Премини към съдържанието
ivo464

Проблем с изчезнала иконка на Language bar (merged)

Препоръчан отговор

оооо, я стига....сякаш не можете да екстраполирате от 2 изречения какво е приблизителното iq на пишешщия и за коя ос говори (ехоооооо в кой раздел сме?) да си стартира ctfmon.exe и да ходи да спи

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не случайно написах, че имам същия проблем. ОС - ХР - СП 3 Регионалните не работят - стои си включено онова нещо и толкоз. За CTFMON - вече пробвах няколко пъти и няколко варианта - нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май нещо е омазана системата. Не споменаваш за наличието или неналичието на ФлексТайп или някой подобен антикирилизатор. п.п. Между другото да отговоря и допълня по-горе в статията местата за избиране на България в регионалните и езикови настройки в ХР са три, а не две, както е споменато по-горе в пост от 2009г. Много често се пропуска точно тази 3-та настройка за неуникод програми да се избере България. По подразбиране е САЩ и тогава програмите, които ползват старата американска кодировка не разпознават кирилицата. За програмите които ползват уникод стандарта няма проблем - тям всичко си излиза нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май нещо е омазана системата. Не споменаваш за наличието или неналичието на ФлексТайп или някой подобен антикирилизатор.

п.п. Между другото да отговоря и допълня по-горе в статията местата за избиране на България в регионалните и езикови настройки в ХР са три, а не две, както е споменато по-горе в пост от 2009г. Много често се пропуска точно тази 3-та настройка за неуникод програми да се избере България. По подразбиране е САЩ и тогава програмите, които ползват старата американска кодировка не разпознават кирилицата. За програмите които ползват уникод стандарта няма проблем - тям всичко си излиза нормално.

Не, нямам ФлексТайп, но всичко е наточено, както преди. Преди 2-3 дни правих преинсталация и си наточих ПС-то. Не ми се прави пак. През msconfig върнах опцията LANGUAGE BAR в TOOLBARS при натискане на десен бутон на TASKBAR-a, като махнах няколко стартиращи се програми. Сега ми остава през регистрите да махна човката от TURN OFF ADVANCED TEXT SERVICES.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CTFMON.exe просто не тръгва - сложил съм го да тръгва, но не тръгва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизате в КОНТОЛЕН ПАНЕЛ -> РЕГИОНАЛНИ И ЕЗКОВИ ОПЦИИ -> ЕЗИЦИ -> ПОДРОБНИ ДАННИ -> РАЗШИРЕНИ... там най-вероятно имате отметна на ИЗКЛЮЧИ РАЗШИРЕНИТЕ ТЕКСТОВИ УСЛУГИ.. махате отметката и я слагате на ПРИЛОЖИ РАЗШИРЕНИ ТЕКСТОВИ УСЛУГИ ЗА ВСИЧКИ ПРОГРАМИ...

УСПЕХ!!!!!!!!!

Това става ли за Windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CTFMON.exe просто не тръгва - сложил съм го да тръгва, но не тръгва.

къде сте го сложили да тръгва? по принцип в такива случаи езиковите подредби и смяната им си работят просто не се стартира самия бар

Това става ли за Windows 7

май беше само за хр

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Влизате в КОНТОЛЕН ПАНЕЛ -> РЕГИОНАЛНИ И ЕЗКОВИ ОПЦИИ -> ЕЗИЦИ -> ПОДРОБНИ ДАННИ -> РАЗШИРЕНИ... там най-вероятно имате отметна на ИЗКЛЮЧИ РАЗШИРЕНИТЕ ТЕКСТОВИ УСЛУГИ.. махате отметката и я слагате на ПРИЛОЖИ РАЗШИРЕНИ ТЕКСТОВИ УСЛУГИ ЗА ВСИЧКИ ПРОГРАМИ...

Става и за Windows 7

Редактирано от Arcturus (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора,моля ви помогнете, имам проблем с Language bar-a  И не е от тези, които изчезва за постоянно. Моя изчезва и след 2 секунди пак се появява, после след още 2 пак изчезва и така постоянно. Но като цяло по-големия проблем е, че когато реши да изчезне ми пречи, ако примерно пиша в някой прозорец и направо ми изчезва маркира... все едно въобще не съм на това място, постоянно се връщам с мишката...... Дори не мога да ви го обясня.Ето дори и в момента не мога да напиша едно изречение 5 мин. Пробвах какво ли не в Контрол панела, но нямам напредък. Моля ви, ако някой знае нещо - благодаря предварително. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Аз имах същия проблем, свързан с липсата на language bar.Няколко дена търся как да се справя и лед като прочетох всички публикации открих как да се справя и то с Starter-ът на Language Bar-а се намира в C:WINDOWSsystem32 - ctfmon.exe. Много благодаря! :D  ;) 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Създайте пряк път на десктопа към:

C:/Windows/system32/ctfmon.exe

'' Now you simply need to add the new shortcut you just placed on the desktop into the current user’s startup folder ''

После го преместете в папка "стартиране"

Рестартирайте компютъра.

Screenshot_1.jpg

Редактирано от Rojy MusicVideo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.