Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Може ли да изключа ядро на процесор?

Препоръчан отговор

Имам компютър Sony Vaio vgn-sz330p http://computers.pricegrabber.com/laptop/m...=product_tab/.И имам проблем с него ето темата angry.gif в последствие ми казаха от един известен сервиз , че проблема е 95% от процесора др. е въпроса ,че не с го сменили за да кажат 100% е процесора ама карай ....и сега ми хрумна една "умна" идея ако може да се изключи едното ядро да видя какво ще стане :P Възможно ли е да се изключи или и ако може как?

Мерси за помощта

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опция от биос за това. Имам въпросче, те отваряли ли са го тоя лаптоп? И как си изкарал толкова време преди да пишеш пак?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има опция от биос за това. Имам въпросче, те отваряли ли са го тоя лаптоп? И как си изкарал толкова време преди да пишеш пак?

Каква е тази опция на биоса,и само за конкретното лаптопско дъно ли се отнася персонално,че ми е любопитно?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не разбирам толкова за до го отварям sad.gif Отваряха го от сервиза.Компа не забива чак толкова.А и това ми е домашния компютър на него сядам само за поща и нет за по 2-3 часа не ден след работа.Може и това ,че имам наколко компютъра в работата и не ми се е налагало да се занимавам с лаптопа.

..МЕРСИ за помощта да питам още нещо.Дали това изключване на ядро е "добро" може ли да възникнат някои проблеми ...?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Аз не разбирам толкова за до го отварям sad.gif Отваряха го от сервиза.Компа не забива чак толкова.А и това ми е домашния компютър на него сядам само за поща и нет за по 2-3 часа не ден след работа.Може и това ,че имам наколко компютъра в работата и не ми се е налагало да се занимавам с лаптопа.

..МЕРСИ за помощта да питам още нещо.Дали това изключване на ядро е "добро" може ли да възникнат някои проблеми ...?

Може ли да те помоля да споделиш кой е този "известен" сервиз? Не за друго, ами да го заобикалям от далеч.

Те на боб или кристална топка правят диагностиките??? 95% си е сериозно предположение, питали ги дали дават и толкова точни прогнози за ТОТО-то?

Съвет, вземи намери сервиз на SONY, звънни им, питай колко им струва диагностиката (обикновенно е 37 лв.) и го носи там.

Иначе и тук може да извадим боба и да почваме да гадаем.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам компютър Sony Vaio vgn-sz330p http://computers.pricegrabber.com/laptop/m...=product_tab/.И имам проблем с него ето темата angry.gif в последствие ми казаха от един известен сервиз , че проблема е 95% от процесора др. е въпроса ,че не с го сменили за да кажат 100% е процесора ама карай ....и сега ми хрумна една "умна" идея ако може да се изключи едното ядро да видя какво ще стане :baby: Възможно ли е да се изключи или и ако може как?

Мерси за помощта

Ооо, нямаш проблем, само да спомена дребния факт че това изключване се прави преди да се сложи чипа в корпус още в завода

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ядро или няколко ядра може да се изключват само при някои от скъпите модели дънни платки с чипсет на nVidiа, какъвто не е твоят случай! При лаптопите е почти изключено да намериш подобна функция в БИОС-а!

Редактирано от pit (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах много работа и за това не писах до сега за което се извинявам .

Сервиза е Мултирама съжалявам ,че му правя реклама.Мерси на всички за отговорите.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ооо, нямаш проблем, само да спомена дребния факт че това изключване се прави преди да се сложи чипа в корпус още в завода

Така запечатват и Phenom X3, щото са всъщност дефектни четворки. :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имах много работа и за това не писах до сега за което се извинявам .

Сервиза е Мултирама съжалявам ,че му правя реклама.Мерси на всички за отговорите.

оо МултиДрама :) да ти кажа и при мен имаше един проблем с едно сони вайо там, чисто ново лаптопче на 1 месец, почнаха да му падат бутоните на клавиатурата !!!!!!! грееше като за световно а от там ми казаха, че те не можели да го отворят и почистят а трябвало да го пратят на сервиз в Гърция !!!!!! което щяло да отмене около 2 месеца !!!!!!!! а за клавиатурата ме посъветваха да си купя нова, и такъв дефект не се покрива от гаранцията.... естествено за поръчката трябваше да се чака около месец... имах си достатъчно главоболия с тях.

Предположението ми е че не са го отваряли изобщо...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване