Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Mozilla Firefox 2.x.x - въпроси и проблеми

Препоръчан отговор

Добре инсталирах си я, но как да си проверявам e-mail-а, с предната версия беше много лесно!?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 820
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Сега след появата на новата версия на Файрфокс 2.0.0.1 престана поддържката на Уебтранса. Някакви идеи?

Всяко разширение, което не ти е съвместимо със сегашната версия на Mozilla Firefox може да се направи да е съвместимо като се смени разширението .xpi на .zip и след това се отваря зип файла и в него има файл с разширение .rdf, по-точно трябва да се отвори файла install.rdf с Notepad и вътре където има такъв текст: <em:maxVersion>2.0.0.1</em:maxVersion> - както се вижда между двата надписа <em:maxVersion> е написана максималната версия, с която може да работи разширението. Целта е на тези места във файла да се смени версията с тази която ползвате. Надявам се да сте ме разбрали. Успех! cool.gif

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Всяко разширение, което не ти е съвместимо със сегашната версия на Mozilla Firefox може да се направи да е съвместимо като се смени разширението .xpi на .zip и след това се отваря зип файла и в него има файл с разширение .rdf, по-точно трябва да се отвори файла install.rdf с Notepad и вътре където има такъв текст: <em:maxVersion>2.0.0.1</em:maxVersion> - както се вижда между двата надписа <em:maxVersion> е написана максималната версия, с която може да работи разширението. Целта е на тези места във файла да се смени версията с тази която ползвате. Надявам се да сте ме разбрали. Успех! cool.gif

Това го знам, но къде да го намеря този файл. Не става дума за някое приложение, а за съвсем отделна програма. Предните версии на WebTrance работеха само с ИЕ, а от тази вече и с ФФ, но най-новия ФФ не иска. Търсех и папките на WebTrance и ФФ, но не намирам такъв файл който е за WebTrance.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За ползване на несъвместими с нова версия add-ons, ползвам MR Tech Local Install.

Освен многото други полезни неща има и такава функция:

clipboard1uu3.jpg

Кликваш+рестарт и си готов. Вярно, че няма да се почувстваш като "хакер", ама що да е лесно, като може да е хакерската? :speak:

Със Здраве.

Редактирано от observer (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отдавна се каня да задам този глупав въпрос и накрая се реших:

Има ли вариант като пиша по форума или в интернет някъде другаде автоматично да прехвърля на български език а когато пиша в реда за адрес горе пак автоматично да прехвърля на англииски?

Понякога когато пропусна да видя на какъв език съм, и съм написал цяло изречение и после трябва да трия... sad.gif

90% от писанията ми са на BG език така че EN почти не ми трябва... :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Това го знам, но къде да го намеря този файл. Не става дума за някое приложение, а за съвсем отделна програма. Предните версии на WebTrance работеха само с ИЕ, а от тази вече и с ФФ, но най-новия ФФ не иска. Търсех и папките на WebTrance и ФФ, но не намирам такъв файл който е за WebTrance.

Не разбрах...за какъв файл точно говориш? За разширението на WebTrance за Firefox ли говориш? Ако това ти трябва, аз го имам - тук

отдавна се каня да задам този глупав въпрос и накрая се реших:

Има ли вариант като пиша по форума или в интернет някъде другаде автоматично да прехвърля на български език а когато пиша в реда за адрес горе пак автоматично да прехвърля на англииски?

Понякога когато пропусна да видя на какъв език съм, и съм написал цяло изречение и после трябва да трия... sad.gif

90% от писанията ми са на BG език така че EN почти не ми трябва... :)

Аз също ползвам по-често кирилица и съм си направил винаги първоначално като започна да пиша, независимо къде, да е на кирилица. И така само когато ми трябва английски си го превключвам с Ctrl+Shift. Ползвам вградения в Уиндоус Language Bar + BG Phonetic.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора как се влизаше в конфигурацията на firefox ? И къде беше реда за език на firefox

Редактирано от STARS (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Хора как се влизаше в конфигурацията на firefox ? И къде беше реда за език на firefox

about:config

about:config и във филтъра пишеш lang ...

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали до сега някой е писал, но има ли начин да сменям табовете с някакво копче, което аз си избера. Няква добавка

некав плъгин нещо??

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не знам дали до сега някой е писал, но има ли начин да сменям табовете с някакво копче, което аз си избера. Няква добавка

некав плъгин нещо??

Ето това:https://addons.mozilla.org/firefox/3780/, би могло да ти свърши работа.

Или пък : https://addons.mozilla.org/firefox/1368/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не разбрах...за какъв файл точно говориш? За разширението на WebTrance за Firefox ли говориш? Ако това ти трябва, аз го имам - тук

Да точно за това говорех. :rolleyes: Благодаря! :blink:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес за първи път си инсталирах Firefox 2.0.0.1 но не ми отваря плеари,не мога да гледам филми онлайн и др.Разбрах,че

има някакви добавки /разширения/,които трябва да се инсталират.Влязох в официалния сайт,но там всики добавки са

на Английси език,аз съм малко скаран с него.Може ли някай да ми каже кои добавки да си сложа за да може Firefox-са

да стане поне толкова функционален колкото IE. Благодаря предварително.

Редактирано от gogo_57 (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Днес за първи път си инсталирах Firefox 2.0.0.1 но не ми отваря плари,не мога да гледам филми онлайн и др.Разбрах,че

има някакви добавки /разширения/,които трябва да се инсталират.Влязох в официалния сайт,но там всики добавки са

на Английси език,аз съм малко скаран с него.Може ли някай да ми каже кои добавки да си сложа за да може Firefox-са

да стане поне толкова функционален колкото IE. Благодаря предварително.

Няколко бързи въпроса:

1. какво значи 'плари' ?

2. Какво имаш в предвид да гледаш филми онлайн?

Firefox сам предлага да свали необходимия плугин - флаш плеър примерно. Плъгините не са разширения(add-ons) Разширенията добавят нова функционалност на браузъра и зависи как си свикнал да работиш. Ако до сега си ползвал IE, то ще са ти необходими само няколко разширения.

Предлагам ти следните:

Enabled Extensions: [26]

- Adblock Plus 0.7.2.3 - блокираш реклами и банери - не е задължителен

- Bulgarian Dictionary 2.0.0.1 - проверка на правописа

- CuteMenus - Crystal SVG 1.8.2.1 - иконки по менютата за по-лесно ориентиране

- FlashGot 0.5.97.03 - за интегриране на даунлоуд мениджър

- Image Toolbar 0.6.4 - появява се същия бар като при IE, kogato kursora ti mine prez kartinka

- Tab Mix Plus 0.3.5.2 - ако искаш да пробваш браузване с табове.

Ето и плъгините, които имам аз:

Installed Plugins: (5)

- Microsoft® DRM

- Mozilla Default Plug-in

- PCMan's IE Tab Plug-in for Mozilla/Firefox

- Shockwave Flash

- Windows Media Player Plug-in Dynamic Link Library

Ако забелязваш нямам плъгин за Quick time - и не бих могъл да гледам филмчета в *.mov формат, пред интерфейса на браузъра.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да кажа Плеари.В локалния сървар имаме филми които гледаме онлайн,като автоматично се задейства WMP.

А с ФФ не става.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Господа, изчетох всички 188 поста до този момент, но не разбрах как да накарам ФФ 2 да тегли с Download Master (последната версия от преди 2 дни), а не с вградения си менажер (където е възможно, разбира се). В DM включих интеграцията с ФФ, но резултат няма.

Целта ми е да накарам свалящите се файлове да минават през проверка с KIS 6, точно както е при ИЕ 7.

Как да реша проблема?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Господа, изчетох всички 188 поста до този момент, но не разбрах как да накарам ФФ 2 да тегли с Download Master (последната версия от преди 2 дни), а не с вградения си менажер (където е възможно, разбира се). В DM включих интеграцията с ФФ, но резултат няма.

Целта ми е да накарам свалящите се файлове да минават през проверка с KIS 6, точно както е при ИЕ 7.

Как да реша проблема?

За интеграция - FlashGot

За проверка с антивирусен:

clipboard1so0.jpg

ПП. Уважавам избора ти да ползваш IE, но при ФФ2 имаш много повече възможности чрез add-ons.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами нещо пак не се получава - инсталирах FlashGot, но при кликане върху файла ттръгва телене с вградения менажер, а пък DM е на десен бутон и то чак в опциите на FlashGot. Няма ли начин да тръгва по подразбиране с DM?

П.П. Има начин, намерих го. Сега всичко е ОК;)

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли Firefox функция "търсене в страницата" както е при Opera :help wanted:

1zu9.jpg

Редактирано от bozko (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Във ФФ има 2 вида търсене :

- Стандартно - F3 ; Ctrl+F. След написване на търсената дума, следващ резултат се намира с F3, а предишен с Shist+F3

- Бързо - /

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мога ли да си направя лисунгера версия 2.0.0.1 на Български език ?

да, изтегли версията на български (BG Mirror) :rolleyes:

Редактирано от Conroe (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване