Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

и защо,ако смея да попитам ти е интегриран менажер?Аз си ползвам IDM без на менюто на десния бутон да ми излиза "download using......".Просто "copy.....paste link". Публикувано изображение

<{POST_SNAPBACK}>

Aз също като потребител на дадена програма, след като съм се съгласил с лицензното споразумение, бих искал тя да работи перфектно и да не ме затруднява с излишни манипулации като "copy" и "paste", след като има възможност за вграждане на други програми или "plug-in". Ама е хубаво човек преди да пита за това да погледне сайта, в случая на OPERA: http://www.opera.com/ и да види дали не може сам да реши проблемите си...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

тоя браузър стана много скапан като мина на версия 10... същото е с FF който обаче е боклук с няколко години по отдавна...

... за триене ...

Е сега искам да питам къде са началствата на сайта които постоянно заплашват с наказания и едва ли не с рязане на крайници за спамене...а де ? Взети са мерки, дишай спокойно.

Публикувани изображения

FlashGet се интегрира в Опера без никакъв проблем и се появява в менюто на десния бутон. Дръпва се един плъгин от сайта, ето директен линк: http://www.amazesoft.com/npfg11.exe , след което се следват тези инструкции:

Open Opera and goto Help/About Opera

Under "Paths" you will find the path to your "Preferences" file - the directory where this file is saved is also the folder where your personal profile is stored. Keep it in mind or write it down.

Close Opera, open Windows Explorer and browse to your your Opera directory (normally C:\Program files\Opera7)

Open the subfolder "defaults" and copy (Ctrl+C) the file "standard_menu.ini"

Next, browse to your profile folder (you wrote it down above, right ;) and open the subfolder "menu" (if it does not exist, create it).

Paste the copied file here (Ctrl+V)

Open the file with a text editor like Notepad.

Change the name (line 7) into "Opera Standard with FlashGet extension"

Search for the category "[Link Popup Menu]" and add the following line into this category:

Item, "Download with FlashGet" = Execute program, "C:\Program Files\FlashGet\flashget.exe","%l"

TIP: That is a lowercase L after the last %, not a number One. Typing the wrong one, 1, won't work.

Save the file and start Opera again

Goto File/Preferences/Toolbars and Menus

In the field "Menu setup" you will find a the new entry "Opera Standard with FlashGet extension". Mark this and press "OK"

That's it! You can now download link-targets by right-clicking on a link and choose "Download with FlashGet"

Има известни промени при Опера-8, но ще ги подразберете, не е сложно! Успех!

Редактирано от phantom (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте, може да ви се стори тъп вапроса но ще ви помоля за малко помощ. Не ми трагва Javata като искам да отворя нещо през Operata. Изписва ми че трябва да инсталирам java / което вече сам направил.Операта ми е 8.50 и смятам че не е в нея проблема.Моля за помощ. мерси

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

може да ви се стори тъп вапроса но ще ви помоля за малко помощ. Не ми трагва Javata като искам да отворя нещо през Operata. Изписва ми че трябва да инсталирам java /  което вече сам направил.Операта ми е 8.50 и смятам че не е в нея проблема.Моля за помощ.

мерси

<{POST_SNAPBACK}>

Хм аз имах подобен проблем , но с IE , a java-та ми вървеше на операта. А защо не пробваш да отидеш примерно на Yahoo и да се опиташ да поиграеш примерно на табла. А като ти каже че нямаш Java , изтегли си я и инсталирай (аз така правя, ако нямам Java след преинстал). А ако не тръгне... нека друг каже:)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

здравейте,

може да ви се стори тъп вапроса но ще ви помоля за малко помощ. Не ми трагва Javata като искам да отворя нещо през Operata. Изписва ми че трябва да инсталирам java /  което вече сам направил.Операта ми е 8.50 и смятам че не е в нея проблема.Моля за помощ.

мерси

<{POST_SNAPBACK}>

Ако не си разрешил на Opera да ползва Java, е възможно това да се получи Tools-->Quick Preferences-->Enable Java
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбера се Download Master! Използвам го от месеци с Opera и мисля, че е най-добър за момента!

<{POST_SNAPBACK}>

И не само за "Опера", ползвам го и с ИЕ и с firefox - наи доброто е действително!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

За забрана за изтриване не съм сигурен, че може да има.

Със сигурност можеш да увеличиш безлимитно от настройките в Опера / Ctrl+F12 / въвеждани адреси до.... посещавани адреси до.....временни копия на диска.....примерно 200 МБ.

<{POST_SNAPBACK}>

Става въпрос за забрана на изтриване на History -ТО

от юзарите на PC-то :down:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 4 седмици по-късно...

Въпроса ми е,дали има възможност Opera да се ползава като torrent клиент?Има ли някакви плъгини,които се инсталират за да стане това? :bye:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е,дали има възможност Opera да се ползава като torrent клиент?Има ли някакви плъгини,които се инсталират за да стане това? :bye:

<{POST_SNAPBACK}>

За сега, Опера не може да работи с торенти-тази опция е в процес на разработване. Очаква се в предстоящата версия на браузера- 9 - да бъде въведена.

Версия 9 не знам кога ще я пуснат. :clap: Но от първото техническо превю(в него не е вкл. торент подръжката;не се занимавай, ако наистина не си любопитен това е ,един вид, алфа версия) Хваща 10 от 10 :) - мн му се радвам на този софт :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го ползвам този браузър и нямам лични впечатления но намерих това.

<{POST_SNAPBACK}>

Свалих тази версия Opera 8.02 Technical Preview 1,която според коментарите има Bit Torrent клиент,но се чудя заслужава ли си да я инсталирам.Не знам направо върху тази ли,с която съм сега Opera 8.01 или да я деинсталирам?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалих тази версия Opera 8.02 Technical Preview 1,която според коментарите има Bit Torrent клиент,но се чудя заслужава ли си да я инсталирам.Не знам направо върху тази ли,с която съм сега Opera 8.01 или да я деинсталирам?

Инсталирай последната финална... http://kaldata.com/comments.php?id=10203&c...highlight=opera

Мисля, че няма да инаш проблеми ако я сложиш в/у старата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето езиковия файл за 8.51:

http://opera.com/download/lng/851/ouw851_bg.lng

Download the desired language file to a convenient location on your hard drive.

1. Go to Tools > Preferences.

2. Under "General", you will find the language settings. Click "Details".

3. Click "Choose" and find the language file you downloaded.

4. Click "OK" to close the "Details" dialog.

:)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко мина добре,дори не се наложи да правя някакви настройки направо си тръгна на БГ и фаворитите са си там :) Благодаря още веднъж.А за торентите ще си ползвам Bit Tornado. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, имам проблем с Opera 8.51! Не продължава да тегли дадеен файл от мястото, когато е бил спрян, а го започва като теглене "наново", макар че муи давам от менюто: "продължаване". Също не мога да разбера и защо спира дпаунлоудването на файл, без да съм го спирал аз!? Не "разбира" и инастаирания даунлоуд мениджър FlashGet, макар че съм изпълнил всички инструкции по инсталацията на плъгина и като извадя от меню "Инструменти" -> "Повече" (advanced е в англ. версия май) -> "Приставки" (plug-ins) си ми дава: FlashGet Click Catcher Plug-In (ZIP + EXE) FlashGet Click Catcher Plug-In (Video) FlashGet Click Catcher Plug-In (Audio) Някой да има подобни порблеми и да ги е оправил?!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз имам същите проблеми, но при мене като му дам да продължи свалянето продължава от там от където е спрял, а не да започва от началото! Флаш гета също не можах да го подкарам, и затова като реша да дърпам с него, нещо просто си пускам интернет експлорър! Като цяло за браузване си ползвам Опера, а за сваляне Интернет Експлорър! Това е надявам се, че ти бях полезен.

Успех Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не би трябвало да имате проблем с подкарването на FlashGet както и да продължите да сваляте след спиране!

http://free.data.bg/godking/Opera%208.51.rar

За FlashGet:

По някой път не можете да видите тази папка

за целта правите следното :

давате да се виждат скрити папки и файлове от

настройките ,след това отивате в Documents and

Settings-> вашия user->Application data-opera->opera->

profile->menu и пействате там

Standart Menu.INI

А BG. 8.1+Flashget i dr.LNG си отива в директорията на Opera ако искаш да е на Български :wink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имах същия проблем но като му дам да продължи свалянето продължава от там от където е спрял и не затварях Операта докъто не го изтегли. Но сега съм си сложил Download Master и свалям през него.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем: 1. През Proxy Server съм. Вързан съм в Internet чрез компютъра на съквартиранта ми. (това за сведение го казвам само) 2. Когато стартирам Opera 8.51 - bulgarian (или когато и тя е включена), при боравене с нея (отваряне на страници и браузване) и когато ме попитва за прием на бисквитки, се случва да змаръзнат мишката и клавиатурата ми и единственото спасение е... "бутон F13"... сиреч - рестартиране на компютъра! Някой знае ли защо се получава това нещо? Ето как е описан проблема: Error Signature BCCode : ea BCP1 : FEE4B1CB BCP2 : FFA15438 BCP : FF985428 BCP4 : 00000001 OSVer : 5_1_2600 SP : 2_0 Product : 256_1 Error Report Content C:\DOCUME~1\Ivaylo\LOCALS~1\Temp\WERa467.dir00\Mini011706-02.dmp C:\DOCUME~1\Ivaylo\LOCALS~1\Temp\WERa467.dir00\sysdata.xml Някой да знае какъв е проблема с това замръзване? И да поясня, че когато искам да извикам във форумите Java конзолките за BBCode или .gif-четата на смайлитата от форумите, ми се зареждат много бавно в сравнение с друг път... ако това е някакъв ориентир за разбиращите! Аз подозирам, че проблемът е в някава "несъвместимост" на Opera 8.51 - bulgarian със Java, но какво е точно не зная... и защо ще ми замръзва компа така!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо не иска тая проклетия да продчлжи свалянето на файл, там откчдето е спрал, а го запова наново... защо изобщо спира - не знам. С предна верси яна Опера нямах този проблем и сега се изнервям! Май инсталирането (интегрирането) на ФлашГет-а прецака работата!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване