Премини към съдържанието
LinKin^parK

Mozilla Firefox 2.x.x - въпроси и проблеми

Препоръчан отговор

Отваряш Firefox и натискаш Ctrl+O. Трябва да ти се отвори прозорче , в което ще посочиш файла. След това всичко си става по нормалния начин :help:

Има и още един начин, като провлачиш разширението към отворения Firefox.

Zdraveli, отваряш Tools->Add-ons. Хващаш с мишката екстенжънa който искаш да инсталираш (*.xpi) и го влачиш в прозореца на Add-ons. Пускаш го там, той се инсталира сам и те пита да рестартира ли Лиско.

:) Ей момчета,златни сте,благодаря ви много,цял ден днес да се мъча и не става и не става!!! :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като дам да ми се строи ъпгрейд в хановете,отдолу под единицата не ми пише колко време остава?!С Опера всичко е ок,но с ИЕ въобще не ми показва цялата страница-имам предвид информацията за ъпгрейдите-само бяло поле,отстрани с менюто?!!1 :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
В Операта има комбинация за бърз сейф на снимчици/Ctrl+клик в/у снимката/.В любимата Мозила има ли такава хитринка?

Слагаш си екстенжъна Super DragAndGo. С него можеш да отваряш линкове в нов таб и да запазваш картинки просто с хващане на линк или картинката, изместване малко в страни и готово.

Редактирано от Maximilian (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Слагаш си екстенжъна Super DragAndGo. С него можеш да отваряш линкове в нов таб и да запазваш картинки просто с хващане на линк или картинката, изместване малко в страни и готово.

Да, ама в новата Мозила не работи, а не зная кой му е наследника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето списък кои екстенжъни не са компактибилни

addons1.jpg

addons2.jpg

Редактирано от bukake (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сама ли ще ми се ъпдейтне към версия 2 сега или трябва сам да го направя?

Редактирано от evil_genius (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Сама ли ще ми се ъпдейтне към версия 2 сега или трябва сам да го направя?

От 1.5.х НЕ ъпдейтва автоматично на 2.0 Значи треба сам да си я инсталираш

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да, ама в новата Мозила не работи, а не зная кой му е наследника.

Има си обаче заместител Drag de Go - Страница

искам да попитам как може да се разбере дали найстина помага Фастерфокса,какво точно прави на връзката?

Fasterfox ускорява зареждането на страниците като променя някои мрежови настройки както и настойки на изобразяването на страниците. Аз предпочитам програмата Firetune която е отделно приложение и общо взето прави същото. А колкото до разбирането - веднага ще усетиш разликата ако си избрал верните настройки.

Пичове... до мноооого скоро ползвах Лиско.

Погледнете този сайт www.firefoxmyths.com. Аз лично бях много изненадан...

Aз още повече ........ ама от твоя пост :). Значи ти прочете тая страница и деинсталира лисицата? Искам само да ти кажа че тестовете за speed и security със сигурност са правени без extension-и а пък за мен те са основния хит. Също така не бих заменил възможноста за пълна персонализация на външния вид на Лисицата (IE е пълен кютук в това отношение докато Opera е само летва). Не ми отговаряй просто се зачудих как така си прочел и хоп изтрил.

Редактирано от blacksmith (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Има си обаче заместител Drag de Go - Страница

Fasterfox ускорява зареждането на страниците като променя някои мрежови настройки както и настойки на изобразяването на страниците. Аз предпочитам програмата Firetune която е отделно приложение и общо взето прави същото. А колкото до разбирането - веднага ще усетиш разликата ако си избрал верните настройки.

може ли да ми кажете какви настройки да направя за подобряването..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо прозорчето на търсачката ми заема цялото свободно място? По-рано си седеше скромно в десния ъгъл, а сега се опънал на половината екран... Не че ми пречи особено, но ми изглежда грозно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
А защо прозорчето на търсачката ми заема цялото свободно място? По-рано си седеше скромно в десния ъгъл, а сега се опънал на половината екран... Не че ми пречи особено, но ми изглежда грозно.

...който неможе сам да си настрои лисицата - и господ неможе да му я настрои...

lisicask2.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен лично ми се струва ощи по-тежка ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...който неможе сам да си настрои лисицата - и господ неможе да му я настрои...

Ето за това прозорче става дума:

ff2ah4.jpg

Ако знаеш как да бъде намалено казвай, ще ти бъда благодарен, а ако нямаш понятие остави другите да се изкажат.

Единствения начин за който се сещам в момента е да поставя известен брой интервали до постигане на задоволителен резултат.

Редактирано от m75 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искаш да си го направиш така, както съм го показал в скриншота, трябва да си дръпнеш първо разширението(Add-ons) Tiny Menu. След като си го инсталирал и рестартирал Firefox, натискаш някъде по Toolbar - a с дясна мишка и избираш Customize.... След това с провлачване си местиш всичко както ти решиш или го правиш като на снимката. След изместване на всичко, аз съм махнал Navigation toolbar поради причината, че съм изместил всичко от него по горе пред адрес-бара. Успех и надявам се, че си ме разбрал какво се опитвам да ти кажа.

40907_870_m.JPG

Кликни на изображението да се оголеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече успях да намеря един бъг в 2.0, при това доста неприятен. В менюто Options -> Menu -> Startup -> When FireFox starts дори да зададете blank page, когато рестартирате браузъра пак зарежда страниците от последната сесия. Това нямаше да е голям проблем, ако не правеше конликт със Session Manager-a на Tab Mix Plus. Получава се че браузъра си зарежда последната сесия, и екстеншъна също и стават 2 реда с дублирани табове. Много е гадно !!!

Иначе ако някой може да ми каже как да изкарам опция, при кликване на RAR файл да имам възможност за отваряне (дава ми опции Save и FlashGot) ще съм му благодарен. ZIP-овете имат такава опция, но при рар не мога да изкарам sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм изключил Crash Recovery на Tab Mix Plus, за да не се дублират двете функции

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че са я обявили официално. Файловете, които са на официалния сървър и са обявени на страницата на програмата, са със същата MD5 сума като тези, обявени преди два дни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, но предпочитам сешън мениджъра на ТабМикс-а, пред този на ФайърФокс-а, а сега заради този бъг... че не знам и адреса на който мога да им пратя бъг-а...

А нещо по втория проблем? Със стария лиско като кликна на субтитри от листа на юнаците например, и имах опция да отворя архива направо, а сега ми дава само запази или флашгот-а (това при РАР)

И намерил ли е някой начин да намали размера на адрес бар-а... височината му е нечовешки грозна. (без Тайни Менюс екстеншъна)

Редактирано от Sisq0 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този проблем аз решавам със следния extension: Searchbar Autosizer. С него когато не си написал нищо searchbar-a e съвсем малък и се увеличава само при писане в него:

s1wd7.jpg

s2lz2.th.jpg

Редактирано от naiden (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Лисицата (IE е пълен кютук в това отношение докато Opera е само летва). Не ми отговаряй просто се зачудих как така си прочел и хоп изтрил.

Имам молба - кажи ми как:

1. Да си скрия или преместя статус бара/лента?

2. как да накарам таб бара да отиде отдолу, на мястото на статус бара?

3. Как да махам или поставям бутони на стаус бара?

4. как мога да задам положение на който и да било бар - долу, горе, отляво от дясно...?

5. Как мога да местя папки с букмарки върху букмарк бара?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kayovas остави фанатиците на тема Firefox да си мислят каквото си искат бе, Opera си има и ще продължава да си има своите бонуси пред Firefox, най-малкото заради това, че 9.02 в скромните 0.9 MB е успяла да събере поне около 20 addon-а на Firefox вградени в самия браузър Opera.

С това тук не казвам, че Firefox 2.0 е лош, напротив дори ми харесва и не бих го изтрил независимо какво пише по сайтовете, всеки браузър си има преимущества, немога от веднъж да кажа този е най-добър, нека всеки ползва това, което му харесва и да не напада ползващият друго.

Аз ще продължа да си ползвам и двата браузъра, както продължавам да ползвам и Netscape, дори след толкова изминали години.

Само едно нещо не ми харесва в Firefox като цяло, а именно extension системата, просто излезе дори с 0,01 версия нагоре и половината екстенжъни спират да работят докато не бъдат ъпдейтнати, Opera решиха проблема с Widgets, които са независими от браузъра и са реализирани като апликации, което според мен е по-правилно като решение, защото човек дори като излезе Opera 10 пак ще може да си ползва старите Widgets.

Offtopic: Първите ми алтернативни браузъри заместители на IE бяха именно Netscape и Opera :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди в настройките имаше бутон за изтриване на "историята на браузването".Сего го няма и как при нужда ще се трие това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Този проблем аз решавам със следния extension: Searchbar Autosizer.

cool.gifБлагодаря, работи! :) Странно защо са допуснали в новата версия такъв проблем. Не мисля че е недоглеждане, щом вече се е появило разширение за неговото оправяне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Имам молба - кажи ми как:

1. Да си скрия или преместя статус бара/лента?

2. как да накарам таб бара да отиде отдолу, на мястото на статус бара?

3. Как да махам или поставям бутони на стаус бара?

4. как мога да задам положение на който и да било бар - долу, горе, отляво от дясно...?

5. Как мога да местя папки с букмарки върху букмарк бара?

1. Падащо меню View -> махаш отметката Status Bar

2. Инсталираш адона Tab Mix Plus и след това от настройките му -> Dispaly -> Tab Bar -> Position -> Bottom

3. Aз не знам начин това да е възможно но предполагам че има адон и по този въпрос

4. Доколкото ми е известно тоолбаровете си стоят само горе - възможно е и за това да има адон :)

5. За да се променя позицията им трябва да отидеш на падащо меню Bookmarks -> Organize Bookmarks

Ето тук има доста полезни неща - Firefox forum

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване