Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

locdogg

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

имах предвид "къде по-точно са ти настройките", а не дали са ти в ц: ...

Ето как е при мен (opera:about):

При теб са на друго място.

Ако си ползвал по-стара версия на Опера и не си направил чиста инсталация, настройките може и да са в C:\Program Files\Opera и м/би са с приоритет пред C:\Documents and Settings\USER\Application Data\Opera\Opera\profile... Аз определено предпочитам да имам настройки, които да не са в юсер профилите, но само класик инсталера те пита, а в новия инсталатор са спестили това, за жалост

едит:можеш да промениш мястото на профила от опера:конфиг

Не надграждам една версия върху друга. Смятам, че инсталирам на чисто / уж/. От Add/Remove, после от Start>Run>Application Data, където изтривам папката на Опера и накрая от Search, каквото намери. В Spybot не видях, някакви настройки за Опера. А бе здраве да е. Като трябва ще се откажа от браузъра.

Лек ден на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Не надграждам една версия върху друга. Смятам, че инсталирам на чисто / уж/. От Add/Remove, после от Start>Run>Application Data, където изтривам папката на Опера и накрая от Search, каквото намери. В Spybot не видях, някакви настройки за Опера. А бе здраве да е. Като трябва ще се откажа от браузъра.

Лек ден на всички.

Има и една папка тук: C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\Opera - тук е кеша и mail клиента на Opera.

(Лично мнение,ако трябва да избирам между любимата ми Опера и някоя почистваща,която ползвам на две седмици веднъж... със сигурност без да се замислям,почистващата отива в канала :-DD ...Алтернативи много. Ако обичаш нещо и то ти върши работа,обичаш го независимо от недостатъците и дребните спирки,които винаги са преудолими. :-) )

Редактирано от Steltt (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и една папка тук: C:\Documents and Settings\USER\Local Settings\Application Data\Opera - тук е кеша и mail клиента на Opera.

(Лично мнение,ако трябва да избирам между любимата ми Опера и някоя почистваща,която ползвам на две седмици веднъж... със сигурност без да се замислям,почистващата отива в канала :-DD ...Алтернативи много. Ако обичаш нещо и то ти върши работа,обичаш го независимо от недостатъците и дребните спирки,които винаги са преудолими. :-) )

Сега я инсталирах пак /последен опит/. Обърнах внимание, при стандартна инсталация се инсталира точно в :C:/Program Files/Opera

Папката за която говорите с djaqi я изтривам при деинсталацията :Start>Run>Application Data и тя се маха. Появи се сега пак при инстала, обаче като отворих Opera: cache видях посетени сайтове и снети изображения, отпреди няколко дни. След, като цялата папка я изтривам, къде тогава да се пазят тези неща? Може би има общо с проблема.

Редактирано от socrates (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега я инсталирах пак /последен опит/. Обърнах внимание, при стандартна инсталация се инсталира точно в :C:/Program Files/Opera

Папката за която говориш не я откривам. Изобщо не държа на Spybot. Препоръчай някой подходящ заместител, който да не създава излишни проблеми !

Странно... трябва да има такава папка,освен ако не ти ги слага другаде...

Edit или не са разкрити,скритите папки на Windows:

Windows Explorer (не Internet Explorer) >> Инструменти >> Опции на папка >> Изглед (Най-долу) >> Показвай скрити файлове и папки >> ОК

Провери в: Помощ >> Сведение за Opera - срещу

Директория на пощата - C:\Documents and Settings\Steltt\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\mail при мен.

Кеш (временен склад) - C:\Documents and Settings\Steltt\Local Settings\Application Data\Opera\Opera\profile\cache4

Настройки - C:\Documents and Settings\Steltt\Application Data\Opera\Opera\profile\opera6.ini

Това са стандартните пътища :-)

За алтернатива на SpyBot...

Ползвам CCleaner - free

Spy Emergency - последно не успях да я регистрирам, върши ми страхотна работа.. (може би докато спре :-D ) Трябва да се провери за по-нови версии.

Spyware Doctor - Spyware Doctor от ###### - Слагал съм я на приятели,намира доста гадини. Обявена е за най-добрата анти-spyware продукт за 2005 г.

Ad-Aware Free - Не съм я ползва,но чета отлични oтзиви. :-)

Malwarebytes Anti-Malware 1.35

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера направих портативна последната стабилна версия за тази тема. Настройки и почти всичко е както си я ползвам аз, с мои настройки, бутони и т.н. Разликата от предишната портабъл версия (за моята говоря), е, че този път Documents and Settings\USER\ не е изолирана... Менюта и всичко останало си е по мой вкус, но това лесно се оправя. Няма български. С тази Опера наистина ще почнеш "на чисто", за разлика от други портабъл варианти. Аз ти препоръчвам да си направиш опера акаунт и да ползваш вградената в опера синхронизация. Ако се чудиш къде са ти менютата и т.н., погледни долу, третия бутон от дясно на ляво.

http://rapidshare.com/files/216540051/Opera.rar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Djagi и Steltt, благодаря ви за помоща, макар и със закъснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам следния проблем - от известно време когато връщам назад (ползвам управление с жестове), компютъра забива за известно време - понякога за 4-5 секунди, понякога за доста повече и когато е за повече дори се налага да затворя браузера или дори да рестартирам компютъра, за да се оправи, защото Операта става неизползваема. Имам предвид, че след като компютъра възвърне функционалността си Операта не може да се управлява (напред и назад, друго не съм пробвал). Сигурен съм че не вирус, а проблема е в Операта. Наложи се да я деинсталирам, да почистя всички остатъци от нея и след това да я инсталирам наново, но се оказа че проблема пак си стои. Версия 9.64

Редактирано от delig (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От около 3-4 месеца Opera отказва да отваря Live Timing от сайта на F1.com! С последна версия на Java съм,OS- WIN XP Pro SP 3. Дава съобщение за грешка и че липсва файл! По старите версий работеха, а със IE 7 и Avant Browser няма никакъв проблем! Освен това стана с пъти по-бавно стартирането !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки всички приказки които се изприказваха за опера факт е, че тя отваря много по бавно java приложенията от браузъри като safari и mozilla..,защо просто не смениш браузъра, откакто mozilla сложиха speed dial plugin-a, piclens да не говоря за всички addons просто си е най-добра...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпреки всички приказки които се изприказваха за опера факт е, че тя отваря много по бавно java приложенията от браузъри като safari и mozilla..,защо просто не смениш браузъра, откакто mozilla сложиха speed dial plugin-a, piclens да не говоря за всички addons просто си е най-добра...

Съвета е единственото добро решение на проблема, въпреки че твърде много съм привикнал със нея! Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема ми е такъв: операта от два дена не ми функционира изобщо, не мога в нито един сайт да влезна, а интернет си имам - безупречен ...преинсталирах я, но пак същото ...как да се оправи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи проблема ми е такъв: операта от два дена не ми функционира изобщо, не мога в нито един сайт да влезна, а интернет си имам - безупречен ...преинсталирах я, но пак същото ...как да се оправи ?

Изписва ли съобщение за грешка като се опиташ да посетиш сайт?

Като влезеш в Opera,може ли да задействаш панели,табове или ти "замръзва"?

Ако не си намерил решение,направи - Инсталация на чисто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Opera ми е любимия броузер,но от известно време периодично ми замръзва за по 10/20 секунди което е доста дразнещо,през това време курсора на мишката се движи,но само до там.Ако някои може да помогне със съвет ще съм благодарен. П.П проблема е само когато използвам опера и продължава и след като направих инсталация на чисто.Интернета е доста бърз,компа е относително нов 5200. Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,да ви попитам,значи не знам дали е коректно да споменавам сайта,но само в този сайт чрез Операта не мога да пиша коментари

Публикувано изображение

Не ми се появява мигащата чертичка,разрових се малко в настройките и като махна отметката на Enable Java Script се махат и тези емотиконки от горе и става,но според мен без тази настрйка ше имам проблеми пък в други сайтове и за тва не смея така

сигурна съм че има настройка която не знам и не смея да ровя повече да не си разбазикам бразузара,ако има къде трябва да пипна ,за да мога да пиша,плссс хелп Публикувано изображение

Тва ми е главния сайт,заради който ползвам интернет попринцип и ще трябва да си сменя браузара,ако тва не може да се оправи Публикувано изображение

Редактирано от Евето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,да ви попитам,значи не знам дали е коректно да споменавам сайта,но само в този сайт чрез Операта не мога да пиша коментари

Няма проблем да споделиш сайта,ако не смяташ,че е твърде лично.Така ще тестваме и уточним къде Opera се "препъва".

Не ми се появява мигащата чертичка,разрових се малко в настройките и като махна отметката на Enable Java Script се махат и тези емотиконки от горе и става,но според мен без тази настрйка ше имам проблеми пък в други сайтове и за тва не смея така

сигурна съм че има настройка която не знам и не смея да ровя повече да не си разбазикам бразузара,ако има къде трябва да пипна ,за да мога да пиша,плссс хелп Публикувано изображение

Тва ми е главния сайт,заради който ползвам интернет попринцип и ще трябва да си сменя браузара,ако тва не може да се оправи Публикувано изображение

Коя версия на Opera използваш?

Пробвай следното (тези настройки ще важат само за този сайт и няма да променят работата на Opera в други):

1. Отвори си сайта и отиди до полето за коментари.

2. Натискаш клавиш F12 >> Настройки за сайта >> Отваря се диалог Настройки за сайта,в който кликаш на раздел Мрежа >> На Представяне на Opera - избери: Маскирай като Internet Explorer >> OK

3. Натискаш клавиш F5 - страницата се опреснява и пробваш дали в поленцето може да се пише.

Ако не се получи,пробваш другите варианти: Маскирай като Firefox;Като Internet Explorer;Като Firefox.

Ако нищо не помага,може да изключиш JavaScript само за този сайт (но ще ти изчезнат други функции в него).

Отново като се отвори диалога Настройки за сайта >> Раздел "Скриптове" >> махаш отметката на JavaScript >> ОК >> клавиш F5 - тестваш.

Това ще изключи JavaScript само за този сайт,ако това не ти създава проблеми с другите функции,може да го оставиш така.

Добре ще е да имаме линк към сайта,ако е бъг,да може да го уточним и докладваме на разработчиците на Opera.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма проблем да споделиш сайта,ако не смяташ,че е твърде лично.Така ще тестваме и уточним къде Opera се "препъва".

Коя версия на Opera използваш?

Пробвай следното (тези настройки ще важат само за този сайт и няма да променят работата на Opera в други):

1. Отвори си сайта и отиди до полето за коментари.

2. Натискаш клавиш F12 >> Настройки за сайта >> Отваря се диалог Настройки за сайта,в който кликаш на раздел Мрежа >> На Представяне на Opera - избери: Маскирай като Internet Explorer >> OK

3. Натискаш клавиш F5 - страницата се опреснява и пробваш дали в поленцето може да се пише.

Ако не се получи,пробваш другите варианти: Маскирай като Firefox;Като Internet Explorer;Като Firefox.

Ако нищо не помага,може да изключиш JavaScript само за този сайт (но ще ти изчезнат други функции в него).

Отново като се отвори диалога Настройки за сайта >> Раздел "Скриптове" >> махаш отметката на JavaScript >> ОК >> клавиш F5 - тестваш.

Това ще изключи JavaScript само за този сайт,ако това не ти създава проблеми с другите функции,може да го оставиш така.

Добре ще е да имаме линк към сайта,ако е бъг,да може да го уточним и докладваме на разработчиците на Opera.

Сайта е myspace.com ,но новостите на този сайт не функционират на Операта,първия вариант не се получи,даже още повече бъгняса,а тва с Enable Java Script става,но ми маха някой други функция ,малко по сложно става,но пак е по добре като без нищо,за сега явно така ще се примиря,дано го оправят този бъг Публикувано изображение

А версията на операта ми беше 9.64,сега я обнових на Opera 10.0 Build 1413 Alpha,пробвах и със по стара версия,все така си е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох не го бях изпробвала до край,и така не става,начи появява се мигащата чертичка пиша и кат го изпратя неще да се изпрати,така ме е яд ,нищо не се получи  Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох не го бях изпробвала до край,и така не става,начи появява се мигащата чертичка пиша и кат го изпратя неще да се изпрати,така ме е яд ,нищо не се получи  Публикувано изображение

Ще се регистрирам и проверя за проблема.

бтв.Кои са новостите,които не работят под Opera в MySpace.com? (Ако може,подробно описание.)

Opera-10 не актуализира 9.64. Двете работят независимо,като си правят отделни инсталационни папки.

На декстопа,иконката сега може би ти отваря Opera-10,но 9.64 също може да работи (освен ако не е деинсталирана).

Отиваш в: C:\Program Files\Opera - заставаш с мишката върху Opera.exe (иконката на Opera) >> десен бутон - Изпрати до ... Работен плот (създай пряк път)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си деинсталирах старата Опера преди тва,и после инсталирах тази.   А подробно аз го показах на картинката,тръгвам да пиша фото коментар или да отговарям на обикновен коментар и не се появява мигащата чертичка, от както създадоха в май спейс тази функция да има емотиконки не може да се пише чрез операта Публикувано изображение

Редактирано от Евето (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си деинсталирах старата Опера преди тва,и после инсталирах тази.   А подробно аз го показах на картинката,тръгвам да пиша фото коментар или да отговарям на обикновен коментар и не се появява мигащата чертичка, от както създадоха в май спейс тази функция да има емотиконки не може да се пише чрез операта Публикувано изображение

Да,видях проблема.

Дори има някой неща,който не се визуализират правилно.Едни надписи горе в средата (на синия фон) нещо се гъчкат.

MySpace.com е доста известен и си мисля,че този бъг може би вече е докладван,което не пречи и ние да го докладваме.Мой приятел също ще погледне и евентуално,докладва на разработчиците в Opera.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много благодаря за вниманиетооо,дано да се оправи наистина,много ще се радвам,ако го оправят

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е функцията на папката VPS в Local Settings.Как се почиства и почиства ли се въобще защото се пълни много бързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Steltt искам много да ти благодаря и да съобщя,че вече бачка и това,за нищо на света не заменям опера,много се радвам,че проработиииии :))))))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е функцията на папката VPS в Local Settings.Как се почиства и почиства ли се въобще защото се пълни много бързо.

Пази историята за съдържанието на посетени страници, в което можеш да търсиш директно от address bar-a или през opera:historysearch. Можеш да го спреш напълно като махнеш отметката на 'Remember content on visited pages' в Preferences > Advanced > History, а ако искаш само да го ограничиш, намали броя на Addresses, пак там. Ако държиш да са по-малко от хиляда, което е и най-малката опция, пиши, за да ти обясня по-подробно как.

И познай за какво служи бутончето 'Clear' Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди време писах за проблем с Опера, състоящ се в това, че периодично ми се изтриват всички настройки : уебадреси, начална страница, настройки за торент - клиент, БГ - меню и т.н. Тогава не се установи със сигурност, откъде идва проблема, имаше съмнения, за връзка със Spybot. Вчера и днес правих някои настройки на компа и след всяка от тях рестартирах. Установих със 100% - а сигурност следното : Опера прави този проблем след няколко рестарта на компа в рамките на 15-20мин. Това някакъв бъг ли е ? При никой друг браузър не се наблюдава това. Това го наблюдавам при всички версии на Опера, с които съм работил : от 9.51 насам. Надявам се някой по - сведущ да изясни проблема и какво общо имат настройките на Опера с рестартите на компа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...