за помощта1

Пак заповядай. :rolleyes: Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Опера има проверка на правописа, но няма подчертаване на думите.

Български речник за aspell.

Процедурата е следната:

1. Изтегляте пълната версия на http://aspell.net/win32/

2. Изтегляте и БГ речника: http://zlatko.ludost.net/zmeYpc/aspell/Aspell-bg-0.50-2.exe

Инсталират се 1. и 2. при затворен браузър.

Проверката става с десен бутон на мишката - > Check Spelling

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

страшно много ви благодаря и не се съмнявах във подробното обяснение.Всичко направих! Ноо се сетих и още нещо... Понеже преди ползвах лисицата и най-удобното и нещо в нея е Лентата с Отметки,за по бързо зареждане и по лесен контакт със най-употребяваните адреси.Това във Опера Лента на Потребителя ли се води и има ли по бърз начин да ги сложа всички едновременнно а не да си играя един по един сайт...? И много ви мерси-май ще остана с Опера!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване