Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Реалности и заблуди при двуядрените/четириядрените процесори

Препоръчан отговор

Ми мисля че вторият,защото като цяло четириядрените би трябвало да са по-добри се пак по прости сметки първият е 6Ghz,а вторият е 9.6Ghz.Следователно има солидна разлика от 3.6Ghz и само 21Лв.Вторият е по-добър.

Редактирано от Remix1912 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

много ясно кой е по добър така е 4-ядрения разпределиаш работата м/у тях стига ОС и Software da подържа втория разбира се!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето за кво ти е такъв процесор като видеото играе много по-голяма роля за тея пари може да закупиш едно доста добро видео като например ATI RADEON 4850 или GF8800 или GF9600GT.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми мисля че вторият,защото като цяло четириядрените би трябвало да са по-добри се пак по прости сметки първият е 6Ghz,а вторият е 9.6Ghz.Следователно има солидна разлика от 3.6Ghz и само 21Лв.Вторият е по-добър.

И аз така си мисля, че се смята по колкото е ядрото, но като цяло каква е разликата примерно между 3 гигахерца едноядрен и 3 гигахерца двуядрен - двуядреният е 2 пъти по-мощен и се равнява на 6 гигахерца?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари може да се вземе E8x00.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При игри двуядрения ще бъде много по-добре поради една причина - игрите не са оптимизирани все още за повече от 2 ядра... Сравнение между двата - в първия случай игрите получават двуядрен на 3ГХз, във втория ползват двъядрен на 2,4... Ай реши сам кое е по-добре... За архивирания и т.н. куад кора е по-добрия избор...

Тва са глупости... Не един и два пъти се изписа вече, че двъядрен процесор на 3ГХз не прави 6 ГХз... Спрете да пишете наизуст... Тва са пълни заблуди...

Напълно съм съгласен с решението Е 8х00

Редактирано от psycho_666 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без съмнение четириядреният процесор е правилният избор в случая.

Редактирано от pvn (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Без съмнение четириядреният процесор е правилният избор в случая.

пък и има повече кеш,но лощото в случая е че приложенията оптимизирани за 4тириядрен процесор се броят на пръсти...

Редактирано от coolmeen (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
При игри двуядрения ще бъде много по-добре поради една причина - игрите не са оптимизирани все още за повече от 2 ядра... Сравнение между двата - в първия случай игрите получават двуядрен на 3ГХз, във втория ползват двъядрен на 2,4... Ай реши сам кое е по-добре... За архивирания и т.н. куад кора е по-добрия избор...

Тва са глупости... Не един и два пъти се изписа вече, че двъядрен процесор на 3ГХз не прави 6 ГХз... Спрете да пишете наизуст... Тва са пълни заблуди...

Напълно съм съгласен с решението Е 8х00

Да не при всички процесори се смята по две но ти от къде знаеш че и 4-те ядра не са на 2.4Ghz.При моят двете ядра са на пълно еднакви и всяко е по 2.1Ghz.

Редактирано от Remix1912 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли поне един от вас, който предпочита 4-ядрения да отговори защо и къде ще му помогне ?

колко приложения и игри ще се възползват от тия 4 ядра ... след няколко години ... да, ама в момента най-добра покупка за мен е E8400 (3GHz, 6MB, 1333MHz FSB)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Q6600. Като стана въпрос за игри - всички вървят на макс с процесорите от E6xxx/Q6xxx нагоре. Виж ... при правене на запис със Fraps на Full Resolution със Sound и синхронизация ... тогава и клокнат E8400 не стига за повече от 25-30 кадъра (а 4-ядреният ще лепне към 50 кадъра). В момента и двете посочени процесорчета не са за предпочитане. За първият е ясно - стар и скъп. За вторият ... цената му падна с 14% днес, но в България това я се усети, я не. За сметка на това другия месец идва бюджетният Q8200, които ще е с по-малко кеш и може би ще е малко по-слаб от Q6600, но ще е 45nm и ще има едно-две предимства. Също така се очаква да паднат цените на всички интелски процесори и да излезнат нови ... Q8200 ще се появи за 320-350 лева и това го прави доста изгоден. От друга страна ще струва малко повече от Е8500, но ... вече става въпрос за личен избор.

Мисля, че няма какво повече да се каже ... автора на темата да помисли малко, ако иска да почака и ... дано направи правилния за себе си избор.

Редактирано от xactoR (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига! Тая тема ще я линкна в "Бисери" след малко ако продължавате. Сумати писане се изписа по тези процесори, на който си му харесва да си го смята по 2 и по 4, да си го смята, но моля да не занимава останалите.

За тези пари може да се вземе 8400 който е на 3 гиги и с 6 мегабайта кеш. Наскоро се колебах между него и Q6600 и взех двуядрения. Надявам се това да значи нещо.

Виждам че докато пиша са я събрали с вече същестуваща тема. Така че за бисерите ще идат само гениалните умножения по-горе.

Редактирано от go6o_kara (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване