Премини към съдържанието
mad

Уиндоус 2000 проблем с голям партишан

Препоръчан отговор

Имам два хард диска и понеже ми правеше проблеми ХПто си инсталирах Уиндоус 2000 про. Докато го инсталирах не ми е правил проблеми.

Напълно го упгайднах и в последствие ми изчезна партишана на втория хард диск.

Той е 160ГБ но партишана беше на 152гб заради индексите предполагам. Какво мога да направя, за да си върна информацията от него. Смотания уиндоус казва, че не е форматиран.

:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизаш в контрол панела-administrative tolss-Computer Management-storage-disk manegment -после на дяла който не фоматиран натискаш десен клавиш(мишка) - формат.

Успех cool.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирай си Partition Magic и кажи как се вижда партишъна с нея

Другия вариант е да закачиш харда на някоя друга машина и да видиш дали там ще тръгне...

Ако не - губиш информацията и форматираш :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах вече с Партишан мидгик 8.0 и не става, пише че не е форматиран. Мерси за помоща. Остана само да го пробвам на няква машина с ундоус хп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Пробвах вече с Партишан мидгик 8.0 и не става, пише че не е форматиран. Мерси за помоща. Остана само да го пробвам на няква машина с ундоус хп.

<{POST_SNAPBACK}>

Може би ще ти е от полза, ако прочетеш тази тема. В нея е дискутиран подобен проблем и причините за възникването му. Вярно, там става дума за WinXP, но и при Win2000 остава в сила това, че дялове над 137GB трябва да се създават на машини, чийто BIOS поддържа толкова големи дискове и същевременно операционната система е ъпдейтната така, че да поддръжа съответните дялове. Нито WinXP без SP1, нито Win2000 в оригиналния си вариант поддържат толкова големи дялове.

Редактирано от Daemon (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и бих добавил със service pack 1 - for WIn XP , & Service pack 4 for Win2000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.