Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Проблем с изчезнала иконка на Language bar (merged)

ivo464

Препоръчан отговор

Долу ми е настроен Language Bar между EN и BG в TaskBar-a (не съм с FlexТъп).Добре, но като рестартирам компютъра два-три пъти и изчезва.Като проверя настройките в контролния панел и показва, че е сложена отметка на "Изключи разширените текстови услуги", но не съм я слагал аз.И така долу в TaskBar-a я няма иконката за превключване.На други компютри също така е ставало.Ползвам фонетиката на Boyan Boychev.Моля, кажете ми къде е проблема ? :speak:

при мен е същото? Не знам обаче, windows доста често си прави к'вот си иска..............

;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 136
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

за тези които имат проблеми с language bar, има една руска програма Switch It! която върши същата работа и може да превключва между езиците с натискането на един клавиш по избор,

Редактирано от ivo88 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Този проблем никога не съм го имал, нито при мен, нито на РС-тата, които са ми минали през ръцете. При нужда винаги съм ползвал фонетиката на инжИнера . :rolleyes:

Явно от боза до боза - има разлика... Публикувано изображение

Редактирано от cocotone (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 седмици по-късно...

Да си инсталирал AutoPatcherXP?

За всеки случай така трябва да изглежда рег. файла за възстановаване

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}]

@="Language bar"

"MenuTextPUI"="@%SystemRoot%\\System32\\msutb.dll,-325"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories\{00021492-0000-0000-C000-000000000046}]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\InProcServer32]

@="C:\\WINDOWS\\system32\\msutb.dll"

"ThreadingModel"="Apartment"

Копираш го в Notepad и го запаметяваш като restоrelanguagebar.reg и после го стартираш!

Някой може ли да ми прати reg файла на mail-а защото не мога да си го направя с notepad. Mail-a ми е [email protected]
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Някой може ли да ми прати reg файла на mail-а защото не мога да си го направя с notepad. Mail-a ми е [email protected]

Наистина не разбирам какво му е сложното. Стартираш Notepad, маркираш текста, копираш го и пействаш го в Notepad. После File -> Save as..., пишеш му някакво име (каквото на теб ти харесва), добавяш накрая разширение .reg и го запазваш. Накрая го стартираш, кликаш Yes и после OK.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Името трябва да е в кавички, иначе ще стане xxx.reg.txt

трябва да е "xxx.reg"

Не че на става както казва Night_Raven.

Мисля, че така ще е по-лесно за locdogg

Редактирано от gpp (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Името трябва да е в кавички, иначе ще стане xxx.reg.txt

трябва да е "xxx.reg"

Не е нужно. Само добавяне на .reg върши работа.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Като изчезне,то си има отметката и аз давам десен бутон да се махне,след което пак я включвам :yanim:.Или пък някой път се премахва,защото е заключена лентата на задачите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е сетих се това с Notepad да го направя обаче вижте какво се получи -> screenshot И реших, че не съм го направил както трябва :)

Т.е. да разбираме, че всичко е наред? Между другото шота не го отварям. Ако може, го качи на Imageshack.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи не си копирал правилно текста. Копирай точно както е:

@="Language bar"

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories]

[HKEY_CLASSES_ROOT\CLSID\{540D8A8B-1C3F-4E32-8132-530F6A502090}\Implemented Categories\{00021492-0000-0000-C000-000000000046}]

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 6 месеца по-късно...

Преди известно време си свалих Optimize Windows XP и си оптимизирах Win-a! Една от стъпките беше: Clean hidden Startup (Registry editor)! Ето какво направих: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run и от там си изтрих ctfmon.exe

В момента мога да си превключвам езиците, но по никакъв начин не мога да си изкарам Language Bar! Как мога да го оправя това?

Видях, че има теми по този въпрос, но те не ми помогнаха! Пробвах и това, ама не стана!

@="Language bar"

Моля ви помагайте! Публикувано изображение
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с това.Изтегли го примерно на десктопа, щракни двукратно върху него и го стартирай и дай YES...

Language Bar Restore

http://www.kellys-korner-xp.com/regs_edits...gbarrestore.reg

След това отново си направи настройките от Control Panel => Regional and Language Options

Публикувано изображение

Виж дали не си сложил и тази опция - Turn Off advanced text services

Публикувано изображение

Редактирано от B-boy[StyLe] (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 7 месеца по-късно...

Сложих Уиндоус самоделка(Виста тема + икони) там го няма изобщо този файл ctfmon.exe(и майкрософт офис 2007 сложих -не го прибавя).Мога ли да го взема отнякъде и да го поставя в c:\windows?.. Намерих го във вид ctfmon.ex_ - мога ли нещо да направя с него. или само инсталатора на уиндоус може да го декомпресира или каквото там ги прави тези файлове(ex_ и dl_)? Нито долу откъм таскбара нещо се получава както щракна на language bar,нито през контрол панел- регионал опшънс-languages-details-менюто language bar е неактивно.Ако някой ми го даде екзе-то и го поставя там ще стане ли? - правил съм го на уиндоус ембедид(windows fundamentals for legacy Pc's) - там пък нямаше таск мениджър и така го направих,преди това също нито през десния бутон на таскбар-а,нито "конрол+алт+дел" изскачаше таскмениджър,но като го сложих ръчно си работеше и по двата начина. Ако това е решение и в този случай Моля някой да го качи някъде да го прибавя там-то проблема е,че не се вижда иначе си ги сменям със "алт+шифт" без проблем.

Редактирано от манол (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Понякога след зареждане вместо"EN" се появява "?" долу в трея и трябва да отивам в "настройки" за да го оправя,което е много досадно. Някой да има идея как да се оправи това нещо?

Редактирано от Mavro (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали имаш отметка тук И разкарай ако има други отметки освен най-горната.

Редактирано от mitaka33 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Провери дали имаш отметка тук И разкарай ако има други отметки освен най-горната.

Всичко е така както казваш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е така както казваш.

Ами не е така - сам виждаш че имаш отметка най-долу. За да имаш достъп до нея, махни най-горната, после пак я чекни след като разкараш тази най-отдолу.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами не е така - сам виждаш че имаш отметка най-долу. За да имаш достъп до нея, махни най-горната, после пак я чекни след като разкараш тази най-отдолу.

Сега вече всичко е OK.

Остава да видим дали това е решението.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От пръв поглед се вижда наличието на един антикирилизиращ вирус за Windows назоваващ се FlexTape. От него е проблема с ?????? Най-сигурния начин за оправяне на проблема е пълната преинсталация на ОС и НИКОГА повече да НЕ ИНСТАЛИРАШ такива „кирилизатори“. В сайта на инженера има един инструмент, който се нарича „парен чук“. Дано ти помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

• Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване