Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

Само на мен ли с не ми отваря както трябва youtube? Било в временно, оправи се.

Редактирано от viiipeer (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

как да изтрия един сайт от падащото меню на адрес бара, версията е 9,62

Редактирано от megatone (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само при мен ли го има проблема, че като пуска опера и всичко което работи на backgraoudn става неисползваемо (един вид забива) и си работи само операта и така докато примерно не спра опера. По някога след известно време се оправя от само себе си ...нямам идея от какво може да е. ОС е windows 7 x64, operata e последната официална.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

До вчера, като влеза с Опера в някой тракер, да свалям торент / използвам utorrent/, не знам как го бях нагласил самия торент файл, да отива в кошчето, понеже не ми трябва. Преинсталирах Опера и сега ги праща в нейна папка в диск С. Някой сеща ли се, как е номера да ги праща в кошчето, че не мога да се сетя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Само при мен ли го има проблема, че като пуска опера и всичко което работи на backgraoudn става неисползваемо (един вид забива) и си работи само операта и така докато примерно не спра опера. По някога след известно време се оправя от само себе си ...нямам идея от какво може да е. ОС е windows 7 x64, operata e последната официална.

И аз го имам същия проблем, всъщност самия explorer зависва, защото примерно с алт и таб като си превкл. между winamp, skype и т.н. с тях няма проблем, но папки десктоп и т.н. забиват... Интересното е че не винаги при стартиране на Опера зависва explorer-a, но доста често. Също имам и проблем с vbox7/youtube, някой път като отворя видео и там където трябва да е прозореца на клипа с контролите и т.н. седи бяло, празно такова... случва се като презаредя няколко пъти с ф5 и да се появи видеото, но не винаги... умопомрачително дразнещи са и 2-те :@
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо явно ми се е разбазикала настройката за работа с определен тип файлове(или зависи от сървъра на който е файла?) При щракане върху файл не ми излиза запитване за запис/отваряне,а направо опера се мъчи да отвори файла.(след като го докара до 100% мога да си го запиша чрез File ->save as но не мисля,че трябва да е така...а и операта зависва) И аз ползвам Орбитдаунлоудър и досега ту се включва,ту не се включва. Подскажете ми каква настройка да направя да ми излиза диалога за изтегляне на файл - не е задължително свалянето да минава през Орбит?

Редактирано от манол (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с някои от споследните версии на 10.54 е така, не е само при теб. Доста хора им се оплакват, но засега това е положението. Чакаме новата версия и стискаме палци да са го оправили.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Докато чакам деактивирах напълно интеграцията на Орбит с Опера.Някъде пита другаде Не.

(с този линк например твърдо не сработва питането за сваляне...сваля си го в адресната лента?!)

П.С.:искаш да кажеш,че при по-старите версии няма този проблем?

Редактирано от манол (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз го имам същия проблем, всъщност самия explorer зависва, защото примерно с алт и таб като си превкл. между winamp, skype и т.н. с тях няма проблем, но папки десктоп и т.н. забиват... Интересното е че не винаги при стартиране на Опера зависва explorer-a, но доста често. Също имам и проблем с vbox7/youtube, някой път като отворя видео и там където трябва да е прозореца на клипа с контролите и т.н. седи бяло, празно такова... случва се като презаредя няколко пъти с ф5 и да се появи видеото, но не винаги... умопомрачително дразнещи са и 2-те :@

Аз реших проблема като преинсталирах, защото и без това се налагаше :) Иначе аз си мисля, че е заради някой от service-ите който съм спрял. Сега нямам проблем с това ..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря. Докато чакам деактивирах напълно интеграцията на Орбит с Опера.Някъде пита другаде Не.

(с този линк например твърдо не сработва питането за сваляне...сваля си го в адресната лента?!)

П.С.:искаш да кажеш,че при по-старите версии няма този проблем?

Аз съм с по-стара версия и на конкретния линк не прави проблем при мен, но ми се е случвало. Решението е за тези линкове да ги сваляш с десен бутон -> Save Linked Content As...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз реших проблема като преинсталирах, защото и без това се налагаше :biggrin: Иначе аз си мисля, че е заради някой от service-ите който съм спрял. Сега нямам проблем с това ..

Като преинсталира кое? Опера?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като преинсталира кое? Опера?

Не Windows-a  :biggrin:.  За сега ми се случи само един път когато пуснах операта преди да е заредил напълно Windows-a, но след това се оправи..

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Някой може ли да даде линк за портабъл версия на 10.60 ? Благодаря предварително.

Защо бързаш,още е Alpha?

http://files.myopera.com/jorrddan/files/Opera%2010.60%20Alpha.zip

http://my.opera.com/bulgarian/forums/topic.dml?id=590252

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От известно време имам 2 проблема с Opera. Първо: не мога да изпратя email от акаунт в mail.bg. Цъквам на изпрати, премигва и нищо не прави, писмото не е изпратено. Пробвам с IE за да съм сигурен, че е от Opera - никакви проблеми. Второ: не мога да виждам пълния размер на снимки upload-нати в Imageshack. Показва само preview, като цъкна върху картинката или zoom нищо не се случва. Отново с IE работи. Opera 10.53 3374

Редактирано от amat (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как мога да си прехвърля сертификати от firefox в опера, понеже в epay съм си активирал сертификат при влизане от firefox и сега не мога да си влизам в акаунта през опера, само през firefox?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е следния:  Когато гледам ТВ онлайн през Опера с Windows Media Player plugin и картината ми е показва в по-малък размер отколкото е самата рамка на плейъра. В ИЕ си излиза в пълен размер - не говоря за full screan,  а при нормално гледане. За пример ще дам ето този сайт откъдето могат да се гледат телевизии. Линкът е към излъчването на бТВ. Това го забелязах и в други сайтове, но сега се сещам за този. Интересно е, че в ИЕ си е ОК. При Full Screan е добре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А и ми е много интересно защо във вграденият клиент вс писма които ми показва излизат по 2 пъти, примерно фейсбук ми праща нотификация за нещо и тя излиза 2 пъти,а като си влезна в пощата в gmail.com вс и си е нормално?!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ето ново проблемче за мен : C:\Documents and Settings\zEus\Application Data \ Opera \ Sessions\autosave.win is corrupt and unreadable . Please run the chkdsk utility . Пускам chkdsk зарежда трие фаилове и после пак така . Помощ http://www.kaldata.com/forums/public/style_emoticons/<#EMO_DIR#>/sad.gif

PP : Реснах компа зареди порверката на Chkdsk след като зареди линдолса и се оправи .

Редактирано от zIndo (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който ползва Опера би ли ми казал как да си настроя гласовите команди защото като включа тази опция и изтегля това после пак ме кара да го тегля и така до безкрай Ползвам Уин 7 ultimate 32 с всички ъпдейти и драйвери :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Който ползва Опера би ли ми казал как да си настроя гласовите команди защото като включа тази опция и изтегля това после пак ме кара да го тегля и така до безкрай Ползвам Уин 7 ultimate 32 с всички ъпдейти и драйвери :)

До колкото си спомням, една от последните версии имаше проблем с гласовия модул. Коя версия ползваш?
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В Операта има ли преводач, както в Лисицата има добавка. Заредих джаджата за превод, но несработи добре. Може би се дължи, че искам да работи като в Лисицата. Да добавя не искам Google toolbar. Съжелявам за горния въпрос, намерих транслаторя!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
 Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване