Премини към съдържанието
NebeseN

Най-благородното дело което сте направили?

Препоръчан отговор

Нека всеки които желае да сподели най-доброто дело което е направил в живота си. Аз по късно ще кажа и за мойто.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги съм се опитвала да помагам на хората,но понякога те не ме разбират и си мислят че искам да ги скарам или да им навредя.Понякога ми става мъчно че така реагират,но аз вярвам и зная че те рано или късно ще разберат че никога не съм им желала злото и че съм искала да им помогна!За мен това е най-доброто нещо,което съм правила и което винаги ще правя за моите приятели!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гости DarkLight

Колкото и добро да съм направил, винаги има място за още. Мисля, че още ми е рано да пиша в тази тема... след петдесетина години може и да отговоря :cheers:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами на мен ми става много неприятно когато някой не вярва на себе си или не си поставя никакви цели да постигне в живота си.аз познавам много такива хора и се опитвам да ги променя,за да живеят по-пълноценно живота си.някои се заслушват в това което им казвам,други не обръщат много внимание на това,но аз се чувствам много добре,когато им помагам.за мен това си е наистина благородно дело и аз много се гордея със себе си. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

винаги правя всичко по силите си за приятелите ми (ама наистина всичко). Такава съм си.. готова съм по всяко време да помогна, независимо какви са моите планове, пък и не мога да отказвам. Друг е въпроса, че малко са хората, които го оценяват sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми последното добро което направих беше в петък вечерта. Спасих един живот. Момчето се беше нарязало ужасно на едно стъкло. толкова кръв не бях виждал и такава рана също. Беше си отрязал ахилеса точно над петата. Неговите приатели бяха пили повечко и искаха да го качат в такси и да го карат в пирогов ама няма как момчето губеше съзнание като беше право. Сложиха го на стълбите пред блока и му вързаха една тениска точно върху коляното уж за турникет, но кръвта си плискаше още. Аз гледах отгоре и просто не издържах. Слезнах долу и с колана си му стегнах крака на бедрото точно под слабините където са главните артерии и кръвта спря. Друга тема е че чакахме линейката 20 минути но важното е, че момчето е добре и зашито :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Ми последното добро което направих беше в петък вечерта. Спасих един живот. Момчето се беше нарязало ужасно на едно стъкло. толкова кръв не бях виждал и такава рана също. Беше си отрязал ахилеса точно над петата. Неговите приатели бяха пили повечко и искаха да го качат в такси и да го карат в пирогов ама няма как момчето губеше съзнание като беше право. Сложиха го на стълбите пред блока и му вързаха една тениска точно върху коляното уж за турникет, но кръвта си плискаше още. Аз гледах отгоре и просто не издържах. Слезнах долу и с колана си му стегнах крака на бедрото точно под слабините където са главните артерии и кръвта спря. Друга тема е че чакахме линейката 20 минути но важното е, че момчето е добре и зашито :)

<{POST_SNAPBACK}>

Браво! :wors::wors::wors:

Аз пък щях да помогна и да дам живот,ама това не ми се обсъжда. :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благородно дело хм мисля че когато помогнеш на някой изпаднал в беда,немога да кажа че е благородно,а просто човешко,но не всеки подава ръка,когато се нуждаеш.Аз си спомням една случка,бях мъничка на около 11-12 години,намерих едно изгубено детенце плачещо,уплашено и хленчещо,толква хора минаваха,а никой не се спря и не го попита защо е само и т.н. а детенцето беше мъничко на около 3-4 години,е както и да е успях да му помогна и открихме баба му и дядо му.

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че по-важно е да правим добрини, а не да говирм за тях или да се хвалим с тях. Най-добрия съдник е времето. То ще покаже дали наистина делата ти са били добрини.

Важното е всеки един от нас да се стреми да прави добро. Надявам се силно тогава злото по света да е по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Мисля, че по-важно е да правим добрини, а не да говирм за тях или да се хвалим с тях. Най-добрия съдник е времето. То ще покаже дали наистина делата ти са били добрини.

Важното е всеки един от нас да се стреми да прави добро. Надявам се силно тогава злото по света да е по-малко.

<{POST_SNAPBACK}>

Просто не мога да не се съглася с това изказване,личи си,че е на човек,който е изпитван многократно от живота. :sobbing::yanim:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прибрах едно малко коте от улицата на село, защото се базикаха с него и си живя няколко години у нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

когато направиш добро не чакай одобрение губи се неговата сила и не го споделяй . истинско добро е когато никой не знае за него . ДА ОБИЧАШ :hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ужасно съм възмутена от това колко са наплашени

хората в България!!!!! :)

Преди седмица-две нейде из Люлин на 10 метра пред мен

една възрастна жена тръгнала за гробищата се спъва и пада

много жестоко. На бегом взех 10те метра и я вдигнах, видях

как за секунди дясната й ръка (кокалчетата/дланта) се поду

кофти и доби синкаво лилав цвят-беше я счупила много кофти.

Та както и да е, жената през сълзи ми благодари.Но аз малко

насила я накарах да отиде в Пирогов, ала знам, че бях права. Тя много

държеше първо да отиде до гробищата. Лекарите са й казали, че ако не е

била отишла навреме е щяла а стане зловеща инфекция (вечерта тя ми се обади) защото имало разкъсани вени. Но както й да е, вече е добре.

Обаче същата вечер се прибирам с трамвая и подавам на една жена ръка да слезе по-лесно... ..първоначалната й рекция беше ужасЕн поглед и после подозрение :wors: . Добре, ама след нея още една.

Подавам пак културно ръка-

ПОГЛЕД ИЗПЪЛНЕН С ПРЕЗРЕНИЕ и ОТВРАЩЕНИЕ !

Мамка му де...! Не съм крастава, не съм ужасяващо грозна, не съм нечистоплътна, няма да им грабна чантата с жалката пенсийка!

Защо хората реагират така!? ;):clap:angry.gif

П.П: Всъщност може би се сещам... sad.gif Хората тук са свикнали да бъдат тормозени и мачкани! Затова не са готови да възприемат ръката протегната им в помощ! Ето толкова е закостеняла българската психика!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

<{POST_SNAPBACK}>

Без коментар :yanim:;):hush:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Нека всеки които желае да сподели най-доброто дело което е направил в живота си.

Обърнах се към Исляма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Работя в магазин за дрехи. Преди около месец (може и малко повече да е било ) минавам покрай една от пробните и забелязвам странна кутийка под стола на земята - телефон - доста хубав и доста нов модел нокия. И понеже магазина е за детски дрехи реших че някое лапе докато се е преобличало там го е изпуснало. Губил съм телефони и знам колко е гадно - пък в тоя случай дете. Знам ли колко ще му се карат като разберат родителите че го е загубило. Та наметихме "Тати" в указателя и звъним да кажем така и така тука телефона сте зи изтървали ... Тати отказа разговора няколко пъти. Звъним на "Мама" - тя прибързано разучи къде е магазина , да не изхабим явно примата. Дойде едно хлапе , каза че си иска телефона. Няма мерси няма благодаря! Взе го и чао ;)

за мен беше добро дело ама явно тея хора не го заслужаваха sad.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За съжаление има и хора, чието най-добро дело е смъртта им...

Редактирано от Max_Payne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Да не би това да е мантрата, която си повтаряш, когато се гледаш сутрин в огледалото, Обич? cool.gif

Да не намекваш нещо?

Между другото, да не си помисли, че това за смъртта го казах по твой адрес?

Редактирано от Max_Payne (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Помислих това, което си помислих, но вече и аз го забравих :-)

Извинявай, ако си си помислил, че говоря по твой адрес. Ставаше дума за други хора, които познавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да е било това, което съм направила...гърците са казали "Направи добро и го хвърли в морето", а българите - "Направи добро и го сложи под камък" :huh:;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казали са също "Направи добро да изядеш л***о"

Мда sad.gif

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Казали са също "Направи добро да изядеш л***о"

Мда sad.gif

Мда, в крайна сметка доста често се получава и така, но ...не може да живеем с тази идея през целия си живот. :speak:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.