Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

страшно много ви благодаря и не се съмнявах във подробното обяснение.Всичко направих!

Ноо се сетих и още нещо...

Понеже преди ползвах лисицата и най-удобното и нещо в нея е Лентата с Отметки,за по бързо зареждане и по лесен контакт със най-употребяваните адреси.Това във Опера Лента на Потребителя ли се води и има ли по бърз начин да ги сложа всички едновременнно а не да си играя един по един сайт...?

И много ви мерси-май ще остана с Опера!

Натискаш F4, отиваш на Отметки/bookmarks, и влачиш с мишката каквото искаш към персоналния бар. За по бързо маркирай с Ctrl и клик всички отметки, които искаш да преместиш и ги хвърли върху персоналния бар. Готов си.

Опера е браузъра, който може да се персонализира в най голяма степен. Ето ти едно шотче на моята Опера: :)

Публикувано изображение

Ето една тема за Опера, има обяснени някои основни неща: Опера

Редактирано от kayovas (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

тоя браузър стана много скапан като мина на версия 10... същото е с FF който обаче е боклук с няколко години по отдавна...

... за триене ...

Е сега искам да питам къде са началствата на сайта които постоянно заплашват с наказания и едва ли не с рязане на крайници за спамене...а де ? Взети са мерки, дишай спокойно.

Публикувани изображения

много мери на всички.велики сте... съжалявам,но се присетих още нещо. Знам,че както при Лисицата има аддонси и в Операта има джаджи.Ем исках да си изтегля някаква дето да ми проверява гмаил пощата.Как да го инсталирам защото ми го записва във зип формат?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

съжалявам,но се присетих още нещо.

Знам,че както при Лисицата има аддонси и в Операта има джаджи.Ем исках да си изтегля някаква дето да ми проверява гмаил пощата.Как да го инсталирам защото ми го записва във зип формат?

Opera има mail клиент за целтa: Инструменти -> Акаунти за поща и чат. В Gmail трябва да са описани настройките. Задаваш си акаунти и Opera ще те уведомява ако имаш поща в Gmail.

В Опера има проверка на правописа, но няма подчертаване на думите.

Български речник за aspell.

Процедурата е следната:

1. Изтегляте пълната версия на http://aspell.net/win32/

2. Изтегляте и БГ речника: http://zlatko.ludost.net/zmeYpc/aspell/Aspell-bg-0.50-2.exe

Инсталират се 1. и 2. при затворен браузър.

Проверката става с десен бутон на мишката - > Check Spelling

Моя грешка значи. :rolleyes:
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

най-елементарно се конфигурира Опера "на тоя адрес" :rolleyes: --> opera:config

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Opera има mail клиент за целтa: Инструменти -> Акаунти за поща и чат. В Gmail трябва да са описани настройките. Задаваш си акаунти и Opera ще те уведомява ако имаш поща в Gmail.

Само имайте в предвид, че като мейл клиент, Опера ще сваля всичко на хард диска. Т.е. ако се получват големи файлове те ще бъдат сваляни и ще заемат място :rolleyes:

Ето ти и джаджа за Gmail: http://widgets.opera.com/widget/5617

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само имайте в предвид, че като мейл клиент, Опера ще сваля всичко на хард диска. Т.е. ако се получват големи файлове те ще бъдат сваляни и ще заемат място :angry22:

Ето ти и джаджа за Gmail: http://widgets.opera.com/widget/5617

извинявам се ама как се слагат тези джаджи?Сваля ми го в зип архив!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При кликане на линка за сваляне Opera го тегли веднага и го инсталира автоматично, като пита дали искаш да задържиш джаджата. После си я настройваш от съответното меню.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извинявам се ама как се слагат тези джаджи?Сваля ми го в зип архив!

Би трябвало като кликнеш на Dawnload бутона, джаджата автоматично да се свали и инсталира. Не разбирам как ти ги сваля като зип архиви?

Ето ти картинка:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало като кликнеш на Dawnload бутона, джаджата автоматично да се свали и инсталира. Не разбирам как ти ги сваля като зип архиви?

Ето ти картинка:

Публикувано изображение

използвам ИДМ и ми го свалял през него във зипнат формат => .zip

май трябва някъде да го пейстна но къде?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

използвам ИДМ и ми го свалял през него във зипнат формат => .zip

май трябва някъде да го пейстна но къде?

Ето това е един от проблемите пред Опера, с който вече си се сблъскал - интеграцията на download manager-и.

Опитай от менюто File->Open, да отвориш въпросния зип файл. По подразбиране е дадено да се отварят HTML, но ти го направи на *.* от падащото меню.

Не знаех, че джаджите са в зип. IDM се е интегрирал толкова 'добре', че и джаджите ги сваля, а не Опера да ги инсталира.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се прави тва да се управлява с гласови команди.Свалих там каквото трябваше ама не знам как да го направя да ме "разбира", че "Opera did not understand you"

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А как се прави тва да се управлява с гласови команди.Свалих там каквото трябваше ама не знам как да го направя да ме "разбира", че "Opera did not understand you"

Надявам се пробваш да я командваш на английски, нали?
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето това е един от проблемите пред Опера, с който вече си се сблъскал - интеграцията на download manager-и.

Опитай от менюто File->Open, да отвориш въпросния зип файл. По подразбиране е дадено да се отварят HTML, но ти го направи на *.* от падащото меню.

Не знаех, че джаджите са в зип. IDM се е интегрирал толкова 'добре', че и джаджите ги сваля, а не Опера да ги инсталира.

да,отвори се но как мога да го активирам при зареждане на Опера и то автоматично да се пуска ...
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми на англииски де.Ама нещо не отбира.Какво команди се използват?Нещо като "New TAb" или подобни ли?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Здравейте,

Как е възможно след инсталиране на Opera 9.10 Final, компютъра да функционира твърде бавно и мудно?А да не говорим за процесора и рама скачат до небесата Публикувано изображениеето.След като деинсталирам Операта всичко си става нормално,но като е инсталирах отново стана пак същото.Дайте съвет?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е нормално.

Откъде свали файла ?

Операта е свалих от kaldata както винаги.Даже се чудя как върви сега компа. Редактирано от black hawk (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал ли си преди това инсталирана Опера? Ако си имал ти препоръчвам да направиш инсталация на чисто. Най-напред копирай папката с данни някъде другаде. Би трябвало да се намира в директорията C:\Documents and Settings\"USER"\Application Data\Opera, която е скрита. После инсталирай наново, но преди това си почисти инсталационната папка от предната Опера. След това използвай тая информация за прехвърляне на настройките, които евентуално биха ти трябвали. Успех!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имал ли си преди това инсталирана Опера? Ако си имал ти препоръчвам да направиш инсталация на чисто. Най-напред копирай папката с данни някъде другаде. Би трябвало да се намира в директорията C:\Documents and Settings\"USER"\Application Data\Opera, която е скрита. После инсталирай наново, но преди това си почисти инсталационната папка от предната Опера. След това използвай тая информация за прехвърляне на настройките, които евентуално биха ти трябвали. Успех!

Нямал съм преди това инсталирана Opera.Операта реших да е инсталирам за да видя дали ще се оправи един мой друг проблем.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямал съм преди това инсталирана Opera.Операта реших да е инсталирам за да видя дали ще се оправи един мой друг проблем.

Можеш ли да дадеш един скрийншот на всичките процеси от таск мениджъра.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш ли да дадеш един скрийншот на всичките процеси от таск мениджъра.

Ето.Но интересното е това,че като искам да затворя Операта от Task Manager в Applications е няма никаква,а в Performance се вижда ясно,че е стартирана.А и не малко товари :whist: .
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето.Но интересното е това,че като искам да затворя Операта от Task Manager в Applications е няма никаква,а в Performance се вижда ясно,че е стартирана.А и не малко товари :whist: .

Малееее това не е хубаво.

Я направи друго сега.

Изчисти тая версия която си дръпнал,и свали друга.Опера имаше проблем с едната версия,тя точно това и беше проблема,но мисля че оправи бъга.

Аз съм с тази версия 9.0.8501.0 от доста време и нямам проблем,свали примерно нея.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малееее това не е хубаво.

Я направи друго сега.

Изчисти тая версия която си дръпнал,и свали друга.Опера имаше проблем с едната версия,тя точно това и беше проблема,но мисля че оправи бъга.

Аз съм с тази версия 9.0.8501.0 от доста време и нямам проблем,свали примерно нея.

Ще пробвам и ще пиша какво е станало.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да спреш всички процеси и да оставиш само най-важните и стартирай Opera.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да спреш всички процеси и да оставиш само най-важните и стартирай Opera.

Това също съм го пробвал,но без никакъв ефект.Дори рестартирах компа няколко пъти и при стартиране на Операта ставаше същото както и сега.
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване