Премини към съдържанието
bilqna6

Отчитане на ел.енергията на климатика?

Препоръчан отговор

Здравейте!

Ако се изразявам неправилно моля предварително да ми простите тай като съм технически неграмотна!

Имам следното питане:приятелят ми е в Кипър и там е в момента е 40 градуса,стаята му е южна и спешно трябва да си монтира климатик.Всички сметки му се поемат от фирмата за ток,но ако постави климатик трябва да си плаща каквото изразходи климатика.Та питането ми е имали такива броячи или нещо подобно което да се сложи и да отчита ел.енергията консумирана само от климатика/тъй като само нея ще плаща/.

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да си сложи електромер на климатика

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислех че не може само на климатика!Но ако е възможно това е чудесно.Благодаря ти!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)
Здравейте!

Ако се изразявам неправилно моля предварително да ми простите тай като съм технически неграмотна!

Имам следното питане:приятелят ми е в Кипър и там е в момента е 40 градуса,стаята му е южна и спешно трябва да си монтира климатик.Всички сметки му се поемат от фирмата за ток,но ако постави климатик трябва да си плаща каквото изразходи климатика.Та питането ми е имали такива броячи или нещо подобно което да се сложи и да отчита ел.енергията консумирана само от климатика/тъй като само нея ще плаща/.

Благодаря предварително

Има устройства които правят това.Аз лично си го купих от TCM,цена 25лв.Има ги и в Кауфланд на същата цена.Лошото е че не знам как се нарича машинката,но затова ти показвам снимка.Измерва текущата консумация и колко киловата е изразходило устройството прикачено към него.Таймера е годишен,така че можеш а засичаш колко ти харчи климатика за 1м.

post-19765-1214646477_thumb.jpg

Редактирано от TOPCON (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди малко гледах едно подобно устройство (нарича се енергометър) в магазин на TCM в "Младост", София. Струваше 12.50 лв. Имам го същото, доволен съм как работи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се сложи електромер на климатика. Прави се точно за 10 минутки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, оказва се, че скъпите модели самички си отчитат консумираната енергия - цък С плазмен и ензимен филтър... ??!! Не че знам какво означава това но ако бяха писали, че само свирки не прави щеше да е по-разбираемо за такива като мен biggrin.gif

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.