Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Всичко за браузъра Opera - част 1

Препоръчан отговор

Здравейте съфорумци! Имам следния проблем. Работя в компания, където вътрешната мрежа е изолирана и ползваме прокси, за достъп до "света" :cool:. До скоро ползвах Опера 10.54 и работи перфектно. Проблемът е, че нито една по-нова версия не се справя с проксито. Много исках да ползвам Опера 11 и на работа, но уви, не зарежда нито една страница. Отворен съм за всякакви съвети и предложения. И двете версии вървят на едно и също ПЦ, с едни и същи настройки. Благодаря предварително!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 1,7k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

тоя браузър стана много скапан като мина на версия 10... същото е с FF който обаче е боклук с няколко години по отдавна...

... за триене ...

Е сега искам да питам къде са началствата на сайта които постоянно заплашват с наказания и едва ли не с рязане на крайници за спамене...а де ? Взети са мерки, дишай спокойно.

Публикувани изображения

Имам следния проблем. Работя в компания, където вътрешната мрежа е изолирана и ползваме прокси, за достъп до "света" :cool:. До скоро ползвах Опера 10.54 и работи перфектно....

И аз съм така. И Операта ми работи само като се отбележи:

Инструменти (меню) -> Настройки -> Разширени -> Мрежа -> Прокси сървъри (бутон)

и там чекваш "Ползване на HTTP 1.1 за прокси". И става....

Сега съм си с последната 11 версия.

Редактирано от TankoBG (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес ъпгрейднах Операта до 11 версия, като преди това бях на в. 10.63! Проблема ми е следния: след като наглася "Лентата с отметки" в един сайт да е отдясно, в друг сайт се показва горе под адресната лента! Слагах и махах отметка на "Само когато е налична" (виж СНИМКАТА, но ненамирам ефект! Моля дайте съвет как да накарам лентата да се показва във всички сайтове отдясно!

Имам и друго запитване: може ли да се накара търсачката, която е горе вдясно до адресната лента (виж СНИМКАТА), да показва резултатите в нов таб?

Благодаря! Весели празници!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес си инсталирах Opera 11 и имам няколко въпроса: 1.Защо след като вляза във фейсбук и се опитам да споделя линк от youtube или vbox7 не ми се показва като видео, а само като линк? 2.Защо като чатя във фейсбук с Opera 11 нямам звук? При Mozilla и Google Chrome го нямаше този проблем. 3. Защо като пиша, където и да било, думите се подчертават с червени точици, сякаш имам грешка и трябва да я поправя? Благодаря предварително! :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес си инсталирах Opera 11 и имам няколко въпроса:

1.Защо след като вляза във фейсбук и се опитам да споделя линк от youtube или vbox7 не ми се показва като видео, а само като линк?

2.Защо като чатя във фейсбук с Opera 11 нямам звук? При Mozilla и Google Chrome го нямаше този проблем.

3. Защо като пиша, където и да било, думите се подчертават с червени точици, сякаш имам грешка и трябва да я поправя?

Благодаря предварително! :ph34r:

Ами...:

1. Явно си с новия облик, затова даваш на главната стена таб Връзки и пускаш линка към видеото! Ако не стане, не знам, не мога да се сетя за друго!

2. И аз нямам звук и така ми е по-добре! За този въпрос нямам отговор!

3. Кликни там където пишеш с десен бутон на мишката и търси опция "проверка на правописа" би трябвало при теб да има отметка преди опция, цъкаш върху нея и трябва да се оправи! Успех!

Някой няма ли мнение по моите въпроси изложени малко по-нагоре? Благодаря!

• Харесване 1
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Днес си инсталирах Opera 11 и имам няколко въпроса:

1.Защо след като вляза във фейсбук и се опитам да споделя линк от youtube или vbox7 не ми се показва като видео, а само като линк?

2.Защо като чатя във фейсбук с Opera 11 нямам звук? При Mozilla и Google Chrome го нямаше този проблем.

3. Защо като пиша, където и да било, думите се подчертават с червени точици, сякаш имам грешка и трябва да я поправя?

Благодаря предварително! :ph34r:

1.Дай във FaceBook добавяне на нова връзка, поставяш линка към Тубата и изчакваш.

Ще ти се появи всичко.

2.Нямам си и идея. Функцията без това се ползва рядко(аз и във същият FaceBook влизам рядко)

3.Изключи Spell Check-a, десен бутон-Проверка на правописа/Spell Check

п.п дублирахме се със SuperLuigi :)

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието! PS: Сега пък имам друг проблем. Операта не ми показва във фейсбук кои приятели са на линия и нямам възможност да си чатя. Как да оправя това?

Редактирано от ivan_baroveca (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 3 седмици по-късно...

Мога ли да възстановя парола която беше запаметена в Opera, но погрешка изтрих. Търсих из форума ,но не открих нищо за такъв проблем. С последната версия на Opera съм. Моля ако някой знае начин да пише, много е важно.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако беше пуснала синхронизацията на Opera щеше да има вариант.

Тук не мога да се съглася - Opera Link [все още] не синхронизира пароли.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти polaana !!!! Колегата Disasterpiece е прав"Opera Link [все още] не синхронизира пароли",затова си прави по едно резервно копие на файла wand.dat(C:\Documents and Settings\име\Application Data\Opera\Opera- дай да се виждат всички папки) и си го запази на друг дял на компа и при следващо"произшествие"или преинсталиране на Операта,копваш,пестваш в директорията и имаш всичките пароли.Включи си и синхронизацията на Opera(инструменти-синхронизиране) Успех

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, предполагам съм сгрешил, защото в една от темите за Opera бях останал с впечатлението, че някой си синхронизираше и паролите. Аз не използвам Wand и си мислех, че затова липсва в синхронизацията. Използвам KeePass за паролите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Здравейте! Нормално ли при новара 11 версия Операта да завзема около 50 % от CPU-то? Разширенията, които ползвам са ТЕЗИ ! Отворените табове по време на работа ми варират от 25 до 35! Също така започва да се товари много CPU-то, след като браузера е отворен поне от поне 30 мин.! Някакви идеи да ви се намират? Благодаря!
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Нормално ли при новара 11 версия Операта да завзема около 50 % от CPU-то? Разширенията, които ползвам са ТЕЗИ ! Отворените табове по време на работа ми варират от 25 до 35! Също така започва да се товари много CPU-то, след като браузера е отворен поне от поне 30 мин.! Някакви идеи да ви се намират? Благодаря!

Всичко зависи от страниците.

Ако не си спрял рекламите в Замунда(гледам, че си я отворил), нормално е флашовете да дърпат процесор.

Ако имаш някакви пуснати клипчета от YouTube, също си ядат процесорче...

Лично аз нямам проблем с такива натоварвания на процесора, ако няма отворени табове с лакоми за процесор неща.

Лично аз съм карал и с по 70таба понякога....

п.п Download Media Bar върши същата работа, като половината добавки дето си ги накичил, но работи и с много други сайтове, освен тубата.

Редактирано от Гост (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от страниците.

Ако не си спрял рекламите в Замунда(гледам, че си я отворил), нормално е флашовете да дърпат процесор.

Ако имаш някакви пуснати клипчета от YouTube, също си ядат процесорче...

Лично аз нямам проблем с такива натоварвания на процесора, ако няма отворени табове с лакоми за процесор неща.

Лично аз съм карал и с по 70таба понякога....

п.п Download Media Bar върши същата работа, като половината добавки дето си ги накичил, но работи и с много други сайтове, освен тубата.

В замунда са блокирани почти всички реклами с изключение на новите, които се появяват от време на време! Относно клипчетата в тубата, те спряни, не вървят! Сега пуснах да сканира МВАМ, да видя дали нещо не е както трябва! Относно Download Media Bar как е, товари ли допълнително операта, ако може дай някое линкче, да го пробваме!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В замунда са блокирани почти всички реклами с изключение на новите, които се появяват от време на време! Относно клипчетата в тубата, те спряни, не вървят! Сега пуснах да сканира МВАМ, да видя дали нещо не е както трябва! Относно Download Media Bar как е, товари ли допълнително операта, ако може дай някое линкче, да го пробваме!

Aдреса, от който идват рекламите на Замунда е ads.######, блокирай целият домейн с това име и няма да ти излиза никоя реклама.

Download Media Bar можеш да намериш на официалната страница за Opera за добавки.

За твое улеснение-ето директен линк към него Download Media Bar

Kлипчетата в Тубата може да са спрени, но ако затвориш табовете им, ще видиш че потреблението на процесор ще падне малко.

А и дори един некадърен флаш може да ти натовари процесора немалко.

A eто и как изглежда Download Media Bar.Koгато не си сложил показалеца на мишката от долната лява страна на клипа, където виждаш, си седи невидимо и си чака кротко да го извикаш с преместване на показалеца там.

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, кажета как да оправя лентата горе с менюто.Преди я нямаше и се показваше едно буточне с логото на Опера в ляво от табовете.Как да го върна?

Публикувано изображение

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди време нещо бърниках из Операта и нз как, но махнах първите два реда: Публикувано изображение тоест, [file,edit, view...] [my opera community...]

също така, бутона за настройките вляво изчезна и сега на негово място има "меню". това не са важни неща ама просто ме дразнят, аз мн си обичам Операта! преинсталирала съм, тършувала съм къде ли не - не мога да го оправя и това си е. някакви идеи? :baby:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези два реда липсват в новите версии на Opera - например актуалната 11.01. А скрийншота ти е от 9.64.

Напротив, не липсват, просто са скрити по подразбиране.

Това имах предвид.

Редактирано от Mr. McPherson (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Преди време нещо бърниках из Операта и нз как, но махнах първите два реда: http://images.tothetech.com/2009/03/opera-usb-preview.jpg тоест, [file,edit, view...] [my opera community...]

също така, бутона за настройките вляво изчезна и сега на негово място има "меню". това не са важни неща ама просто ме дразнят, аз мн си обичам Операта! преинсталирала съм, тършувала съм къде ли не - не мога да го оправя и това си е. някакви идеи? :eek:

С коя версия си? Ако си с последната (11.01), цъкни на менюто и от него избери 'Show Menu Bar', за да се покажа лентата с менютата, а за другата - Shift + F12 > Toolbars > и сложи отметка на Bookmarks Bar.

Публикувано изображение Публикувано изображение

P.S. А за панела вляво (това, на което казваш "настройки"), бутончето понастоящем е долу вляво, но можеш да го хванеш със задържан Shift и да го завлачиш където си поискаш. За това, което ще остане долу - десен клик > Customize > Remove From Toolbar. Иначе според мен има и по-удобен начин - Shift + F12 > Panels > 'Show panel toggle at edge of window', което ще ти покаже една лентичка на левия ръб на прозореца - когато е максимизиран, е доста удобно, понеже е на практика в най-левия край на екрана.

Тези два реда липсват в новите версии на Opera - например актуалната 11.01. А скрийншота ти е от 9.64.

Напротив, не липсват, просто са скрити по подразбиране.

Редактирано от Disasterpiece (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мда, явно е от новата версия :eek: малко тъпо от моя страна, хъхъ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване