Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

@ahilpeleev, я дай линк до тая програмка SpeechLab за да помислим повече хора как да я вържем с Opera.

@Phoenix.bg, човека на иска да използва модула на Opera, а търси начин да интегрира SpeechLab в Opera. Все едно да интегрира някой даунлоад мениджър в нея.

Вече имам идея как може да стане частично с маркиране на текст, но ми трябва SpeechLab, а имам странното чувство, че не е безплатна или ако е, я крият като апокрифна литература.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

тоя браузър стана много скапан като мина на версия 10... същото е с FF който обаче е боклук с няколко години по отдавна...

... за триене ...

Е сега искам да питам къде са началствата на сайта които постоянно заплашват с наказания и едва ли не с рязане на крайници за спамене...а де ? Взети са мерки, дишай спокойно.

Публикувани изображения

да направих го

инсталирах версия 11 на медия плейъра и стана...

...полето стана по-красиво но за жалост - пак е черно без картина и звук Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами програмата я има в data.bg. Дръпнете си я директно. Непомня как я пуснах. Ако ви иска кодове за регистрация пишете - ще се поразровя да видя как ставаше.

оказа се, че незнам как се пускат линкове Публикувано изображение !?!?!?! представяте ли си?!! ;)

отивам да уча

линк кък SpeechLab

и после кажете дали линка работи, да видим научил ли съм нещо

Редактирано от ahilpeleev (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и инструкции да се премахнат разни кодеци, ако са инсталирани. Направи го. На практика сайта изисква само IE и WMP11 без каквито и да е допълнително инсталирани кодеци.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами тогава губя всичко останало а и целта е да го пусна през опера на IE нямам проблеми щом нестава ще си го глецкам от там!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! А защо паролине за сайтовете се помнят определено време. Не е завинаги? Възможно ли е завинаги?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря! А защо паролине за сайтовете се помнят определено време. Не е завинаги? Възможно ли е завинаги?

Opera доколкото знам няма password мениджър. Ще е добре да пробваш с отделен софтуер за това, защото според мен Wand не върши добра работа. Лично мнение Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да има нещо с ActiveX на сайта и за това да имат изискване за IE. Opera няма ActiveX и няма да има, от гледна точка на безопасността. Така че ще ти се наложи да гледаш TV с IE.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Опера от 7 години, използвам също и Wand и записвам в него акаунтите си. Някои от тях са запаметени именно преди 7 години и все още не са мистериозно "изтрити" или изчезнали! Проблема е във твоя телевизор, и най-вероятно в настройките на Wand. Решение: Преинсталация на Опера на чисто, а не върху стара версия (ще се наложи да си направиш всички настройки наново, включително наново да си запаметиш в Wand акаунтите за достъп; нежелателно да е импортираш старите настройки); Един съвет за ползвателите на Опера: При този браузър дори бета версиите не са съвсем стабилни, а камо ли пък алфа-такивата. Така че чакайте, чакайте и пак чакайте докато не излезне следващият финал...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Опера от 7 години, използвам също и Wand и записвам в него акаунтите си. Някои от тях са запаметени именно преди 7 години и все още не са мистериозно "изтрити" или изчезнали! Проблема е във твоя телевизор, и най-вероятно в настройките на Wand.

Решение: Преинсталация на Опера на чисто, а не върху стара версия (ще се наложи да си направиш всички настройки наново, включително наново да си запаметиш в Wand акаунтите за достъп; нежелателно да е импортираш старите настройки);

Един съвет за ползвателите на Опера: При този браузър дори бета версиите не са съвсем стабилни, а камо ли пък алфа-такивата. Така че чакайте, чакайте и пак чакайте докато не излезне следващият финал...

Ползвал съм Opera бегло и не претендирам, че съм запознат добре, но ще дам един пример:

-имаш два акаунта в abv.bg и искаш Wand да ги запомни т.е като натиснеш на полето за влизане да е запомнило и двата акаунта. Лично аз това не успях да го настроя, може би наистина грешката е в мен Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пръчката си върши работата както си му е реда, само че не се чуква на полето за логин, а на иконката с пръчката. Ако има два запаметени акаунта, като кликнеш на иконката с пръчицата изскача прозорче за избор на акаунт за вход. Ако е само един, автоматично се стартира процедурата за вход.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е че като искам да прочета новините от даден източник ми изкарва само една и възможност да скролирам а не да ги виждам всичките едновреммено на целия екран.

Публикувано изображение

Синята лента с бутони previous item и next item би трябвало да е долу а не. С другите браузъри няма проблем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Google по обясними причини не желаят да работят по съвместимостта на продуктите си с Опера - оттам и въпросния проблем,но за повечето неща има решения на ентусиасти и почитатели на Опера.За конкретния случай може да пробваш това: http://tech-buzz.net/2006/10/09/how-to-fix...eader-in-opera/ ,ако потърсиш по-сериозно,ще откриеш и други решения.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема не се оправи. До сега не съм имал проблеми с Reader и Calendar, имал съм само с notebook и Docs. Явно проблема е от друго естество.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, нов фен съм на Opera-та и много се впечатлих от статистиката по-горе във форума. Проблемът ми , че всичко ми е на Лисицата, най-вече паролите. От вашите съвети си конфигурирах операта, но остана да - си прехвърля паролите; - да си видя (паролите) :ph34r: Възможно ли е някоя от тези операции да се механизира ,чрез джаджа или плъгин или приграма от Лисицата към Операта Много ще съм ви благодарен , ако ми помогнете!!!!!!!!!!!!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На флашката се имампортативната версия на опера и от както преинсталирах не тръгва. Появява се черния досовски екран и веднага изчезва. като седна на друг компютър си работи нормално. Изтеглех най новата версия от сайта и пак не тръгва. Някакви идеи.

Редактирано от stanley56 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На флашката се имампортативната версия на опера и от както преинсталирах не тръгва. Появява се черния досовски екран и веднага изчезва. като седна на друг компютър си работи нормално. Изтеглех най новата версия от сайта и пак не тръгва. Някакви идеи.

Като за начало провери за грешки в Event Log-a.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Имам един проблем с операта, то сигурно е по - скоро въпрос на настройка или промяна от страна на доставчика ми. Имаме си тук едно локално сайтче и в каталозите преди като натиснех бутона отвори ми отваряше същия прозорец като на снимката /отворен през ИЕ/, а от известно време насам операта при натискането на този бутон отваря само празен подпрозорец. Това се случи като сложих първата Алфа която излезе, но сега съм с чиста инсталация на Версия 9.23 Реализация8808, с която версия тази функция си работеше. Дано съм го написал разбираемо и предварително благодаря за отговорите!

post-21715-1191153397_thumb.jpg

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам един проблем с операта, то сигурно е по - скоро въпрос на настройка или промяна от страна на доставчика ми. Имаме си тук едно локално сайтче и в каталозите преди като натиснех бутона отвори ми отваряше същия прозорец като на снимката /отворен през ИЕ/, а от известно време насам операта при натискането на този бутон отваря само празен подпрозорец.

Това се случи като сложих първата Алфа която излезе, но сега съм с чиста инсталация на Версия 9.23 Реализация8808, с която версия тази функция си работеше.

Дано съм го написал разбираемо и предварително благодаря за отговорите!

Предполагам, че си забранил някои неща от настройките. С F12 погледни, дали при теб е нещо такова:

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да направя така, че да се чува цъкащият звук(click) когато отваряш страниците, както е при IE. При мозилата знам, че се инсталира аддон, а тука. Моля кажете, защото съм свикнал да чувам този звук. Благодаря.

Редактирано от majo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване