Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Помощ за задачи на Pascal (merged)

Препоръчан отговор

• Отговори 622
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Абе човек, тествай програмата и тогава спори. Тя е толкова елементарна, че не знам защо не я разбираш. Оправи синтаксиса, ако дава грешки. Може да съм изпуснала някой ";". Добави begin-end, ако трябва

Да, и така става Кен. Изчисляване на лихвата по формулата p := p * (1+y/100); Няма защо, и аз те подведох малко. Като се вложи мисъл нещата се получават.

Пробвай следното: program Suma; var sum, pro : real; god : integer; begin writeln('Въведете сумата на влог'); readln(sum); writeln('Въведете лихвен процент'); readln(pro); god := 0; if sum < 100

Публикувани изображения

Мислиш ли, че той ще те разбере ?

Ти съзнателно го заблуждаваш.

Трябва да се научи да мисли тоя автор иначе няма смисъл да се занимва с каквото и да било!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Осъзнавам, че молбата ми към вас не е правилна, знам че е редно аз да си знам маетриала, но поради здравосолвни проблеми отсъствах от Паскал. Сега имам курсова задача, която имам съвсем леко понятие какво трябва да се случи, но не и как да го направя. Моля за малко помощ, а ето я и задачата: 1.Да се състави подпрограма за намиране номерата на елементите в едномерен масив, по-големи от числото М и по-малки от сумата на предшествуващите елементи. Да се отпечатат входните данни и търсените резултати. 2.Подпрограмата да се извиква от главна програма, която да извършва обработка на масивите SUM(10), SUM(15), SUM(20)Предварително благодаря на всички, които ще се опитат да ми помогнат :cool:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как става това с числото М? Числото М е произволно въведено от клавиатурата..или? И относно синтаксиса за по-големи от числото М ясно, но какъв ще е в условието за по-малки от сумата на предшествуващите елементи?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, Преди време ми беше попадал скрипт (мисля че беше на паскал, но не съм сигурен). на който имаше място да се въведе ИМЕ и ПАРОЛА. Имаше бутон "ВИЖ КОЛКО ТОЧКИ ИМАМ". Функцията самия скрипт беше, щом се кликне някъде където има възможност за писане на текст, да се изписват променливите на "ИМЕ" и "ПАРОЛА" и да се натиска ентър. Направено е така за да може ако се напише в скайп да може да се изпрати името и паролата. Та въпросът ми е, дали някой ще може да ми помогне с такъв или подобен скрипт?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Преди време ми беше попадал скрипт (мисля че беше на паскал, но не съм сигурен). на който имаше място да се въведе ИМЕ и ПАРОЛА. Имаше бутон "ВИЖ КОЛКО ТОЧКИ ИМАМ".

Функцията самия скрипт беше, щом се кликне някъде където има възможност за писане на текст, да се изписват променливите на "ИМЕ" и "ПАРОЛА" и да се натиска ентър.

Направено е така за да може ако се напише в скайп да може да се изпрати името и паролата.

Та въпросът ми е, дали някой ще може да ми помогне с такъв или подобен скрипт?

На Pascal не се пишат скриптове.

Я обясни по-разбираемо, за какво ти е нещо подобно !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Здравейте! Пиша тук, понеже смятам, че има хора, които могат да ми помогнат. Та, за петък госпожата по Информатика ни иска да реша някаква задача за домашно на Паскал, но аз нищо не разбирам и моля някого, когото може да ми я реши или поне да каже как да си я реша сам, но имайте предвид, че идея си нямам за какво иде реч. :cool: Ето я и задачата: Да се напише програма, която по дадено естествено число n(n>1), пресмята сумата S=(1/1)на степен n + (1/2)на степен n-1 ... + (1/n)на степен 1. Трябва ми и ще съм благодарен на всеки, който се отзове.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знчи ще помоля да ми помогнете с решението на тази задача на любимия ни език Паскал :yanim: Да се напише програма, което създава файл Ukazatel, чиито записи съдържат информация за имената и телефонните номера. Да се създаде файл Tel_iva, който да съдържа имената и телефоните на всички с име Ива. Да се изведат елементите на този файл от броя им. Благодаря за съдействието. Насоки по задачата и непълно решение също ми вършат работа :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Бих искал да помоля някой, който знае Паскал да ми помогне за една задача: Програма за изчисляване на стойността на изразите C=n! върху m!(n.m)! Благодаря предварително, нямам и понятие как да я реша

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!Бих искал да помоля някой, който знае Паскал да ми помогне за една задача:

Програма за изчисляване на стойността на изразите

C=n!

върху

m!(n.m)!

Благодаря предварително, нямам и понятие как да я реша

program Test;

var
  c:real;
  n,m:integer;

function factorial(value:integer):integer;
var
  i,j:integer;
begin
  j:=1;
  for i:=1 to value do
	j:=j*i;
  factorial:=j;
end;

begin
write('Въведете N:');
readln(n);
write('Въведете M:');
readln(m);
c:=factorial(n)/(factorial(m)*factorial(n*m));
writeln('C=',c);
end.

Редакция: Няколко поправки в кода.

Редактирано от Ken (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

program Test;

var
  c:real;
  n,m:integer;

function factorial(value:integer):integer;
var
  i,j:integer;
begin
  j:=1;
  for i:=1 to value do
	j:=j*i;
  factorial:=j;
end;

begin
write('Въведете N:');
readln(n);
write('Въведете M:');
readln(m);
c:=factorial(n)/(factorial(m)*factorial(n*m));
writeln('C=',c);
end.

Редакция: Няколко поправки в кода.

Благодаря

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бих искала ако може някой да ми помогне за тази задача

Даден е едномерен масив а(n), n<=100. Да се състави програма, която създава нов масив В, съдържащ отрицателните елементи на масива а.

Благодаря предварително

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Бих искала ако може някой да ми помогне за тази задача

Даден е едномерен масив а(n), n<=100. Да се състави програма, която създава нов масив В, съдържащ отрицателните елементи на масива а.

Благодаря предварително

Цикъла, в който се проверява за отрицателни стойности в масива a[n] и се записват в масива B.

j:=0;
for i:=1 to n do
  if a[i]<0 then
  begin
 	j:=j+1; 
     B[j]:=B[i];
  end;
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цикъла, в който се проверява за отрицателни стойности в масива a[n] и се записват в масива B.

if a[i]<0 then
  begin
     B[j]:=B[i];
  end;

Знам, че може да съм нагла :):cool: но ще може ли да ми направиш цялата задача

Ако ли пък НЕ Благодаря за това

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам, че може да съм нагла :blink::shake_puter: но ще може ли да ми направиш цялата задача

Ако ли пък НЕ Благодаря за това

Ето направих това, но ми излиза грешка бихте ли ми я открили

Program proekt_1;

var a:array[1..100] of real;

i,n:integer;

j:real;

begin

repeat

write('n');

readln(n);

until(n>0) and (n<99);

if a<0 then

begin

B[j]:=B;

end;

writeln('j=' j:2:4);

end.

Редактирано от elito_ksp (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето направих това, но ми излиза грешка бихте ли ми я открили

По-добре дай съобщението за грешка.

Блок-схема, която разменя два символа въведени от клавиатурата е задачата.

Благодаря предварително :wors:

Още ли се мъчиш да намериш човек, който да ти направи и схемата ?

Досега да си се научил как се прави и да си забравил !

Седни и направи малко усилие за логично мислене ! Ще видиш, че не е толкова трудно !

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек днес около 3-4 часа съм викнал в нас хора ама не могат да го разберат и те. Поне утре да и предам проекта на госпожата и да ми го обяснява, че вече направо главата ми ще гръмне от тези блок схеми. Затова разпитвам.

Редактирано от inf0rthemix (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване